simple-scan - en to ta translation catalogue (17 entries)

note: Button to submit authorization dialog
en: _Authorize
ta: _அனுமதியளி

note: Combo box label for scanning both sides of a page
en: Front and Back
ta: முன் மற்றும் பின்

note: Combo box label for scanning the front side of a page
en: Front
ta: முன்னால்

note: Combo box label for scanning the back side of a page
en: Back
ta: பின் செல்க

note: Scan menu item to scan a single page from the scanner Toolbar scan menu item to scan a single page from the scanner
en: Single _Page
ta: தனி _பக்கம்

note: Scan menu item to scan all pages from a document feeder Toolbar scan menu item to scan all pages from a document feeder
en: All Pages From _Feeder
ta: அனைத்து பக்கங்களை பீடர் இருந்து உள்ளன

en: Text
ta: உரை

note: Label on email menu item
en: _Email
ta: _மின்னஞ்சல்

note: Menu item to rotate page to left (anti-clockwise)
en: Rotate _Left
ta: இடதுபுறமாக சுழற்று

note: Label for page crop submenu
en: _Crop
ta: _ வெட்டு

note: Radio button for cropping to custom page size
en: _Custom
ta: (_C) தனிப்பயன்

note: Menu item to move the selected page to the right
en: Move Right
ta: வலப்பக்கம் நகர்

note: Label on help menu
en: _Help
ta: _உதவி

note: Help|Contents menu
en: _Contents
ta: _உள்ளடக்கங்கள்

note: Label on rotate page right (clockwise) item
en: Rotate Right
ta: வலப்பக்கம் சுழற்று

en: Crop the selected page
ta: தேர்வு செய்த பக்கத்தை வெட்டு

note: Label beside page size combo box
en: Page Size:
ta: பக்க அளவு:
