simple-scan - en to sl translation catalogue (206 entries)

en: Device to scan from
sl: Naprava za optično branje

en: SANE device to acquire images from.
sl: Naprava SANE za pridobivanje slik.

en: Type of document being scanned
sl: Vrsta optično branega dokumenta

en: Type of document being scanned. This setting decides on the scan resolution, colors and post-processing.
sl: Vrsta dokumenta za optično branje. Ta nastavitev določi ločljivost tiskanja, barve in poobdelovo.

en: Width of paper in tenths of a mm
sl: Širina papirja v desetinkah milimetra

en: The width of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
sl: Širina papirja v desetinkah milimetra (ali 0 za samodejno zaznavanje).

en: Height of paper in tenths of a mm
sl: Višina papirja v desetinkah milimetra

en: The height of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
sl: Višina papirja v desetinkah milimetra (ali 0 za samodejno zaznavanje papirja).

en: Brightness of scan
sl: Svetlost optičnega branja

en: The brightness adjustment from -100 to 100 (0 being none).
sl: Prilagoditev svetlosti od -100 do 100 (0 kot brez).

en: Contrast of scan
sl: Kontrast optičnega branja

en: The contrast adjustment from -100 to 100 (0 being none).
sl: Prilagoditev kontrasta od -100 do 100 (0 kot brez).

en: Resolution for text scans
sl: Ločljivost za optično branje besedil

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning text.
sl: Ločljivost optičnega branja besedil v točkah na palec (dpi)

en: Resolution for image scans
sl: Ločljivost za optično branje

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning images.
sl: Ločljivost optičnega branja v točkah na palec (dpi)

en: Page side to scan
sl: Stran strani za optično branje

en: The page side to scan.
sl: Stran strani za optično branje.

en: Directory to save files to
sl: Mapa za shranjevanje datotek

en: The directory to save files to. Defaults to the documents directory if unset.
sl: Mapa za shranjevanje datotek. Privzeto mapa dokumentov, če ni nastavljena.

en: File format that is used for saving image files
sl: Zapis datoteke, uporabljene za shranjevanje slikovnih dokumentov

en: MIME type that is used for saving image files. Examples of supported MIME types: image/jpeg, image/png, application/pdf
sl: Vrsta MIME, ki je uporabljena za shranjevanje slikovnih datotek. Primeri podprtih vrst MIME so: image/jpeg, image/png, application/pdf.

en: Quality value to use for JPEG compression
sl: Vrednost kakovosti za stiskanje JPEG

en: Quality value to use for JPEG compression.
sl: Vrednost kakovosti za stiskanje JPEG.

en: Delay in millisecond between pages
sl: Zakasnitev med branjem strani v milisekundah

en: Delay in millisecond between pages.
sl: Zakasnitev med branjem strani v milisekundah.

en: Whether or not postprocessing is enabled
sl: Ali naj bodo omogočena poopravila

en: Whether or not postprocessing is enabled.
sl: Ali naj bodo omogočena poopravila bralnika.

en: The path to the postprocessing script
sl: Pot do skripte poopravil

en: The path to the postprocessing script.
sl: Pot do skripte poopravil bralnika.

en: Additional arguments for the postprocessing script
sl: Dodatni argumenti za poopravila

en: Additional arguments for the postprocessing script.
sl: Dodatni argumenti za poopravila bralnika.

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file
sl: Ali naj se izvorna datoteka ohrani v nespremenjeni obliki

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file. The "_orig" filename will be added to the filename immediately before the file extension.
sl: Ali naj se izvorna datoteka ohrani v nespremenjeni obliki. K imenu datoteke bo tik pred pripono dodano besedilo »_orig«.

note: Title of scan window Set HeaderBar title here because Glade doesn't keep it translated https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=782753
en: Document Scanner
sl: Optični bralnik dokumentov

en: Make a digital copy of your photos and documents
sl: Priprava digitalnih kopij fotografij in dokumentov.

en: A really easy way to scan both text and images. You can crop out the bad parts of an image and rotate it if it is the wrong way round. You can print your scans, export them to pdf, or save them in a range of image formats.
sl: Zelo enostaven način za optično branje dokumentov in fotografij. Posamezne dele fotografije je mogoče obrezati in fotografijo zavrteti, če je napačno obrnjena. Prebrane dokumente je nato mogoče natisniti, izvoziti v datoteke PDF, ali shraniti v enega od podprtih zapisov.

en: This app uses the SANE framework to support most existing scanners.
sl: Enostavno optično branje zahteva ogrodje SANE, s katerim bo omogočena podpora večine optičnih bralnikov.

en: The GNOME Project
sl: Projekt GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: scan;scanner;flatbed;adf;
sl: optični bralnik;adf;podajalnik;skener;sken;

note: Menu item to rotate page to left (anti-clockwise)
en: Rotate _Left
sl: Zavrti _levo

note: Menu item to rotate page to right (clockwise)
en: Rotate _Right
sl: Zavrti _desno

note: Label for page crop submenu
en: _Crop
sl: _Obreži

note: Radio button for no crop
en: _None
sl: _Brez

note: Radio button for cropping page to US letter size
en: _Letter
sl: _Pismo

note: Radio button for cropping to page to US legal size
en: Le_gal
sl: Podaljšana stran

note: Radio button for cropping to custom page size
en: _Custom
sl: _Po meri

note: Menu item to rotate the crop area
en: _Rotate Crop
sl: _Zavrti obrezano polje

note: Menu item to move the selected page to the left
en: Move Left
sl: Premakni levo

note: Menu item to move the selected page to the right
en: Move Right
sl: Premakni desno

en: _Single Page
sl: Ena _stran

en: All Pages From _Feeder
sl: Vse strani iz _podajalnika

en: _Multiple Pages From Flatbed
sl: _Več strani z namiznim optičnim bralnikom

en: _Text
sl: _Besedilo

en: _Image
sl: _Slika

en: _Preferences
sl: _Možnosti

note: Tooltip for stop button
en: Stop the current scan
sl: Zaustavi trenutno optično branje

en: S_top
sl: _Zaustavi

en: _Scan
sl: _Optično branje

note: Tooltip for save toolbar button
en: Save document to a file
sl: Shrani dokument v datoteko

note: Tooltip for stop button
en: Refresh device list
sl: Osveži seznam naprav

note: Button to submit authorization dialog
en: _Authorize
sl: _Pooblasti

note: Label beside username entry
en: _Username for resource:
sl: _Uporabniško ime za vir:

note: Label beside password entry
en: _Password:
sl: _Geslo:

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
sl: Optično branje

[ctx: shortcut window]
en: Scan a single page
sl: Optično prebere eno stran

[ctx: shortcut window]
en: Scan all pages from document feeder
sl: Optično prebere vse iz podajalnika

[ctx: shortcut window]
en: Scan continuously from a flatbed scanner
sl: Optično prebere prek namiznega bralnika

[ctx: shortcut window]
en: Stop scan in progress
sl: Zaustavi trenutno optično branje

[ctx: shortcut window]
en: Document Modification
sl: Spremembe dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Move page left
sl: Premakne stran levo

[ctx: shortcut window]
en: Move page right
sl: Premakne stran desno

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the left (anti-clockwise)
sl: Obrne stran v levo (nasprotna smer urinega kazalca)

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the right (clockwise)
sl: Obrne stran v desno (smer urinega kazalca)

[ctx: shortcut window]
en: Delete page
sl: Izbriše stran

[ctx: shortcut window]
en: Document Management
sl: Upravljanje dokumentov

[ctx: shortcut window]
en: Start new document
sl: Začne nov dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save scanned document
sl: Shrani optično prebran dokument

[ctx: shortcut window]
en: Email scanned document
sl: Pošlje optično prebran dokument

[ctx: shortcut window]
en: Print scanned document
sl: Natisne optično prebran dokument

[ctx: shortcut window]
en: Copy current page to clipboard
sl: Kopira trenutno stran v odložišče

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sl: Odpre meni

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sl: Pokaže okno lastnosti

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl: Konča program

note: Preferences Dialog: Section label for scanning settings
en: Scanning
sl: Preiskovanje

note: Label beside scan side combo box
en: Scan _Sides
sl: Branje _nasprotnih strani

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on front side of a page
en: Front
sl: Prednja stran

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on the back side of a page
en: Back
sl: Hrbtna stran

