simple-scan - en to uz translation catalogue (199 entries)

en: Device to scan from
uz: Skanerlash uchun qurilma

en: SANE device to acquire images from.
uz: Rasmlarni olish uchun SANE qurilmasi.

en: Type of document being scanned
uz: Skanerlangan hujjat turi

en: Type of document being scanned. This setting decides on the scan resolution, colors and post-processing.
uz: Skanerlangan hujjat turi. Ushbu sozlama skanerlash ruxsati, ranglar va keyingi ishlov berish haqida qaror qabul qiladi.

en: Width of paper in tenths of a mm
uz: Qog'oz kengligi mm ning o'ndan birida

en: The width of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
uz: Qog'ozning kengligi mm ning o'ndan birida (yoki qog'ozni avtomatik aniqlash uchun 0).

en: Height of paper in tenths of a mm
uz: Qog'oz balandligi mm ning o'ndan birida

en: The height of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
uz: Qog'oz balandligi mm ning o'ndan birida (yoki qog'ozni avtomatik aniqlash uchun 0).

en: Brightness of scan
uz: Skanerning yorqinligi

en: The brightness adjustment from -100 to 100 (0 being none).
uz: Yorqinlikni sozlash -100 dan 100 gacha (0 yo’q).

en: Contrast of scan
uz: Skanerlash kontrasti

en: The contrast adjustment from -100 to 100 (0 being none).
uz: Kontrastni sozlash -100 dan 100 gacha (0 yo’q).

en: Resolution for text scans
uz: Matnni skanerlash uchun ruxsat

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning text.
uz: Matnni skanerlashda foydalanish uchun nuqta-dyuymdagi piksellar soni.

en: Resolution for image scans
uz: Rasmlarni skanerlash uchun ruxsat

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning images.
uz: Tasvirlarni skanerlashda foydalanish uchun nuqta-dyuymdagi piksellar soni.

en: Page side to scan
uz: Skanerlash uchun sahifa tomoni

en: The page side to scan.
uz: Skanerlash uchun sahifa tomoni.

en: Directory to save files to
uz: Fayllarni saqlash uchun katalog

en: The directory to save files to. Defaults to the documents directory if unset.
uz: Fayllarni saqlash uchun katalog. Agar sozlanmagan boʻlsa, hujjatlar katalogiga birlamchi.

en: File format that is used for saving image files
uz: Tasvir fayllarini saqlash uchun ishlatiladigan fayl formati

en: MIME type that is used for saving image files. Examples of supported MIME types: image/jpeg, image/png, application/pdf
uz: Tasvir fayllarini saqlash uchun ishlatiladigan MIME turi. Qo’llab-quvvatlanadigan MIME turlariga misollar: image/jpeg, image/png, ilova/pdf

en: Quality value to use for JPEG compression
uz: JPEG siqish uchun ishlatiladigan sifat qiymati

en: Quality value to use for JPEG compression.
uz: JPEG siqish uchun ishlatiladigan sifat qiymati.

en: Delay in millisecond between pages
uz: Sahifalar orasidagi kechikish millisekundlarda

en: Delay in millisecond between pages.
uz: Sahifalar orasidagi kechikish millisekundlarda.

en: Whether or not postprocessing is enabled
uz: Postprocessing yoqilganmi yoki yo’qmi

en: Whether or not postprocessing is enabled.
uz: Postprocessing yoqilganmi yoki yo’qmi.

en: The path to the postprocessing script
uz: Postprocessing skriptiga yo’l

en: The path to the postprocessing script.
uz: Postprocessing skriptiga yo’l.

en: Additional arguments for the postprocessing script
uz: Postprocessing skripti uchun qo’shimcha argumentlar

en: Additional arguments for the postprocessing script.
uz: Postprocessing skripti uchun qo’shimcha argumentlar.

