simple-scan - en to sk translation catalogue (202 entries)

en: Device to scan from
sk: Zariadenie z ktorého skenovať

en: SANE device to acquire images from.
sk: Zariadenie SANE z ktorého získať obrázky.

en: Type of document being scanned
sk: Druh dokumentu ktorý sa skenuje

en: Type of document being scanned. This setting decides on the scan resolution, colors and post-processing.
sk: Typ dokumentu ktorý sa skenuje. Toto nastavenie určuje rozlíšenie, farby a spracovanie tohto skenu.

en: Width of paper in tenths of a mm
sk: Šírka papiera v desatinách mm

en: The width of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
sk: Šírka papiera v desatinách mm (alebo hodnota 0 pre automatické rozpoznanie papiera)

en: Height of paper in tenths of a mm
sk: Výška papiera v desatinách mm

en: The height of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
sk: Výška papiera v desatinách mm (alebo hodnota 0 pre automatické rozpoznanie papiera)

en: Brightness of scan
sk: Jas skenu

en: The brightness adjustment from -100 to 100 (0 being none).
sk: Úprava jasu od -100 do 100 (0 znamená bez úpravy)

en: Contrast of scan
sk: Kontrast skenu

en: The contrast adjustment from -100 to 100 (0 being none).
sk: Úprava kontrastu od -100 do 100 (0 znamená bez úpravy)

en: Resolution for text scans
sk: Rozlíšenie pre skenovanie textu

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning text.
sk: Rozlíšenie v bodoch na palec (DPI), ktoré sa má použiť pri skenovaní textu.

en: Resolution for image scans
sk: Rozlíšenie pre skenované obrázky

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning images.
sk: Rozlíšenie v bodoch na palec (DPI), ktoré sa má použiť pri skenovaní obrázkov.

en: Page side to scan
sk: Strana stránky na skenovanie

en: The page side to scan.
sk: Strana stránky, ktorá sa má naskenovať.

en: Directory to save files to
sk: Adresár na ukladanie súborov

en: The directory to save files to. Defaults to the documents directory if unset.
sk: Adresár, do ktorého sa majú ukladať súbory. Ak je nenastavený, použije sa predvolený adresár dokumentov.

en: File format that is used for saving image files
sk: Formát súboru, ktorý bude použitý na ukladania súborov obrázkov

en: MIME type that is used for saving image files. Examples of supported MIME types: image/jpeg, image/png, application/pdf
sk: Typ MIME použitý na ukladania súborov obrázkov. Príklady podporovaných typov MIME: image/jpeg, image/png, application/pdf

en: Quality value to use for JPEG compression
sk: Hodnota kvality komprimácie obrázkov JPEG

en: Quality value to use for JPEG compression.
sk: Hodnota kvality, ktorá sa má použiť pre komprimáciu obrázkov JPEG.

en: Delay in millisecond between pages
sk: Oneskorenie medzi stránkami v milisekundách

en: Delay in millisecond between pages.
sk: Oneskorenie medzi stránkami v milisekundách.

en: Whether or not postprocessing is enabled
sk: Či je alebo nie je povolené následné spracovanie

en: Whether or not postprocessing is enabled.
sk: Určuje, či je alebo nie je povolené následné spracovanie.

en: The path to the postprocessing script
sk: Cesta k skriptu následného spracovania

en: The path to the postprocessing script.
sk: Cesta k skriptu následného spracovania.

en: Additional arguments for the postprocessing script
sk: Dodatočné parametre pre skript následného spracovania

en: Additional arguments for the postprocessing script.
sk: Dodatočné parametre pre skript následného spracovania.

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file
sk: Či sa má alebo nemá zachovať pôvodný nespracovaný súbor

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file. The "_orig" filename will be added to the filename immediately before the file extension.
sk: Určuje, či sa má alebo nemá zachovať pôvodný nespracovaný súbor. Do názvu súboru bude pridaný text „_orig“ hneď pred príponu súboru.

note: Title of scan window Set HeaderBar title here because Glade doesn't keep it translated https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=782753
en: Document Scanner
sk: Skener dokumentov

en: Make a digital copy of your photos and documents
sk: Vytvára digitálne kópie vašich fotografií a dokumentov

en: A really easy way to scan both text and images. You can crop out the bad parts of an image and rotate it if it is the wrong way round. You can print your scans, export them to pdf, or save them in a range of image formats.
sk: Skutočne jednoduchý spôsob ako naskenovať dokumenty aj fotografie. Môžete orezať nevhodné časti fotografie a otočiť ich podľa potreby. Vaše oskenované dokumenty môžete vytlačiť, exportovať ich do pdf, alebo ich uložiť v rôznych formátoch obrázkov.

en: This app uses the SANE framework to support most existing scanners.
sk: Táto aplikácia využíva rozhranie SANE, kvôli podpore väčšiny existujúcich skenerov.

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: scan;scanner;flatbed;adf;
sk: skenovanie;skenovať;skener;plochý;adf;

note: Menu item to rotate page to left (anti-clockwise)
en: Rotate _Left
sk: Otočiť _doľava

note: Menu item to rotate page to right (clockwise)
en: Rotate _Right
sk: Otočiť do_prava

note: Label for page crop submenu
en: _Crop
sk: _Orezanie

note: Radio button for no crop
en: _None
sk: Žia_dne

note: Radio button for cropping page to US letter size
en: _Letter
sk: US _List

note: Radio button for cropping to custom page size
en: _Custom
sk: _Vlastné

note: Menu item to rotate the crop area
en: _Rotate Crop
sk: _Otočiť výrez

note: Menu item to move the selected page to the left
en: Move Left
sk: Presunúť doľava

note: Menu item to move the selected page to the right
en: Move Right
sk: Presunúť doprava

en: _Single Page
sk: _Jedna stránka

en: All Pages From _Feeder
sk: _Všetky stránky z podávača

en: _Multiple Pages From Flatbed
sk: _Viacero stránok z plochého skenera

en: _Image
sk: O_brázok

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

note: Tooltip for stop button
en: Stop the current scan
sk: Zastaví aktuálne skenovanie

en: S_top
sk: Zas_taviť

en: _Scan
sk: _Skenovať

note: Tooltip for save toolbar button
en: Save document to a file
sk: Uloží dokument do súboru

note: Tooltip for stop button
en: Refresh device list
sk: Obnoví zoznam zariadení

note: Button to submit authorization dialog
en: _Authorize
sk: Ove_riť

note: Label beside username entry
en: _Username for resource:
sk: _Užívateľské meno pre zdroj:

note: Label beside password entry
en: _Password:
sk: _Heslo:

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
sk: Skenovanie

[ctx: shortcut window]
en: Scan a single page
sk: Naskenovanie jednej stránky

[ctx: shortcut window]
en: Scan all pages from document feeder
sk: Naskenovanie všetkých stránok z podávača dokumentov

[ctx: shortcut window]
en: Scan continuously from a flatbed scanner
sk: Priebežné skenovanie z plochého skeneru

[ctx: shortcut window]
en: Stop scan in progress
sk: Zastavenie prebiehajúceho skenovania

[ctx: shortcut window]
en: Document Modification
sk: Úprava dokumentov

[ctx: shortcut window]
en: Move page left
sk: Presun stránky doľava

[ctx: shortcut window]
en: Move page right
sk: Presun stránky doprava

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the left (anti-clockwise)
sk: Otočenie stránky doľava (v protismere hodinových ručičiek)

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the right (clockwise)
sk: Otočenie stránky doprava (v smere hodinových ručičiek)

[ctx: shortcut window]
en: Delete page
sk: Odstránenie stránky

[ctx: shortcut window]
en: Document Management
sk: Správa dokumentov

[ctx: shortcut window]
en: Start new document
sk: Zahájenie nového dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Save scanned document
sk: Uloženie naskenovaného dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Email scanned document
sk: Odoslanie naskenovaného dokumentu emailom

[ctx: shortcut window]
en: Print scanned document
sk: Tlač naskenovaného dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Copy current page to clipboard
sk: Skopírovať aktuálnu stránku do schránky

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sk: Otvorenie ponuky

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sk: Zobrazenie predvolieb

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

note: Preferences Dialog: Section label for scanning settings
en: Scanning
sk: Skenovanie

note: Label beside scan side combo box
en: Scan _Sides
sk: Skenované stran_y

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on front side of a page
en: Front
sk: Predná strana

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on the back side of a page
en: Back
sk: Zadná strana