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on both sides of a page
en: Both
sl: Obe strani

note: Label beside page size combo box
en: _Page Size
sl: _Velikost strani

note: Label beside page delay scale
en: _Delay in Seconds
sl: _Zamik v sekundah

note: Provides context for the page delay scale
en: Interval to scan multiple pages
sl: Razmik pri optičnem branju več strani

note: Preferences Dialog: Section label for quality settings
en: Quality
sl: Kakovost

note: Label beside scan resolution combo box
en: _Text Resolution
sl: _Ločljivost besedila

note: Label beside scan resolution combo box
en: _Image Resolution
sl: _Ločljivost besedila

note: Label beside brightness scale
en: _Brightness
sl: _Svetlost

note: Label beside contrast scale
en: _Contrast
sl: _Kontrast

note: Preferences Dialog: Section label for postprocessing settings
en: Postprocessing
sl: Poopravila

note: Switch to enable postprocessing
en: _Enable Postprocessing
sl: _Omogoči poopravila

note: Label beside postprocesing script name entry
en: _Script
sl: _Skript

note: Label beside postprocesing arguments entry
en: _Script arguments
sl: _Argumenti skripta

note: Label beside keep keep original file radio
en: _Keep original file
sl: _Ohrani izvorno datoteko

en: _Close
sl: _Zapri

note: Label in authorization dialog.  “%s” is replaced with the name of the resource requesting authorization
en: Username and password required to access “%s”
sl: Za dostop do »%s« sta zahtevana uporabniško ime in geslo

note: Label shown when searching for scanners
en: Searching for Scanners…
sl: Poteka iskanje optičnega bralnika …

note: Label shown when detected a scanner
en: Ready to Scan
sl: Naprava je pripravljena za optično branje

note: Warning displayed when no drivers are installed but a compatible scanner is detected
en: Additional Software Needed
sl: Zahtevana je dodatna programska oprema

note: Instructions to install driver software
en: You need to <a href="install-firmware">install driver software</a> for your scanner.
sl: Za optični bralnik je treba <a href="install-firmware">namestiti programski gonilnik</a>.

note: Warning displayed when no scanners are detected
en: No Scanners Detected
sl: Ni zaznanega nobenega optičnega bralnika

note: Hint to user on why there are no scanners detected
en: Please check your scanner is connected and powered on.
sl: Preverite, ali je optični bralnik priklopljen in vklopljen.

note: Contents of dialog that shows if autosaved book should be loaded.
en: An autosaved book exists. Do you want to open it?
sl: Samodejno shranjena datoteka že obstaja. Ali jo želite odpreti?

note: Save dialog: Dialog title
en: Save As…
sl: Shrani kot …

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Cancel
sl: _Prekliči

note: Default filename to use when saving document. To that filename the extension will be added, eg. "Scanned Document.pdf"
en: Scanned Document
sl: Optično prebran dokument

note: Save dialog: Filter name to show only supported image files
en: Image Files
sl: Slikovne datoteke

note: Save dialog: Filter name to show all files
en: All Files
sl: Vse datoteke

note: Save dialog: Label for saving in PDF format
en: PDF (multi-page document)
sl: PDF (večstranski dokument)

note: Save dialog: Label for saving in JPEG format
en: JPEG (compressed)
sl: JPEG (stisnjen)

note: Save dialog: Label for saving in PNG format
en: PNG (lossless)
sl: PNG (brez izgub)

note: Save dialog: Label for sabing in WEBP format
en: WebP (compressed)
sl: WebP (stisnjen)

note: Label in save dialog beside combo box to choose file format (PDF, JPEG, PNG, WEBP)
en: File format:
sl: Vrsta datoteke:

note: Label in save dialog beside compression slider
en: Compression:
sl: Stiskanje:

en: Minimum size
sl: Najmanjša velikost

en: Full detail
sl: Podrobnosti

note: Contents of dialog that shows if saving would overwrite and existing file. %s is replaced with the name of the file.
en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
sl: Datoteka z imenom »%s« že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

note: Button in dialog that shows if saving would overwrite and existing file. Clicking the button allows simple-scan to overwrite the file.
en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: Saving
sl: Poteka shranjevanje

note: Title of error dialog when save failed
en: Failed to save file
sl: Shranjevanje datoteke je spodletelo

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
sl: V kolikor sprememb ne shranite, bodo te trajno izgubljene.