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file
uz: Asl, qayta ishlanmagan faylni saqlash kerakmi yoki yo’qmi

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file. The "_orig" filename will be added to the filename immediately before the file extension.
uz: Asl, qayta ishlanmagan faylni saqlash kerakmi yoki yo’qmi. “_orig” fayl nomi fayl nomiga fayl kengaytmasidan oldin darhol qo’shiladi.

note: Title of scan window
en: Document Scanner
uz: Hujjat skaneri

en: Make a digital copy of your photos and documents
uz: Rasmlaringiz va hujjatlaringizning raqamli nusxasini yarating

en: A really easy way to scan both text and images. You can crop out the bad parts of an image and rotate it if it is the wrong way round. You can print your scans, export them to pdf, or save them in a range of image formats.
uz: Matn va tasvirlarni skanerlashning juda oson usuli. Tasvirning yomon qismlarini kesib tashlashingiz va agar u noto’g’ri bo’lsa, uni aylantirishingiz mumkin. Siz skanerlaringizni chop etishingiz, ularni pdf-ga eksport qilishingiz yoki turli xil tasvir formatlarida saqlashingiz mumkin.

en: This app uses the SANE framework to support most existing scanners.
uz: Ushbu ilova ko’pgina mavjud skanerlarni qo’llab-quvvatlash uchun SANE framework foydalanadi.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
uz: GNOME loyihasi

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: scan;scanner;flatbed;adf;simple-scan;simplescan;
uz: skanerlash;skaner;flatbed;adf;oddiy skanerlash;oddiy skanerlash;

note: Menu item to rotate page to left (anti-clockwise)
en: Rotate _Left
uz: _Chapga burish

note: Menu item to rotate page to right (clockwise)
en: Rotate _Right
uz: _O'ngga burish

note: Label for page crop submenu
en: _Crop
uz: _Qirqish

note: Radio button for no crop
en: _None
uz: _Yoʼq

note: Radio button for cropping page to US letter size
en: _Letter
uz: _Xat

note: Radio button for cropping to custom page size
en: _Custom
uz: _Maxsus

note: Menu item to rotate the crop area
en: _Rotate Crop
uz: Qirqishni _burish

note: Menu item to move the selected page to the left
en: Move Left
uz: Chapga koʼchirish

note: Menu item to move the selected page to the right
en: Move Right
uz: Oʼngga koʼchirish

en: Copy
uz: Nusxalash

en: Delete
uz: Oʻchirish

en: _Single Page
uz: _Yagona sahifa

en: All Pages From _Feeder
uz: _Fiderdan barcha sahifalar

en: _Multiple Pages From Flatbed
uz: _Flatbed-dan bir nechta sahifalar

en: _Text
uz: _Matn

en: _Image
uz: _Rasm

note: Tooltip for stop button
en: Stop
uz: STOP

en: _Scan
uz: _Skanlash

en: Scan Options
uz: Skanerlash parametrlari

en: Main Menu
uz: Asosiy menyu

en: Export
uz: Eksport

note: Tooltip for stop button
en: Refresh Device List
uz: Qurilmalar roʻyxatini yangilash

en: New Document
uz: Yangi hujjat

en: Rotate Left (counter-clockwise)
uz: Sahifani chapga burish (soat miliga teskari)

en: Rotate Right (clockwise)
uz: Sahifani oʼngga burish (soat yoʼnalishi boʼyicha)

en: Crop Selected Page
uz: Tanlangan sahifani qirqish

en: Delete Selected Page
uz: Tanlangan sahifani qirqish

en: _Username for resource
uz: _Resurs uchun foydalanuvchi nomi

en: _Password
uz: _Parol

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

note: Button to submit authorization dialog
en: _Authorize
uz: _Ruxsat berish

en: Install drivers
uz: Drayverlarni oʼrnatish

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
uz: Skanerlash

[ctx: shortcut window]
en: Scan a single page
uz: Skanerdan bitta sahifani skanerlash

[ctx: shortcut window]
en: Scan all pages from document feeder
uz: Hujjatni barcha sahifalarni skanerlang

[ctx: shortcut window]
en: Scan continuously from a flatbed scanner
uz: Flatbed skanerdan doimiy ravishda skanerlash

[ctx: shortcut window]
en: Stop scan in progress
uz: Skanerlashni to‘xtating

[ctx: shortcut window]
en: Document Modification
uz: Hujjatni o’zgartirish

[ctx: shortcut window]
en: Move page left
uz: Sahifani chapga siljiting

[ctx: shortcut window]
en: Move page right
uz: Sahifani o’ngga siljiting

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the left (anti-clockwise)
uz: Sahifani chapga burish (soat miliga teskari)

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the right (clockwise)
uz: Sahifani oʼngga burish (soat yoʼnalishi boʼyicha)

[ctx: shortcut window]
en: Delete page
uz: Sahifani o’chirish

[ctx: shortcut window]
en: Document Management
uz: Hujjatlarni boshqarish

[ctx: shortcut window]
en: Start new document
uz: Yangi hujjatni ishga tushiring

[ctx: shortcut window]
en: Save scanned document
uz: Skanerlangan hujjatni saqlang

