simple-scan - en to sd translation catalogue (54 entries)

note: Button to submit authorization dialog
en: _Authorize
sd: _اجازت ڏيو

note: Label beside password entry
en: _Password:
sd: _ڳجھو لفظ:

note: Combo box label for scanning both sides of a page
en: Front and Back
sd: اڳيون ۽ پويون

note: Combo box label for scanning the front side of a page
en: Front
sd: اڳيون

note: Combo box label for scanning the back side of a page
en: Back
sd: پوئتي

note: Title of scan window
en: Simple Scan
sd: سادو اسڪين

note: Label on document menu (contains actions for this document, e.g. save, print)
en: _Document
sd: _دستاويز

note: Scan menu item
en: Sc_an
sd: _اسڪين

note: Scan menu item to scan a single page from the scanner Toolbar scan menu item to scan a single page from the scanner
en: Single _Page
sd: هڪڙو _صفحو

note: Menu entry to stop current scan
en: _Stop Scan
sd: اسڪين _روڪيو

en: Text
sd: تحرير

en: Photo
sd: فوٽو

note: Label on email menu item
en: _Email
sd: _ايميل

note: Page menu (contains action for each page, e.g. delete, crop)
en: _Page
sd: _صفحو

note: Menu item to rotate page to left (anti-clockwise)
en: Rotate _Left
sd: _کاٻي ڦيرايو

note: Menu item to rotate page to right (clockwise)
en: Rotate _Right
sd: _ساڄي ڦيرايو

note: Label for page crop submenu
en: _Crop
sd: _ڪاٽيو

note: Radio button for no crop
en: _None
sd: _ڪوبه نه

note: Radio button for cropping to custom page size
en: _Custom
sd: _مرضي مطابق

note: Menu item to move the selected page to the left
en: Move Left
sd: کاٻي چوريو

note: Menu item to move the selected page to the right
en: Move Right
sd: ساڄي چوريو

note: Label on help menu
en: _Help
sd: _مدد

note: Help|Contents menu
en: _Contents
sd: _مواد

note: Tooltip for new document button
en: Start a new document
sd: نئون دستاويز بنايو

en: New
sd: نئون

note: Tooltip for scan toolbar button
en: Scan a single page from the scanner
sd: اسڪينر مان هڪڙو صفحو اسڪين ڪريو

note: Label on scan toolbar item
en: Scan
sd: اسڪين

note: Tooltip for save toolbar button
en: Save document to a file
sd: دستاويز کي فائل ۾ سانڍيو

en: Save
sd: سانڍيو

note: Tooltip for stop button
en: Stop the current scan
sd: هلندڙ اسڪين روڪيو

en: Stop
sd: روڪيو

note: Label on rotate page left (anti-clockwise) item
en: Rotate Left
sd: کاٻي ڦيرايو

note: Label on rotate page right (clockwise) item
en: Rotate Right
sd: ساڄي ڦيرايو

en: Crop the selected page
sd: چونڊيل صفحي کي ڪاٽيو

en: Crop
sd: ڪاٽيو

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
sd: ترجيحون

note: Label beside scan side combo box
en: Scan Side:
sd: پاسو اسڪين ڪريو:

note: Label beside page size combo box
en: Page Size:
sd: صفحي جي ماپ:

en: Scan Documents
sd: دستاويزات اسڪين ڪريو

note: Title of error dialog when scan failed
en: Failed to scan
sd: اسڪين ڪرڻ ۾ ناڪامي

note: Save dialog: Dialog title
en: Save As...
sd: هينئن سانڍيو...

note: Default filename to use when saving document
en: Scanned Document.pdf
sd: اسڪين دستاويز.pdf

note: Save dialog: Filter name to show only image files
en: Image Files
sd: شڪل فائلون

note: Save dialog: Filter name to show all files
en: All Files
sd: تمام فائلون

note: Title of error dialog when save failed
en: Failed to save file
sd: فائل سانڍڻ ۾ ناڪامي

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Save current document?
sd: هاڻوڪو دستاويز سانڍيو؟

note: Button in dialog to create new document and discard unsaved document
en: Discard Changes
sd: تبديليون منسوخ ڪريو

note: Error message displayed when unable to launch help browser
en: Unable to open help file
sd: سهڪاري فائل ڀرڻ ۾ ناڪام

note: Title of about dialog
en: About Simple Scan
sd: سادي اسڪين بابت

note: Description of program
en: Simple document scanning tool
sd: سادو دستاويز اسڪين ڪندڙ اوزار

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Save document before quitting?
sd: نڪرڻ کان پهرين دستاويز سانڍيو؟

note: Button in dialog to quit and discard unsaved document
en: Quit without Saving
sd: سانڍڻ بغير نڪرو

note: Button in error infobar to open preferences dialog and change scanner
en: Change _Scanner
sd: اسڪينر _تبديل ڪريو

note: Combo box value for automatic paper size
en: Automatic
sd: پاڻمرادو
