simple-scan - en to mhr translation catalogue (24 entries)

note: Label beside password entry
en: _Password:
mhr: _Шолыпмут:

note: Combo box label for scanning the front side of a page
en: Front
mhr: Шрифт

note: Label on document menu (contains actions for this document, e.g. save, print)
en: _Document
mhr: _Документ

note: Scan menu item to scan a single page from the scanner Toolbar scan menu item to scan a single page from the scanner
en: Single _Page
mhr: Ик _лаштык

en: Text
mhr: Текст

en: Photo
mhr: Фотосӱрет

note: Page menu (contains action for each page, e.g. delete, crop)
en: _Page
mhr: _Лаштык

note: Label for page crop submenu
en: _Crop
mhr: _Лектыш

note: Radio button for no crop
en: _None
mhr: _Иктат

note: Radio button for cropping page to US letter size
en: _Letter
mhr: _Серыш

note: Radio button for cropping to page to US legal size
en: Le_gal
mhr: US Le_gal

note: Radio button for cropping to custom page size
en: _Custom
mhr: _Йӱла

note: Menu item to move the selected page to the left
en: Move Left
mhr: Шола

note: Menu item to move the selected page to the right
en: Move Right
mhr: Пурла

note: Label on help menu
en: _Help
mhr: _Полышык

note: Help|Contents menu
en: _Contents
mhr: _Содержаний

en: New
mhr: У

en: Save
mhr: Аныклаш

en: Stop
mhr: Шогалташ

en: Crop
mhr: Лектыш

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
mhr: Келыштарымаш-влак

note: Label beside page size combo box
en: Page Size:
mhr: Лаштыкын кугыт

note: Label beside quality scale
en: Quality:
mhr: Ыштыш-кучыш:

en: Darker
mhr: Пычкемышрак