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on both sides of a page
en: Both
sk: Obe

note: Label beside page size combo box
en: _Page Size
sk: _Veľkosť stránky

note: Label beside page delay scale
en: _Delay in Seconds
sk: O_neskorenie v sekundách

note: Provides context for the page delay scale
en: Interval to scan multiple pages
sk: Interval skenovania viacerých stránok

note: Preferences Dialog: Section label for quality settings
en: Quality
sk: Kvalita

note: Label beside scan resolution combo box
en: _Text Resolution
sk: Rozlíšenie _textu

note: Label beside scan resolution combo box
en: _Image Resolution
sk: Rozlíšenie _obrázkov

note: Label beside brightness scale
en: _Brightness
sk: _Jas

note: Label beside contrast scale
en: _Contrast
sk: Ko_ntrast

note: Preferences Dialog: Section label for postprocessing settings
en: Postprocessing
sk: Následné spracovanie

note: Switch to enable postprocessing
en: _Enable Postprocessing
sk: _Povoliť následné spracovanie

note: Label beside postprocesing script name entry
en: _Script
sk: _Skript

note: Label beside postprocesing arguments entry
en: _Script arguments
sk: Parametre sk_riptu

note: Label beside keep keep original file radio
en: _Keep original file
sk: _Zachovať pôvodný súbor

en: _Close
sk: _Zavrieť

note: Label in authorization dialog.  “%s” is replaced with the name of the resource requesting authorization
en: Username and password required to access “%s”
sk: Pre prístup k „%s“ je potrebné zadať meno používateľa a heslo

note: Label shown when searching for scanners
en: Searching for Scanners…
sk: Vyhľadávajú sa skenery…

note: Label shown when detected a scanner
en: Ready to Scan
sk: Skenovanie pripravené

note: Warning displayed when no drivers are installed but a compatible scanner is detected
en: Additional Software Needed
sk: Vyžaduje sa dodatočný softvér

note: Instructions to install driver software
en: You need to <a href="install-firmware">install driver software</a> for your scanner.
sk: Musíte <a href="install-firmware">nainštalovať softvér ovládača</a> pre váš skener.

note: Warning displayed when no scanners are detected
en: No Scanners Detected
sk: Neboli rozpoznané žiadne skenery

note: Hint to user on why there are no scanners detected
en: Please check your scanner is connected and powered on.
sk: Prosím, skontrolujte, či je skener pripojený a zapnutý.

note: Contents of dialog that shows if autosaved book should be loaded.
en: An autosaved book exists. Do you want to open it?
sk: Existuje automaticky uložená kniha. Chcete ju otvoriť?

note: Save dialog: Dialog title
en: Save As…
sk: Uloženie ako…

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Cancel
sk: Z_rušiť

note: Default filename to use when saving document. To that filename the extension will be added, eg. "Scanned Document.pdf"
en: Scanned Document
sk: Naskenovaný dokument

note: Save dialog: Filter name to show only supported image files
en: Image Files
sk: Súbory obrázkov

note: Save dialog: Filter name to show all files
en: All Files
sk: Všetky súbory

note: Save dialog: Label for saving in PDF format
en: PDF (multi-page document)
sk: PDF (dokument s viacerými stránkami)

note: Save dialog: Label for saving in JPEG format
en: JPEG (compressed)
sk: JPEG (komprimovaný)

note: Save dialog: Label for saving in PNG format
en: PNG (lossless)
sk: PNG (bezstratový)

note: Save dialog: Label for sabing in WEBP format
en: WebP (compressed)
sk: WebP (komprimovaný)

note: Label in save dialog beside combo box to choose file format (PDF, JPEG, PNG, WEBP)
en: File format:
sk: Formát súboru:

note: Label in save dialog beside compression slider
en: Compression:
sk: Komprimácia:

en: Minimum size
sk: Minimálna veľkosť

en: Full detail
sk: Plný detail

note: Contents of dialog that shows if saving would overwrite and existing file. %s is replaced with the name of the file.
en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
sk: Súbor s názvom „%s“ už existuje. Chcete ho nahradiť?

note: Button in dialog that shows if saving would overwrite and existing file. Clicking the button allows simple-scan to overwrite the file.
en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: Saving
sk: Ukladá sa

note: Title of error dialog when save failed
en: Failed to save file
sk: Ukladanie súboru zlyhalo

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
sk: Ak dokument neuložíte, zmeny budú natrvalo stratené.