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Save current document?
sl: Ali želite dokument shraniti?

note: Button in dialog to create new document and discard unsaved document
en: _Discard Changes
sl: _Zavrzi spremembe

note: Label shown when scan started
en: Contacting Scanner…
sl: Poteka povezovanje optičnega bralnika …

en: Scan a single page from the scanner
sl: Optično branje ene strani iz optičnega bralnika

en: Scan multiple pages from the scanner
sl: Optično branje več strani iz optičnega bralnika

note: Error message display when unable to save image for preview
en: Unable to save image for preview
sl: Ni mogoče shraniti slike za predogled

note: Error message display when unable to preview image
en: Unable to open image preview application
sl: Ni mogoče odpreti programa predogleda slik

[ctx: dialog title]
note: Title of dialog to reorder pages
en: Reorder Pages
sl: Prerazporejevanje strani

note: Label on button for combining sides in reordering dialog
en: Combine sides
sl: Spoji strani

note: Label on button for combining sides in reverse order in reordering dialog
en: Combine sides (reverse)
sl: Spoji strani (obratno)

note: Label on button for reversing in reordering dialog
en: Reverse
sl: Obrnjeno

note: Label on button for cancelling page reordering dialog
en: Keep unchanged
sl: Ohrani nespremenjeno

note: Label on button for keeping the ordering, but flip every second upside down
en: Flip even pages upside-down
sl: Obrni sode strani na glavo

note: Label on button for keeping the ordering, but flip every second upside down
en: Flip odd pages upside-down
sl: Obrni lihe strani na glavo

note: Error message displayed when unable to launch help browser
en: Unable to open help file
sl: Ni mogoče odpreti datoteke pomoči

en: About Document Scanner
sl: O programu

en: Simple document scanning tool
sl: Preprosto orodje za optično branje dokumentov

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Save document before quitting?
sl: Ali želite dokument končanjem programa shraniti?

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: _Quit without Saving
sl: _Končaj brez shranjevanja

note: Message to indicate a Brother scanner has been detected
en: You appear to have a Brother scanner.
sl: Kaže, da je priklopljen optični bralnik Brother.

note: Instructions on how to install Brother scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.brother.com">Brother website</a>.
sl: Gonilniki so na voljo na spletišču podjetja <a href="http://support.brother.com">Brother</a>.

note: Message to indicate a Canon Pixma scanner has been detected
en: You appear to have a Canon scanner, which is supported by the <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma SANE backend</a>.
sl: Kaže, da uporabljate optični bralnik Canon, ki ga podpira ozadnji program <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma SANE</a>.

note: Instructions on how to resolve issue with SANE scanner drivers
en: Please check if your <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">scanner is supported by SANE</a>, otherwise report the issue to the <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE mailing list</a>.
sl: Preverite, ali <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">sistem SANE</a> podpira vaš optični bralnik, sicer pa pošljite poročilo o napaki na <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">dopisni seznam SANE</a>.

note: Message to indicate a Samsung scanner has been detected
en: You appear to have a Samsung scanner.
sl: Kaže, da je priklopljen optični bralnik Samsung.

note: Instructions on how to install Samsung scanner drivers. Because HP acquired Samsung's global printing business in 2017, the support is made on HP site.
en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a> (HP acquired Samsung's printing business).
sl: Gonilniki so na voljo na spletišču podjetja <a href="https://support.hp.com">HP website</a> (HP je prevzel posle tiskalnikov Samsung).

note: Message to indicate a HP scanner has been detected
en: You appear to have an HP scanner.
sl: Kaže, da je priklopljen optični bralnik HP.

note: Instructions on how to install HP scanner drivers. smfp is rebranded and slightly modified Samsung devices, for example: HP Laser MFP 135a is rebranded Samsung Xpress SL-M2070. It require custom drivers, not available in hpaio package
en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a>.
sl: Gonilniki so na voljo na spletišču podjetja <a href="https://support.hp.com">HP website</a>.

note: Message to indicate an Epson scanner has been detected
en: You appear to have an Epson scanner.
sl: Kaže, da je priklopljen optični bralnik Epson.

note: Instructions on how to install Epson scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.epson.com">Epson website</a>.
sl: Gonilniki so na voljo na spletišču podjetja <a href="http://support.epson.com">Epson</a>.

note: Message to indicate a Lexmark scanner has been detected
en: You appear to have a Lexmark scanner.
sl: Kaže, da je priklopljen optični bralnik Lexmark.

note: Instructions on how to install Lexmark scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.lexmark.com">Lexmark website</a>.
sl: Gonilniki so na voljo na spletišču podjetja <a href="http://support.lexmark.com">Lexmark</a>.

note: Title of dialog giving instructions on how to install drivers
en: Install drivers
sl: Namesti gonilnike

note: Message in driver install dialog
en: Once installed you will need to restart this app.
sl: Ko bodo paketi nameščeni, je treba program ponovno zagnati.

note: Label shown while installing drivers
en: Installing drivers…
sl: Poteka nameščanje gonilnikov …

note: Label shown once drivers successfully installed
en: Drivers installed successfully!
sl: Gonilniki so uspešno nameščeni!

