SimpleSAMLphp 1.15 - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: {consent:consent:service_providers_for}
ar: مقدمي خدمات ل

en: {consent:consent:abort}
ar: إلغاء عملية الدخول لSPNAME

en: {consent:consent:remember}
ar: تذكرألغت ذكر

en: {consent:consent:login}
ar: تسجيل الدخول

en: {consent:consent:consent_purpose}
ar: الغرض من SPNAME هو SPDESC

en: {consent:consent:noconsent_goto_about}
ar: اذهب لصفحة المعلومات عن الخدمة

en: {consent:consent:consent_header}
ar: اوافق علي نشر سماتي الشخصية

en: {consent:consent:show_hide_attributes}
ar: اظهر/الغي السمات

en: {consent:consent:table_caption}
ar: معلومات المستخدم

en: {consent:consent:status_header}
ar: حالة موافقة

en: {consent:consent:noconsent_title}
ar: لم تعطي الموافقة

en: {consent:consent:consent_accept}
ar: يحتاج SPNAME تحويل البيانات أدناه

en: {consent:consent:table_summary}
ar: قائمة معلوماتك التي ستحول لمقدم الخدمة الذي ترغب بتسجيل الدخول اليه

en: {consent:consent:service_provider_header}
ar: مقدم خدمات

en: {consent:consent:show_attributes}
ar: اظهر السمات

en: {consent:consent:show_attribute}
ar: اظهراليها ظهر المحتوي

en: {consent:consent:no}
ar: لا، الغ

en: {consent:consent:consent_privacypolicy}
ar: سياسة الخصوصية للخدمة

en: {consent:consent:noconsent_text}
ar: لم توافق علي تحويل سماتك لمقدم الخدمة

en: {consent:consent:noconsent_return}
ar: عد لصفحة الموافقة

en: {consent:consent:yes}
ar: نعم، واصل

en: {consent:consent:consent_attributes_header}
ar: المعلومات التي سيتم إرسالها ل SPNAME

en: Service Providers for
ar: مقدمي خدمات ل

en: Yes, continue
ar: نعم، واصل

en: Return to consent page
ar: عد لصفحة الموافقة

en: Consent status
ar: حالة موافقة

en: Go to information page for the service
ar: اذهب لصفحة المعلومات عن الخدمة

en: Service Provider
ar: مقدم خدمات

en: Abort login to SPNAME
ar: إلغاء عملية الدخول لSPNAME

en: show/hide attributes
ar: اظهر/الغي السمات

en: The purpose of SPNAME is SPDESC
ar: الغرض من SPNAME هو SPDESC

en: List the information about you that is about to be transmitted to the service you are going to login to
ar: قائمة معلوماتك التي ستحول لمقدم الخدمة الذي ترغب بتسجيل الدخول اليه

en: Consent about releasing personal information
ar: اوافق علي نشر سماتي الشخصية

en: No consent given
ar: لم تعطي الموافقة

en: login
ar: تسجيل الدخول

en: You did not give consent for transfering your attributes to SPNAME.
ar: لم توافق علي تحويل سماتك لمقدم الخدمة

en: Remember
ar: تذكرألغت ذكر

en: Show content
ar: اظهراليها ظهر المحتوي

en: SPNAME requires that the information below is transferred.
ar: يحتاج SPNAME تحويل البيانات أدناه

en: Privacypolicy for the service
ar: سياسة الخصوصية للخدمة

en: No, cancel
ar: لا، الغ

en: Show attributes
ar: اظهر السمات

en: User information
ar: معلومات المستخدم

en: Information that will be sent to SPNAME
ar: المعلومات التي سيتم إرسالها ل SPNAME