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Save current document?
sk: Uložiť aktuálny dokument?

note: Button in dialog to create new document and discard unsaved document
en: _Discard Changes
sk: _Zahodiť zmeny

note: Label shown when scan started
en: Contacting Scanner…
sk: Kontaktuje sa skener…

en: Scan a single page from the scanner
sk: Naskenuje jednu stránku zo skeneru

en: Scan multiple pages from the scanner
sk: Naskenuje viacero stránok zo skeneru

note: Error message display when unable to save image for preview
en: Unable to save image for preview
sk: Nepodarilo sa uložiť obraz na náhľad

note: Error message display when unable to preview image
en: Unable to open image preview application
sk: Nie je možné otvoriť aplikáciu na náhľad obrázku

[ctx: dialog title]
note: Title of dialog to reorder pages
en: Reorder Pages
sk: Zmena poradia stránok

note: Label on button for combining sides in reordering dialog
en: Combine sides
sk: Kombinovať strany

note: Label on button for combining sides in reverse order in reordering dialog
en: Combine sides (reverse)
sk: Kombinovať strany (obrátene)

note: Label on button for reversing in reordering dialog
en: Reverse
sk: Obrátiť

note: Label on button for cancelling page reordering dialog
en: Keep unchanged
sk: Ponechať nezmenené

note: Label on button for keeping the ordering, but flip every second upside down
en: Flip even pages upside-down
sk: Preklopiť párne stránky hore nohami

note: Label on button for keeping the ordering, but flip every second upside down
en: Flip odd pages upside-down
sk: Preklopiť nepárne stránky hore nohami

note: Error message displayed when unable to launch help browser
en: Unable to open help file
sk: Nie je možné otvoriť súbor pomocníka

en: About Document Scanner
sk: O aplikácii Skener dokumentov

en: Simple document scanning tool
sk: Nástroj na jednoduché skenovanie dokumentov

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Save document before quitting?
sk: Uložiť dokument pred ukončením?

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: _Quit without Saving
sk: _Ukončiť bez uloženia

note: Message to indicate a Brother scanner has been detected
en: You appear to have a Brother scanner.
sk: Zdá sa, že máte skener značky Brother.

note: Instructions on how to install Brother scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.brother.com">Brother website</a>.
sk: Ovládače pre tento skener sú dostupné na <a href="http://support.brother.com">webovej stránke výrobcu Brother</a>.

note: Message to indicate a Canon Pixma scanner has been detected
en: You appear to have a Canon scanner, which is supported by the <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma SANE backend</a>.
sk: Zdá sa, že máte skener značky Canon, ktorý je podporovaný <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">podporným programom Pixma SANE</a>.

note: Instructions on how to resolve issue with SANE scanner drivers
en: Please check if your <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">scanner is supported by SANE</a>, otherwise report the issue to the <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE mailing list</a>.
sk: Prosím, skontrolujte, či je váš <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">skener podporovaný nástrojom SANE</a>, v opačnom prípade nahláste problém do <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">mailovej komunikácie SANE</a>.

note: Message to indicate a Samsung scanner has been detected
en: You appear to have a Samsung scanner.
sk: Zdá sa, že máte skener značky Samsung.

note: Instructions on how to install Samsung scanner drivers. Because HP acquired Samsung's global printing business in 2017, the support is made on HP site.
en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a> (HP acquired Samsung's printing business).
sk: Ovládače pre tento skener sú dostupné na <a href="https://support.hp.com">webovej stránke výrobcu HP</a> (Spoločnosť HP nadobudla tlačové záležitosti spoločnosti Samsung).

note: Message to indicate a HP scanner has been detected
en: You appear to have an HP scanner.
sk: Zdá sa, že máte skener značky HP.

note: Instructions on how to install HP scanner drivers. smfp is rebranded and slightly modified Samsung devices, for example: HP Laser MFP 135a is rebranded Samsung Xpress SL-M2070. It require custom drivers, not available in hpaio package
en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a>.
sk: Ovládače pre tento skener sú dostupné na <a href="https://support.hp.com">webovej stránke výrobcu HP</a>.

note: Message to indicate an Epson scanner has been detected
en: You appear to have an Epson scanner.
sk: Zdá sa, že máte skener značky Epson.

note: Instructions on how to install Epson scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.epson.com">Epson website</a>.
sk: Ovládače pre tento skener sú dostupné na <a href="http://www.epson.sk/sk/sk/viewcon/corporatesite/support">webovej stránke výrobcu Epson</a>.

note: Message to indicate a Lexmark scanner has been detected
en: You appear to have a Lexmark scanner.
sk: Zdá sa, že máte skener značky Lexmark.

note: Instructions on how to install Lexmark scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.lexmark.com">Lexmark website</a>.
sk: Ovládače pre tento skener sú dostupné na <a href="http://support.lexmark.com">webovej stránke výrobcu Lexmark</a>.

note: Title of dialog giving instructions on how to install drivers
en: Install drivers
sk: Inštalácia ovládačov

note: Message in driver install dialog
en: Once installed you will need to restart this app.
sk: Po inštalácii budete musieť túto aplikáciu reštartovať.