note: Label shown if failed to install drivers
en: Failed to install drivers (error code %d).
sl: Namestitev gonilnikov je spodletela (koda napake %d).

note: Label shown if failed to install drivers
en: Failed to install drivers.
sl: Namestitev gonilnikov je spodletela.

note: Label shown to prompt user to install packages (when PackageKit not available)
en: You need to install the %s package. | You need to install the %s packages.
sl[0]: Namestiti je treba %s paketov.
sl[1]: Namestiti je treba %s paket.
sl[2]: Namestiti je treba %s paketa.
sl[3]: Namestiti je treba %s pakete.

en: _Email
sl: _Elektronski naslov

en: Pri_nt
sl: _Natisni

[ctx: menu]
en: _Reorder Pages
sl: _Prerazporedi strani

en: _Keyboard Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _About Document Scanner
sl: _O programu

note: Populate ActionBar (not supported in Glade) https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=769966 Label on new document button
en: _New Document
sl: Nov _dokument

note: Tooltip for rotate left (counter-clockwise) button
en: Rotate the page to the left (counter-clockwise)
sl: Obrni stran v levo (nasprotna smer urinega kazalca)

note: Tooltip for rotate right (clockwise) button
en: Rotate the page to the right (clockwise)
sl: Obrni stran v desno (smer urinega kazalca)

note: Tooltip for crop button
en: Crop the selected page
sl: Obreži izbrano stran

note: Tooltip for delete button
en: Delete the selected page
sl: Izbriši izbrano stran

note: Text of button for cancelling save
en: Cancel
sl: Prekliči

en: Unable to encode page %i
sl: Ni mogoče kodirati strani %i

note: Combo box value for automatic paper size
en: Automatic
sl: Samodejno

en: Darker
sl: Temenjše

en: Lighter
sl: Svetlejše

en: Less
sl: Manj

en: More
sl: Več

note: Preferences dialog: Label for default resolution in resolution list
en: %d dpi (default)
sl: %d točk na palec (privzeto)

note: Preferences dialog: Label for minimum resolution in resolution list
en: %d dpi (draft)
sl: %d točk na palec (osnutek)

note: Preferences dialog: Label for maximum resolution in resolution list
en: %d dpi (high resolution)
sl: %d točk na palec (visoka ločljivost)

note: Preferences dialog: Label for resolution value in resolution list (dpi = dots per inch)
en: %d dpi
sl: %d točk na palec

note: Error displayed when no scanners to scan with
en: No scanners available.  Please connect a scanner.
sl: Ni zaznanega optičnega bralnika. Priklopite in vklopite ga.

note: Error displayed when cannot connect to scanner
en: Unable to connect to scanner
sl: Z optičnim bralnikom se ni mogoče povezati

note: Error displayed when no documents at the start of scanning
en: Document feeder empty
sl: Podajalnik dokumentov je prazen

note: Out of memory error message with help instruction. Message written in Pango text markup language, A carriage return makes a line break, <tt> tag makes a monospace font
en: Insufficient memory to perform scan.
    Try to decrease <tt>Resolution</tt> or <tt>Page Size</tt> in <tt>Preferences</tt> menu. For some scanners when scanning in high resolution, the scan size is restricted.
sl: Ni dovolj pomnilnika za optično branje.
    Poskusite z zmanjšanjem <tt>ločljivosti</tt> oziroma <tt>velikosti strani</tt> v meniju <tt>nastavitev</tt>. Za nekatere optične bralnike je velikost prebranega polja pri največji ločljivosti omejena.

note: Error display when unable to start scan
en: Unable to start scan
sl: Optičnega branja ni mogoče začeti

note: Error displayed when communication with scanner broken
en: Error communicating with scanner
sl: Napaka med povezovanjem optičnim bralnikom

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
sl: Pokaži podrobnosti različice

note: Help string for command line --debug flag
en: Print debugging messages
sl: Izpiši sporočila razhroščevanja

en: Fix PDF files generated with older versions of this app
sl: Popravki datotek PDF, ustvarjeni s starejšimi različicami programa

note: Title of error dialog when scan failed
en: Failed to scan
sl: Optično branje je spodletelo

note: Attempt to inhibit the screensaver when scanning
en: Scan in progress
sl: Poteka optično branje dokumenta

note: Arguments and description for --help text
en: [DEVICE…] — Scanning utility
sl: [NAPRAVA ...] – orodje za optično branje

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sl: Za popoln seznam možnosti ukazne vrstice zaženite »%s --help«.
