SimpleSAMLphp 1.15 - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: {consentAdmin:consentadmin:status_header}
ja: 承認ステータス

en: {consentAdmin:consentadmin:attributes_text}
ja: 属性

en: {consentAdmin:consentadmin:service_provider_header}
ja: サービスプロバイダ

en: {consentAdmin:consentadmin:removed}
ja: 承認が削除されました

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_header}
ja: 承認管理

en: {consentAdmin:consentadmin:show}
ja: 表示

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_org}
ja: 組織

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_injected}
ja: 挿入された属性

en: {consentAdmin:consentadmin:show_hide_attributes}
ja: 表示/非表示属性

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_purpose}
ja: サービスの目的:

en: {consentAdmin:consentadmin:hide}
ja: 非表示

en: {consentAdmin:consentadmin:sp_empty_description}
ja: (記述無し)

en: {consentAdmin:consentadmin:service_providers_for}
ja: サービスプロバイダ -

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_description2}
ja: <h3>承認の削除方法</h3> 該当するサービスプロバイダのチェックを外します。<h3>リンク</h3> <ul> <li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a> </li> <li><a href="https://www.wayf.dk/index.php/en/about-wayf/faq-frequently-asked-questions">FAQ</a> </li> </ul>

en: {consentAdmin:consentadmin:login}
ja: ログイン

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_description1}
ja: ここは、サービスプロバイダの承認を表示したり編集することが出来ます。

en: {consentAdmin:consentadmin:updated}
ja: 承認が更新されました

en: {consentAdmin:consentadmin:unknown}
ja: 不明…

en: {consentAdmin:consentadmin:added}
ja: 承認が追加されました

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_id}
ja: 識別子

en: Injected attribut
ja: 挿入された属性

en: Show
ja: 表示

en: Consent Added
ja: 承認が追加されました

en: Consent Administration
ja: 承認管理

en: Here you can view and edit your consent for the Service Providers.
ja: ここは、サービスプロバイダの承認を表示したり編集することが出来ます。

en: Unknown ...
ja: 不明…

en: Identity
ja: 識別子

en: The purpose of the service is
ja: サービスの目的:

en: Hide
ja: 非表示

en: Service Provider
ja: サービスプロバイダ

en: Service Providers for
ja: サービスプロバイダ -

en: login
ja: ログイン

en: (name not specified)
ja: (名前無し)

en: Consent Updated
ja: 承認が更新されました

en: Consent status
ja: 承認ステータス

en: (no description)
ja: (記述無し)

en: attributes
ja: 属性

en: 
    <h3>How to delete your consent</h3>
    Uncheck the box corresponding to the service provider
    
    <h3>Links</h3>
    <ul>
    <li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a> </li>
    
    <li><a href="https://www.wayf.dk/FAQ">FAQ</a> </li>
    </ul>
ja: <h3>承認の削除方法</h3> 該当するサービスプロバイダのチェックを外します。<h3>リンク</h3> <ul> <li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a> </li> <li><a href="https://www.wayf.dk/index.php/en/about-wayf/faq-frequently-asked-questions">FAQ</a> </li> </ul>

en: Consent Removed
ja: 承認が削除されました

en: show/hide attributes
ja: 表示/非表示属性

en: Organisation
ja: 組織
