SimpleSAMLphp 1.15 - en to id translation catalogue (39 entries)

en: {consentAdmin:consentadmin:status_header}
id: Status consent

en: {consentAdmin:consentadmin:attributes_text}
id: Attribute

en: {consentAdmin:consentadmin:service_provider_header}
id: Service Provider

en: {consentAdmin:consentadmin:removed}
id: Consent telah dibuang

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_header}
id: Administrasi Consent

en: {consentAdmin:consentadmin:show}
id: Perlihatkan

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_org}
id: Organisasi

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_injected}
id: Attribut yang diinjeksi

en: {consentAdmin:consentadmin:show_hide_attributes}
id: Tunjukkan/sembunyikan attribute

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_purpose}
id: Tujuan dari layanan ini adalah

en: {consentAdmin:consentadmin:hide}
id: Sembunyikan

en: {consentAdmin:consentadmin:sp_empty_description}
id: (Tidak ada penjelasan)

en: {consentAdmin:consentadmin:service_providers_for}
id: Service Provider untuk

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_description2}
id: <h3>Bagaimana cara menghapus consent anda</h3> Hapus centak pada kotak service provider yang anda maksud <h3>Link</h3> <ul> <li><a href="https://www.wayf.dk">Mulai</a> </li> <li><a href="https://www.wayf.dk/index.php/en/about-wayf/faq-frequently-asked-questions">FAQ</a> </li> </ul>

en: {consentAdmin:consentadmin:login}
id: login

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_description1}
id: Disini anda dapat melihat dan mengedit consent anda untuk Service Provider.

en: {consentAdmin:consentadmin:updated}
id: Consent telah diupdate

en: {consentAdmin:consentadmin:unknown}
id: Tidak diketahui...

en: {consentAdmin:consentadmin:added}
id: Consent telah ditambahkan

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_id}
id: Identitas

en: Injected attribut
id: Attribut yang diinjeksi

en: Show
id: Perlihatkan

en: Consent Added
id: Consent telah ditambahkan

en: Consent Administration
id: Administrasi Consent

en: Here you can view and edit your consent for the Service Providers.
id: Disini anda dapat melihat dan mengedit consent anda untuk Service Provider.

en: Unknown ...
id: Tidak diketahui...

en: Identity
id: Identitas

en: The purpose of the service is
id: Tujuan dari layanan ini adalah

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Service Providers for
id: Service Provider untuk

en: (name not specified)
id: (Nama tidak diisi)

en: Consent Updated
id: Consent telah diupdate

en: Consent status
id: Status consent

en: (no description)
id: (Tidak ada penjelasan)

en: attributes
id: Attribute

en: 
    <h3>How to delete your consent</h3>
    Uncheck the box corresponding to the service provider
    
    <h3>Links</h3>
    <ul>
    <li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a> </li>
    
    <li><a href="https://www.wayf.dk/FAQ">FAQ</a> </li>
    </ul>
id: <h3>Bagaimana cara menghapus consent anda</h3> Hapus centak pada kotak service provider yang anda maksud <h3>Link</h3> <ul> <li><a href="https://www.wayf.dk">Mulai</a> </li> <li><a href="https://www.wayf.dk/index.php/en/about-wayf/faq-frequently-asked-questions">FAQ</a> </li> </ul>

en: Consent Removed
id: Consent telah dibuang

en: show/hide attributes
id: Tunjukkan/sembunyikan attribute

en: Organisation
id: Organisasi
