SimpleSAMLphp 1.15 - en to he translation catalogue (42 entries)

en: {consent:consent:service_providers_for}
he: ספקי שירות עבור

en: {consent:consent:remember}
he: זכור

en: {consent:consent:login}
he: כניסה

en: {consent:consent:consent_purpose}
he: המטרה של SPNAME היא SPDESC

en: {consent:consent:noconsent_goto_about}
he: לך אל דף המידע של השירות

en: {consent:consent:consent_header}
he: הסכמה להעברת מידע אישי

en: {consent:consent:show_hide_attributes}
he: הראה\הסתר תכונות

en: {consent:consent:table_caption}
he: מידע על המשתמש

en: {consent:consent:status_header}
he: מצב הסכמה

en: {consent:consent:noconsent_title}
he: לא ניתנה הסכמה

en: {consent:consent:consent_accept}
he: SPNAME דורש שמידע הנ"ל יועבר

en: {consent:consent:table_summary}
he: הצג את המידע עליך אשר יועבר לשירות שאתה עומד להתחבר אליו

en: {consent:consent:service_provider_header}
he: ספק שירות

en: {consent:consent:show_attributes}
he: הצג מאפיינים

en: {consent:consent:show_attribute}
he: הצג תוכן

en: {consent:consent:no}
he: לא, בטל

en: {consent:consent:consent_privacypolicy}
he: מדיניות הפרטיות של השירות

en: {consent:consent:noconsent_text}
he: לא נתנת הסכמה להעברת המאפיינים לספק השירות.

en: {consent:consent:noconsent_return}
he: חזור לדף הסכמה

en: {consent:consent:yes}
he: כן, המשך

en: {consent:consent:consent_attributes_header}
he: המידע ישלח ל SPNAME

en: Service Providers for
he: ספקי שירות עבור

en: Yes, continue
he: כן, המשך

en: Return to consent page
he: חזור לדף הסכמה

en: Consent status
he: מצב הסכמה

en: Go to information page for the service
he: לך אל דף המידע של השירות

en: Service Provider
he: ספק שירות

en: show/hide attributes
he: הראה\הסתר תכונות

en: The purpose of SPNAME is SPDESC
he: המטרה של SPNAME היא SPDESC

en: List the information about you that is about to be transmitted to the service you are going to login to
he: הצג את המידע עליך אשר יועבר לשירות שאתה עומד להתחבר אליו

en: Consent about releasing personal information
he: הסכמה להעברת מידע אישי

en: No consent given
he: לא ניתנה הסכמה

en: login
he: כניסה

en: You did not give consent for transfering your attributes to SPNAME.
he: לא נתנת הסכמה להעברת המאפיינים לספק השירות.

en: Remember
he: זכור

en: Show content
he: הצג תוכן

en: SPNAME requires that the information below is transferred.
he: SPNAME דורש שמידע הנ"ל יועבר

en: Privacypolicy for the service
he: מדיניות הפרטיות של השירות

en: No, cancel
he: לא, בטל

en: Show attributes
he: הצג מאפיינים

en: User information
he: מידע על המשתמש

en: Information that will be sent to SPNAME
he: המידע ישלח ל SPNAME