[ctx: shortcut window]
en: Email scanned document
uz: Elektron pochta orqali skanerlangan hujjat

[ctx: shortcut window]
en: Print scanned document
uz: Skanerlangan hujjatni chop etish

[ctx: shortcut window]
en: Copy current page to clipboard
uz: Joriy sahifani vaqtinchalik xotiraga nusxalash

[ctx: shortcut window]
en: General
uz: Umumiy

[ctx: shortcut window]
en: Show help
uz: Yordam ko’rsatish

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
uz: Menyuni oching

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
uz: Afzalliklarni ko’rsatish

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
uz: Afzalliklarni ko’rsatish

[ctx: shortcut window]
en: Quit
uz: Chiqish

note: Preferences Dialog: Section label for scanning settings
en: Scanning
uz: Skanerlash

note: Label beside scan side combo box
en: Scan _Sides
uz: _Tomonlarni skanerlash

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on front side of a page
en: Front
uz: Oldi

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on the back side of a page
en: Back
uz: Orqasi

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on both sides of a page
en: Both
uz: Ikkalasi ham

note: Label beside page size combo box
en: _Page Size
uz: _Sahifa hajmi

note: Label beside page delay scale
en: _Delay in Seconds
uz: _Soniyada kechikish

note: Provides context for the page delay scale
en: Interval to scan multiple pages
uz: Bir nechta sahifalarni skanerlash uchun interval

note: Preferences Dialog: Section label for quality settings
en: Quality
uz: Sifat

note: Label beside scan resolution combo box
en: _Text Resolution
uz: _Matn ravshanligi

note: Label beside scan resolution combo box
en: _Image Resolution
uz: _Tasvir ravshanligi

note: Label beside brightness scale
en: _Brightness
uz: _Yorqinlik

note: Label beside contrast scale
en: _Contrast
uz: _Kontrast

note: Label beside compression scale
en: Compression
uz: Siqish

note: Preferences Dialog: Section label for postprocessing settings
en: Postprocessing
uz: Keyingi ishlov berish

note: Switch to enable postprocessing
en: _Enable Postprocessing
uz: _Postprocessingni yoqish

note: Label beside postprocesing arguments entry
en: _Script arguments
uz: _Skript argumentlari

note: Label beside keep keep original file radio
en: _Keep original file
uz: _Asl faylni saqlang

[ctx: dialog title]
en: Reorder Pages
uz: Sahifalarni qayta tartiblash

en: Combine sides
uz: Yon tomonlarini birlashtirish

en: Combine sides (reverse)
uz: Yon tomonlarini birlashtirish (teskari)

en: Flip odd pages upside-down
uz: Toq raqamli sahifalarni teskari aylantiring

en: Flip even pages upside-down
uz: Juft raqamli sahifalarni teskari aylantiring

en: Reverse
uz: Teskari

en: _Close
uz: _Yopish

note: Label in authorization dialog.  “%s” is replaced with the name of the resource requesting authorization
en: Username and password required to access “%s”
uz: “%s”ga kirish uchun foydalanuvchi nomi va parol kerak

note: Label shown when searching for scanners
en: Searching for Scanners…
uz: Skanerlar qidirilmoqda…

note: Label shown when detected a scanner
en: Ready to Scan
uz: Skanerlashga tayyor

note: Warning displayed when no drivers are installed but a compatible scanner is detected
en: Additional Software Needed
uz: Qo’shimcha dasturiy ta’minot kerak

note: Instructions to install driver software
en: You need to <a href="install-firmware">install driver software</a> for your scanner
uz: Skaneringiz uchun <a href=“install-firmware”>drayv dasturini o‘rnatishingiz</a> kerak

note: Warning displayed when no scanners are detected
en: No Scanners Detected
uz: Skanerlar aniqlanmadi

note: Hint to user on why there are no scanners detected
en: Please check your scanner is connected and powered on
uz: Iltimos, skaneringiz ulangan va yoqilganligini tekshiring

note: Contents of dialog that shows if autosaved book should be loaded.
en: An autosaved book exists. Do you want to open it?
uz: Avtomatik saqlangan kitob mavjud. Uni ochmoqchimisiz?

