SimpleSAMLphp 1.15 - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: {consent:consent:service_providers_for}
ro: Furnizor de servicii pentru

en: {consent:consent:abort}
ro: Anulează cererea de autentificare la SPNAME

en: {consent:consent:remember}
ro: Ține minte

en: {consent:consent:login}
ro: autentificare

en: {consent:consent:consent_purpose}
ro: Scopul SPNAME este SPDESC

en: {consent:consent:noconsent_goto_about}
ro: Link la pagina serviciului

en: {consent:consent:consent_header}
ro: Acordul pentru a furniza informații personale

en: {consent:consent:show_hide_attributes}
ro: arată/ascunde atributele

en: {consent:consent:table_caption}
ro: Informații despre utilizator

en: {consent:consent:status_header}
ro: Stare acord

en: {consent:consent:noconsent_title}
ro: Nu a fost dat acordul (consimțământul)

en: {consent:consent:consent_accept}
ro: SPNAME solicită trimiterea informațiilor de mai jos.

en: {consent:consent:table_summary}
ro: Afișează informațiile care vor fi trimise la serviciul unde doriți să vă autentificați

en: {consent:consent:service_provider_header}
ro: Furnizor de servicii

en: {consent:consent:show_attributes}
ro: Arată atributele

en: {consent:consent:show_attribute}
ro: Arată conținutul

en: {consent:consent:no}
ro: Nu, renunț

en: {consent:consent:consent_privacypolicy}
ro: Politica de confidențialitate pentru serviciu

en: {consent:consent:noconsent_text}
ro: Nu ați fost de acord să trimiteți atributele către SPNAME.

en: {consent:consent:noconsent_return}
ro: Întoarcere la pagina de consimțământ

en: {consent:consent:yes}
ro: Da, continuă

en: {consent:consent:consent_attributes_header}
ro: Informații care vor fi trimise la SPNAME

en: Service Providers for
ro: Furnizor de servicii pentru

en: Yes, continue
ro: Da, continuă

en: Return to consent page
ro: Întoarcere la pagina de consimțământ

en: Consent status
ro: Stare acord

en: Go to information page for the service
ro: Link la pagina serviciului

en: Service Provider
ro: Furnizor de servicii

en: Abort login to SPNAME
ro: Anulează cererea de autentificare la SPNAME

en: show/hide attributes
ro: arată/ascunde atributele

en: The purpose of SPNAME is SPDESC
ro: Scopul SPNAME este SPDESC

en: List the information about you that is about to be transmitted to the service you are going to login to
ro: Afișează informațiile care vor fi trimise la serviciul unde doriți să vă autentificați

en: Consent about releasing personal information
ro: Acordul pentru a furniza informații personale

en: No consent given
ro: Nu a fost dat acordul (consimțământul)

en: login
ro: autentificare

en: You did not give consent for transfering your attributes to SPNAME.
ro: Nu ați fost de acord să trimiteți atributele către SPNAME.

en: Remember
ro: Ține minte

en: Show content
ro: Arată conținutul

en: SPNAME requires that the information below is transferred.
ro: SPNAME solicită trimiterea informațiilor de mai jos.

en: Privacypolicy for the service
ro: Politica de confidențialitate pentru serviciu

en: No, cancel
ro: Nu, renunț

en: Show attributes
ro: Arată atributele

en: User information
ro: Informații despre utilizator

en: Information that will be sent to SPNAME
ro: Informații care vor fi trimise la SPNAME
