SimpleSAMLphp 1.15 - en to da translation catalogue (43 entries)

en: {consent:consent:service_providers_for}
da: Tjenesteudbyder for

en: {consent:consent:abort}
da: Afbryd login til SPNAME

en: {consent:consent:remember}
da: Husk samtykke

en: {consent:consent:login}
da: login

en: {consent:consent:consent_purpose}
da: SPNAME har til formål at SPDESC

en: {consent:consent:noconsent_goto_about}
da: Gå til side med information om tjenesten

en: {consent:consent:consent_header}
da: Samtykke til at frigive personlige oplysninger

en: {consent:consent:show_hide_attributes}
da: vis/skjul attributter

en: {consent:consent:table_caption}
da: Bruger information

en: {consent:consent:status_header}
da: Samtykke status

en: {consent:consent:noconsent_title}
da: Manglende samtykke

en: {consent:consent:consent_accept}
da: SPNAME kræver at nedenstående oplysninger overføres fra IDPNAME. Vil du acceptere dette?

en: {consent:consent:table_summary}
da: Informationer som vil blive sendt til den service du er ved at logge in på

en: {consent:consent:service_provider_header}
da: Tjenesteudbyder

en: {consent:consent:show_attributes}
da: Vis attributter

en: {consent:consent:show_attribute}
da: Vis indhold

en: {consent:consent:no}
da: Nej, jeg accepterer ikke

en: {consent:consent:consent_privacypolicy}
da: Tjenestens politik vedrørende personoplysninger

en: {consent:consent:noconsent_text}
da: Du har ikke givet samtykke til overleveringen af oplysninger til tjenesten

en: {consent:consent:noconsent_return}
da: Gå tilbage

en: {consent:consent:yes}
da: Ja, jeg accepterer

en: {consent:consent:consent_attributes_header}
da: Attributter som bliver sendt til SPNAME

en: Service Providers for
da: Tjenesteudbyder for

en: Yes, continue
da: Ja, jeg accepterer

en: Return to consent page
da: Gå tilbage

en: Consent status
da: Samtykke status

en: Go to information page for the service
da: Gå til side med information om tjenesten

en: Service Provider
da: Tjenesteudbyder

en: Abort login to SPNAME
da: Afbryd login til SPNAME

en: show/hide attributes
da: vis/skjul attributter

en: The purpose of SPNAME is SPDESC
da: SPNAME har til formål at SPDESC

en: List the information about you that is about to be transmitted to the service you are going to login to
da: Informationer som vil blive sendt til den service du er ved at logge in på

en: Consent about releasing personal information
da: Samtykke til at frigive personlige oplysninger

en: No consent given
da: Manglende samtykke

en: You did not give consent for transfering your attributes to SPNAME.
da: Du har ikke givet samtykke til overleveringen af oplysninger til tjenesten

en: Remember
da: Husk samtykke

en: Show content
da: Vis indhold

en: SPNAME requires that the information below is transferred.
da: SPNAME kræver at nedenstående oplysninger overføres fra IDPNAME. Vil du acceptere dette?

en: Privacypolicy for the service
da: Tjenestens politik vedrørende personoplysninger

en: No, cancel
da: Nej, jeg accepterer ikke

en: Show attributes
da: Vis attributter

en: User information
da: Bruger information

en: Information that will be sent to SPNAME
da: Attributter som bliver sendt til SPNAME