en: _No
uz: _Yoʼq

en: _Yes
uz: _Ha

en: Save As…
uz: Boshqacha saqlash…

en: _Save
uz: _Saqlash

note: Default filename to use when saving document. To that filename the extension will be added, eg. "Scanned Document.pdf"
en: Scanned Document
uz: Skanerlangan hujjat

en: PDF (multi-page document)
uz: PDF (koʼp sahifali hujjat)

en: JPEG (compressed)
uz: JPEG (siqilgan)

en: PNG (lossless)
uz: PNG (yoʼqotishsiz)

en: WebP (compressed)
uz: WebP (siqilgan)

en: All Files
uz: Hamma fayllar

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
uz: “%s” nomli fayl allaqachon mavjud. Uni almashtirmoqchimisiz?

en: _Replace
uz: _Almashtirish

en: Saving
uz: Saqlanyapti

note: Title of error dialog when save failed
en: Failed to save file
uz: Fayl saqlanmadi

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
uz: Agar saqlamasangiz, oʼzgarishlar butunlay yoʼqoladi.

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Save current document?
uz: Joriy hujjat saqlansinmi?

note: Button in dialog to create new document and discard unsaved document
en: _Discard Changes
uz: _Oʻzgarishlarni bekor qilish

note: Label shown when scan started
en: Contacting Scanner…
uz: Skaner bilan bog‘lanmoqda…

en: Scan a Single Page
uz: Bitta sahifani skanerlang

en: Scan Multiple Pages
uz: Bir nechta sahifalarni skanerlash

note: Error message display when unable to save image for preview
en: Unable to save image for preview
uz: Tasvirni oldindan koʼrish uchun saqlab boʼlmadi

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Save document before quitting?
uz: Chiqishdan oldin hujjat saqlansinmi?

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: _Quit without Saving
uz: _Saqlamasdan chiqing

en: _Email…
uz: _Elektron pochta…

[ctx: menu]
en: _Reorder Pages…
uz: _Sahifalarni qayta tartiblash…

en: _Preferences
uz: _Afzalliklar

en: _Keyboard Shortcuts
uz: _Klaviatura yorliqlari

en: _Help
uz: _Yordam

en: _About Document Scanner
uz: _Hujjat skaneri haqida

note: Text of button for cancelling save
en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Unable to encode page %i
uz: %i sahifani kodlab bo‘lmadi

note: Message to indicate a Brother scanner has been detected
en: You appear to have a Brother scanner.
uz: Sizda Brother skaneringiz borga oʼxshaydi.

note: Instructions on how to install Brother scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.brother.com">Brother website</a>.
uz: Buning uchun drayverlar <a href=“http://support.brother.com”>Brother veb-saytida</a> mavjud.

note: Message to indicate a Canon Pixma scanner has been detected
en: You appear to have a Canon scanner, which is supported by the <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma SANE backend</a>.
uz: Sizda <a href=“http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html”>Pixma SANE backend</a> tomonidan qo’llab-quvvatlanadigan Canon skaneringiz borga o’xshaydi.

note: Instructions on how to resolve issue with SANE scanner drivers
en: Please check if your <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">scanner is supported by SANE</a>, otherwise report the issue to the <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE mailing list</a>.
uz: Iltimos, <a href=“http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html”>skaneringiz SANE tomonidan qo‘llab-quvvatlanishini tekshiring</a>, aks holda muammo haqida <a href=“https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel”>SANE.> pochta ro‘yxatiga xabar bering.

note: Message to indicate a Samsung scanner has been detected
en: You appear to have a Samsung scanner.
uz: Sizda Samsung skaneri borga oʼxshaydi.

note: Instructions on how to install Samsung scanner drivers. Because HP acquired Samsung's global printing business in 2017, the support is made on HP site.
en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a> (HP acquired Samsung's printing business).
uz: Buning uchun drayverlar <a href=“https://support.hp.com”>HP veb-saytida</a> mavjud (HP Samsungning chop etish biznesini sotib olgan).

note: Message to indicate a HP scanner has been detected
en: You appear to have an HP scanner.
uz: Sizda HP skaneri borga o’xshaydi.

note: Instructions on how to install HP scanner drivers. smfp is rebranded and slightly modified Samsung devices, for example: HP Laser MFP 135a is rebranded Samsung Xpress SL-M2070. It require custom drivers, not available in hpaio package
en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a>.
uz: Buning uchun drayverlar <a href=“https://support.hp.com”>HP veb-saytida</a> mavjud.