note: Label shown while installing drivers
en: Installing drivers…
sk: Inštalujú sa ovládače…

note: Label shown once drivers successfully installed
en: Drivers installed successfully!
sk: Ovládače boli úspešne nainštalované!

note: Label shown if failed to install drivers
en: Failed to install drivers (error code %d).
sk: Zlyhala inštalácia ovládačov (kód chyby %d).

note: Label shown if failed to install drivers
en: Failed to install drivers.
sk: Zlyhala inštalácia ovládačov.

note: Label shown to prompt user to install packages (when PackageKit not available)
en: You need to install the %s package. | You need to install the %s packages.
sk[0]: Musíte nainštalovať balík %s.
sk[1]: Musíte nainštalovať balíky %s.
sk[2]: Musíte nainštalovať balíky %s.

en: Pri_nt
sk: _Tlač

[ctx: menu]
en: _Reorder Pages
sk: Zmeniť _poradie stránok

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About Document Scanner
sk: _O aplikácii Skener dokumentov

note: Populate ActionBar (not supported in Glade) https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=769966 Label on new document button
en: _New Document
sk: _Nový dokument

note: Tooltip for rotate left (counter-clockwise) button
en: Rotate the page to the left (counter-clockwise)
sk: Otočí stránku doľava (v protismere hodinových ručičiek)

note: Tooltip for rotate right (clockwise) button
en: Rotate the page to the right (clockwise)
sk: Otočí stránku doprava (v smere hodinových ručičiek)

note: Tooltip for crop button
en: Crop the selected page
sk: Oreže vybranú stránku

note: Tooltip for delete button
en: Delete the selected page
sk: Odstráni vybranú stránku

note: Text of button for cancelling save
en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Unable to encode page %i
sk: Nie je možné dekódovať stránku č. %i

note: Combo box value for automatic paper size
en: Automatic
sk: Automatická

en: Darker
sk: Tmavší

en: Lighter
sk: Svetlejší

en: Less
sk: Menší

en: More
sk: Väčší

note: Preferences dialog: Label for default resolution in resolution list
en: %d dpi (default)
sk: %d dpi (predvolené)

note: Preferences dialog: Label for minimum resolution in resolution list
en: %d dpi (draft)
sk: %d dpi (koncept)

note: Preferences dialog: Label for maximum resolution in resolution list
en: %d dpi (high resolution)
sk: %d dpi (vysoké rozlíšenie)

note: Error displayed when no scanners to scan with
en: No scanners available.  Please connect a scanner.
sk: Nie sú dostupné žiadne skenery. Prosím, pripojte skener.

note: Error displayed when cannot connect to scanner
en: Unable to connect to scanner
sk: Nie je možné pripojiť sa ku skeneru

note: Error displayed when no documents at the start of scanning
en: Document feeder empty
sk: Podávač dokumentov je prázdny

note: Out of memory error message with help instruction. Message written in Pango text markup language, A carriage return makes a line break, <tt> tag makes a monospace font
en: Insufficient memory to perform scan.
    Try to decrease <tt>Resolution</tt> or <tt>Page Size</tt> in <tt>Preferences</tt> menu. For some scanners when scanning in high resolution, the scan size is restricted.
sk: Nedostatok pamäte na vykonanie skenovania.
    Skúste znížiť <tt>Rozlíšenie</tt> alebo <tt>Veľkosť stránky</tt> v ponuke <tt>Predvoľby</tt>. Niektoré skenery majú obmedzenú veľkosť skenu v režime vysokého rozlíšenia.

note: Error display when unable to start scan
en: Unable to start scan
sk: Nie je možné začať skenovať

note: Error displayed when communication with scanner broken
en: Error communicating with scanner
sk: Chyba v komunikácii so skenerom

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
sk: Zobrazí verziu vydania

note: Help string for command line --debug flag
en: Print debugging messages
sk: Vypíše správy ladenia

en: Fix PDF files generated with older versions of this app
sk: Opraviť súbory PDF vytvorené staršími verziami tejto aplikácie

note: Title of error dialog when scan failed
en: Failed to scan
sk: Skenovanie zlyhalo

note: Attempt to inhibit the screensaver when scanning
en: Scan in progress
sk: Prebieha skenovanie

note: Arguments and description for --help text
en: [DEVICE…] — Scanning utility
sk: [ZARIADENIE…] — Nástroj na skenovanie

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sk: Zoznam všetkých dostupných volieb príkazového riadka zobrazíte spustením „%s --help“.
