SimpleSAMLphp 1.15 - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: {consent:consent:service_providers_for}
sv: Tjänsteleverantörer för

en: {consent:consent:remember}
sv: Spara samtycke

en: {consent:consent:login}
sv: Logga in

en: {consent:consent:consent_purpose}
sv: Syftet med SPNAME är SPDESC

en: {consent:consent:noconsent_goto_about}
sv: Gå till tjänstens informationssida

en: {consent:consent:consent_header}
sv: Samtycke gällande överföring av personinformation

en: {consent:consent:show_hide_attributes}
sv: visa/göm attribut

en: {consent:consent:table_caption}
sv: Användarinformation

en: {consent:consent:status_header}
sv: Status för samtycke

en: {consent:consent:noconsent_title}
sv: Inget samtycket givet

en: {consent:consent:consent_accept}
sv: Du är på väg att logga in i tjänsten SPNAME. Tjänsten kräver att informationen nedan skickas från IDPNAME. Är detta okej?

en: {consent:consent:table_summary}
sv: Visa den nformation om din användare som kommer att skickas till tjänsten som du är på väg att logga in i

en: {consent:consent:service_provider_header}
sv: Tjänsteleverantör

en: {consent:consent:show_attributes}
sv: Visa attribut

en: {consent:consent:show_attribute}
sv: Visa samtycke

en: {consent:consent:no}
sv: Nej

en: {consent:consent:consent_privacypolicy}
sv: Tjänstens policy för personlig integritet

en: {consent:consent:noconsent_text}
sv: Du gav inte samtycke för att överföra dina attribut till tjänsteleverantören.

en: {consent:consent:noconsent_return}
sv: Åter till sidan för samtycke

en: {consent:consent:yes}
sv: Ja

en: {consent:consent:consent_attributes_header}
sv: Attribut som kommer att skickas till tjänsten

en: Service Providers for
sv: Tjänsteleverantörer för

en: Yes, continue
sv: Ja

en: Return to consent page
sv: Åter till sidan för samtycke

en: Consent status
sv: Status för samtycke

en: Go to information page for the service
sv: Gå till tjänstens informationssida

en: Service Provider
sv: Tjänsteleverantör

en: show/hide attributes
sv: visa/göm attribut

en: The purpose of SPNAME is SPDESC
sv: Syftet med SPNAME är SPDESC

en: List the information about you that is about to be transmitted to the service you are going to login to
sv: Visa den nformation om din användare som kommer att skickas till tjänsten som du är på väg att logga in i

en: Consent about releasing personal information
sv: Samtycke gällande överföring av personinformation

en: No consent given
sv: Inget samtycket givet

en: login
sv: Logga in

en: You did not give consent for transfering your attributes to SPNAME.
sv: Du gav inte samtycke för att överföra dina attribut till tjänsteleverantören.

en: Remember
sv: Spara samtycke

en: Show content
sv: Visa samtycke

en: SPNAME requires that the information below is transferred.
sv: Du är på väg att logga in i tjänsten SPNAME. Tjänsten kräver att informationen nedan skickas från IDPNAME. Är detta okej?

en: Privacypolicy for the service
sv: Tjänstens policy för personlig integritet

en: No, cancel
sv: Nej

en: Show attributes
sv: Visa attribut

en: User information
sv: Användarinformation

en: Information that will be sent to SPNAME
sv: Attribut som kommer att skickas till tjänsten