note: Message to indicate an Epson scanner has been detected
en: You appear to have an Epson scanner.
uz: Sizda Epson skaneri borga oʼxshaydi.

note: Instructions on how to install Epson scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.epson.com">Epson website</a>.
uz: Buning uchun drayverlar <a href="http://support.epson.com">Epson veb-saytida</a> mavjud.

note: Message to indicate a Lexmark scanner has been detected
en: You appear to have a Lexmark scanner.
uz: Sizda Lexmark skaneri borga o’xshaydi.

note: Instructions on how to install Lexmark scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.lexmark.com">Lexmark website</a>.
uz: Buning uchun drayverlar <a href=“http://support.lexmark.com”>Lexmark veb-saytida</a> mavjud.

note: Label shown while installing drivers
en: Installing drivers…
uz: Drayvlar o’rnatilmoqda…

note: Label shown once drivers successfully installed
en: Drivers installed successfully!
uz: Drayverlar muvaffaqiyatli oʼrnatildi!

note: Label shown if failed to install drivers
en: Failed to install drivers (error code %d).
uz: Drayverlarni oʼrnatib boʼlmadi (xato kodi %d).

note: Label shown if failed to install drivers
en: Failed to install drivers.
uz: Drayverlarni oʼrnatib boʼlmadi.

en: Once installed you will need to restart this app.
uz: O’rnatilgandan so’ng ushbu ilovani qayta ishga tushirishingiz kerak bo’ladi.

note: Combo box value for automatic paper size
en: Automatic
uz: Avtomatik

en: Darker
uz: Toʼqroq

en: Lighter
uz: Ochroq

en: Less
uz: Kamroq

en: More
uz: Koʼproq

en: Minimum size
uz: Minimal o’lcham

en: Full detail
uz: To’liq tafsilot

note: Preferences dialog: Label for default resolution in resolution list
en: %d dpi (default)
uz: %d dpi (standart)

note: Preferences dialog: Label for minimum resolution in resolution list
en: %d dpi (draft)
uz: %d dpi (qoralama)

note: Preferences dialog: Label for maximum resolution in resolution list
en: %d dpi (high resolution)
uz: %d dpi (yuqori aniqlik)

note: Error displayed when no scanners to scan with
en: No scanners available.  Please connect a scanner.
uz: Hech qanday skaner mavjud emas. Iltimos, skanerni ulang.

note: Error displayed when cannot connect to scanner
en: Unable to connect to scanner
uz: Skanerga ulanib bo‘lmadi

note: Error displayed when no documents at the start of scanning
en: Document feeder empty
uz: Hujjatni yuboruvchi bo‘sh

note: Out of memory error message with help instruction. Message written in Pango text markup language, A carriage return makes a line break, <tt> tag makes a monospace font
en: Insufficient memory to perform scan.
    Try to decrease <tt>Resolution</tt> or <tt>Page Size</tt> in <tt>Preferences</tt> menu. For some scanners when scanning in high resolution, the scan size is restricted.
uz: Skanerlash uchun xotira yetarli emas.
    <tt>Preferences</tt> menyusida <tt>Resolution</tt> yoki <tt>Sahifa hajmi</tt> ni kamaytirishga harakat qiling. Ba’zi skanerlar uchun yuqori aniqlikda skanerlashda skanerlash hajmi cheklangan.

note: Error display when unable to start scan
en: Unable to start scan
uz: Skanerlashni boshlash imkonsiz

note: Error displayed when communication with scanner broken
en: Error communicating with scanner
uz: Skaner bilan bog‘lanishda xatolik yuz berdi

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
uz: Chiqarish versiyasini koʼrsatish

note: Help string for command line --debug flag
en: Print debugging messages
uz: Nosozliklarni tuzatish xabarlarini chop etish

en: Fix PDF files generated with older versions of this app
uz: Ushbu ilovaning eski versiyalarida yaratilgan PDF fayllarni tuzating

note: Title of error dialog when scan failed
en: Failed to scan
uz: Skanerlash amalga oshmadi

note: Attempt to inhibit the screensaver when scanning
en: Scan in progress
uz: Skanerlash davom etmoqda

note: Arguments and description for --help text
en: [DEVICE…] — Scanning utility
uz: [DEVICE…] — Skanerlash yordam dasturi

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
uz: Mavjud buyruq qatori opsiyalarining toʻliq roʻyxatini koʻrish uchun “%s —help” ni ishga tushiring.
