simple-scan - en to ky translation catalogue (16 entries)

note: Combo box label for scanning both sides of a page
en: Front and Back
ky: Алды жана Арты

note: Combo box label for scanning the front side of a page
en: Front
ky: Алды

note: Combo box label for scanning the back side of a page
en: Back
ky: Арты

en: Photo
ky: Фото

note: Menu item to rotate page to left (anti-clockwise)
en: Rotate _Left
ky: _Солго тегеретүү

note: Menu item to rotate page to right (clockwise)
en: Rotate _Right
ky: _Оңго тегеретүү

note: Menu item to move the selected page to the left
en: Move Left
ky: Солго жылуу

note: Menu item to move the selected page to the right
en: Move Right
ky: Оңго жылуу

en: New
ky: Жаңы

note: Tooltip for save toolbar button
en: Save document to a file
ky: Документти файлга сактоо

en: Save
ky: Сактоо

note: Label on rotate page left (anti-clockwise) item
en: Rotate Left
ky: Солго тегеретүү

note: Label on rotate page right (clockwise) item
en: Rotate Right
ky: Оңго тегеретүү

en: Crop the selected page
ky: Тандалган баракты кесүү

en: Crop
ky: Кесүү

note: Label beside page size combo box
en: Page Size:
ky: Барактын чоңдугу
