simple-scan - en to se translation catalogue (20 entries)

note: Label beside password entry
en: _Password:
se: _Beassansátni:

note: Combo box label for scanning the front side of a page
en: Front
se: Ovdabealli

note: Combo box label for scanning the back side of a page
en: Back
se: Maŋos

note: Label on document menu (contains actions for this document, e.g. save, print)
en: _Document
se: _Dokumeanta

en: Text
se: Teaksta

en: Photo
se: Fotografiija

note: Label on email menu item
en: _Email
se: _E-boasta

note: Label for page crop submenu
en: _Crop
se: _Čuohpa

note: Menu item to move the selected page to the right
en: Move Right
se: Sirdde olgešguvlui

note: Label on help menu
en: _Help
se: _Veahkki

en: New
se: Ođđa

note: Label on scan toolbar item
en: Scan
se: Oza

en: Save
se: Vurke

en: Stop
se: Bisset

note: Label on rotate page right (clockwise) item
en: Rotate Right
se: Jorat olgešguvlui

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
se: Oidimat

note: Save dialog: Dialog title
en: Save As...
se: Vurke nugo …

note: Save dialog: Filter name to show all files
en: All Files
se: Buot fiillat

note: Title of about dialog
en: About Simple Scan
se: Simple Scan-dieđut

note: Combo box value for automatic paper size
en: Automatic
se: Automáhtalaš
