SimpleSAMLphp 1.15 - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: {consentAdmin:consentadmin:status_header}
ar: حالة الموافقة

en: {consentAdmin:consentadmin:attributes_text}
ar: السمات

en: {consentAdmin:consentadmin:service_provider_header}
ar: مقدم الخدمة

en: {consentAdmin:consentadmin:removed}
ar: تم حذف الموافقة

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_header}
ar: ادارة الموافقة

en: {consentAdmin:consentadmin:show}
ar: اظهار

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_org}
ar: المنظمة

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_injected}
ar: السمات التي تم تقديمها

en: {consentAdmin:consentadmin:show_hide_attributes}
ar: اظهر/ اخفي السمات

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_purpose}
ar: غرض الخدمة هو

en: {consentAdmin:consentadmin:hide}
ar: اخفاء

en: {consentAdmin:consentadmin:sp_empty_description}
ar: لا يوجد وصف

en: {consentAdmin:consentadmin:service_providers_for}
ar: مشغلي الخدمة ل

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_description2}
ar: لحذف موافقتك</h3>الغي  صندوق مشغل الخدمة<h3>روابط</h3> <ul> <li><a href="https://www.wayf.dk">أبدا>/a></li><li><ahref="https://www.wayf.dk/index.php/en/about-wayf/faq-frequently-asked-questions</a> </a> </li> </ul>

en: {consentAdmin:consentadmin:login}
ar: تسجيل الدخول

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_description1}
ar: يمكنك رؤية وتعديل موافقتك علي مشغلي الخدمات هنا

en: {consentAdmin:consentadmin:updated}
ar: تحديث الموافقة

en: {consentAdmin:consentadmin:unknown}
ar: غير معروف

en: {consentAdmin:consentadmin:added}
ar: تمت اضافة الموافقة

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_id}
ar: الهوية

en: Injected attribut
ar: السمات التي تم تقديمها

en: Show
ar: اظهار

en: Consent Added
ar: تمت اضافة الموافقة

en: Consent Administration
ar: ادارة الموافقة

en: Here you can view and edit your consent for the Service Providers.
ar: يمكنك رؤية وتعديل موافقتك علي مشغلي الخدمات هنا

en: Unknown ...
ar: غير معروف

en: Identity
ar: الهوية

en: The purpose of the service is
ar: غرض الخدمة هو

en: Hide
ar: اخفاء

en: Service Provider
ar: مقدم الخدمة

en: Service Providers for
ar: مشغلي الخدمة ل

en: login
ar: تسجيل الدخول

en: (name not specified)
ar: الاسم غير محدد

en: Consent Updated
ar: تحديث الموافقة

en: Consent status
ar: حالة الموافقة

en: (no description)
ar: لا يوجد وصف

en: attributes
ar: السمات

en: 
    <h3>How to delete your consent</h3>
    Uncheck the box corresponding to the service provider
    
    <h3>Links</h3>
    <ul>
    <li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a> </li>
    
    <li><a href="https://www.wayf.dk/FAQ">FAQ</a> </li>
    </ul>
ar: لحذف موافقتك</h3>الغي  صندوق مشغل الخدمة<h3>روابط</h3> <ul> <li><a href="https://www.wayf.dk">أبدا>/a></li><li><ahref="https://www.wayf.dk/index.php/en/about-wayf/faq-frequently-asked-questions</a> </a> </li> </ul>

en: Consent Removed
ar: تم حذف الموافقة

en: show/hide attributes
ar: اظهر/ اخفي السمات

en: Organisation
ar: المنظمة
