simple-scan - en to uz translation catalogue (31 entries)

note: Label beside password entry
en: _Password:
uz: _Maxfiy soʻz:

note: Combo box label for scanning both sides of a page
en: Front and Back
uz: Olidi va Orqasi

note: Combo box label for scanning the front side of a page
en: Front
uz: Oldingi

note: Combo box label for scanning the back side of a page
en: Back
uz: Orqaga

note: Label on document menu (contains actions for this document, e.g. save, print)
en: _Document
uz: _Dokument

note: Scan menu item
en: Sc_an
uz: _Skan qilish

en: Text
uz: Matn

en: Photo
uz: Rasm

note: Menu item to rotate page to left (anti-clockwise)
en: Rotate _Left
uz: Chapga burish

note: Menu item to rotate page to right (clockwise)
en: Rotate _Right
uz: _O'nga burish

note: Label for page crop submenu
en: _Crop
uz: _Kesish

note: Radio button for no crop
en: _None
uz: _Yoʻq

note: Radio button for cropping page to US letter size
en: _Letter
uz: _Xat

note: Label on help menu
en: _Help
uz: _Yordam

note: Help|Contents menu
en: _Contents
uz: _Tarkibi

en: New
uz: Yangi

note: Label on scan toolbar item
en: Scan
uz: Skan qilish

en: Save
uz: Saqlash

en: Stop
uz: Toʻxtatish

note: Label on rotate page left (anti-clockwise) item
en: Rotate Left
uz: Chapga burish

note: Label on rotate page right (clockwise) item
en: Rotate Right
uz: O'nga burish

en: Crop
uz: Kesish

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
uz: Мослашлар

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
uz: Релиз версиясини кўрсатиш

note: Help string for command line --debug flag
en: Print debugging messages
uz: Дебаг хабарларини  чоп қилиш

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
uz: Мавжуд буйруқлар ва мосламаларнинг тўлиқ рўйхатини кўриш учун '%s --help''ни ишга туширинг.

note: Save dialog: Filter name to show all files
en: All Files
uz: Hamma fayllar

note: Title of about dialog
en: About Simple Scan
uz: Simple Scan haqida

note: Button in dialog to quit and discard unsaved document
en: Quit without Saving
uz: Saqlamasdan chiqib ketish

note: Button in error infobar to open preferences dialog and change scanner
en: Change _Scanner
uz: _Skaner almashrirish

note: Combo box value for automatic paper size
en: Automatic
uz: Avtomatik
