SimpleSAMLphp 1.15 - en to fi translation catalogue (40 entries)

en: {consent:consent:service_providers_for}
fi: Palveluntarjoaja

en: {consent:consent:remember}
fi: Muista

en: {consent:consent:login}
fi: Tunnus

en: {consent:consent:consent_purpose}
fi: Palvelun SPNAME käyttötarkoitus on SPDESC

en: {consent:consent:noconsent_goto_about}
fi: Siirry palvelun tiedot -sivulle

en: {consent:consent:consent_header}
fi: Henkilötietojen luovutuksen hyväksyntä

en: {consent:consent:show_hide_attributes}
fi: Näytä/piilota attribuutteja

en: {consent:consent:table_caption}
fi: Käyttäjätiedot

en: {consent:consent:status_header}
fi: Hyväksynnään tila

en: {consent:consent:noconsent_title}
fi: Lupaa ei annettu

en: {consent:consent:consent_accept}
fi: Olet kirjautumassa palveluun SPNAME. Identiteetilähteesi henkilötietojasi palvelun tarjoajalle. Hyväksytkö tietojen siirron?

en: {consent:consent:table_summary}
fi: Näytä tietosi, joita ollaan siirtämässä palveluun

en: {consent:consent:service_provider_header}
fi: Palveluntarjoaja

en: {consent:consent:show_attributes}
fi: Näytä henkilötiedot

en: {consent:consent:no}
fi: ei

en: {consent:consent:consent_privacypolicy}
fi: Tietosuojaseloste palvelulle

en: {consent:consent:noconsent_text}
fi: Et antanut lupaa siirtää henkilötietojasi palveluntarjoajalle

en: {consent:consent:noconsent_return}
fi: Palaa hyväksyntäsivulle

en: {consent:consent:yes}
fi: Kyllä

en: {consent:consent:consent_attributes_header}
fi: Tiedot lähetetään palvelulle SPNAME

en: Service Providers for
fi: Palveluntarjoaja

en: Yes, continue
fi: Kyllä

en: Return to consent page
fi: Palaa hyväksyntäsivulle

en: Consent status
fi: Hyväksynnään tila

en: Go to information page for the service
fi: Siirry palvelun tiedot -sivulle

en: Service Provider
fi: Palveluntarjoaja

en: show/hide attributes
fi: Näytä/piilota attribuutteja

en: The purpose of SPNAME is SPDESC
fi: Palvelun SPNAME käyttötarkoitus on SPDESC

en: List the information about you that is about to be transmitted to the service you are going to login to
fi: Näytä tietosi, joita ollaan siirtämässä palveluun

en: Consent about releasing personal information
fi: Henkilötietojen luovutuksen hyväksyntä

en: No consent given
fi: Lupaa ei annettu

en: login
fi: Tunnus

en: You did not give consent for transfering your attributes to SPNAME.
fi: Et antanut lupaa siirtää henkilötietojasi palveluntarjoajalle

en: Remember
fi: Muista

en: SPNAME requires that the information below is transferred.
fi: Olet kirjautumassa palveluun SPNAME. Identiteetilähteesi henkilötietojasi palvelun tarjoajalle. Hyväksytkö tietojen siirron?

en: Privacypolicy for the service
fi: Tietosuojaseloste palvelulle

en: No, cancel
fi: ei

en: Show attributes
fi: Näytä henkilötiedot

en: User information
fi: Käyttäjätiedot

en: Information that will be sent to SPNAME
fi: Tiedot lähetetään palvelulle SPNAME
