SimpleSAMLphp 1.15 - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: {consentAdmin:consentadmin:status_header}
ro: Stare acord (consimțământ)

en: {consentAdmin:consentadmin:attributes_text}
ro: atribute

en: {consentAdmin:consentadmin:service_provider_header}
ro: Furnizor de servicii

en: {consentAdmin:consentadmin:removed}
ro: Acordul a fost înlăturat

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_header}
ro: Administrarea acordurilor (consimțămintelor)

en: {consentAdmin:consentadmin:show}
ro: Arată

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_org}
ro: Instituție

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_injected}
ro: Atribut introdus

en: {consentAdmin:consentadmin:show_hide_attributes}
ro: arată/ascunde atributele

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_purpose}
ro: Scopul acestui serviciu este

en: {consentAdmin:consentadmin:hide}
ro: Ascunde

en: {consentAdmin:consentadmin:sp_empty_description}
ro: (fără descriere)

en: {consentAdmin:consentadmin:service_providers_for}
ro: Furnizori de servicii pentru

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_description2}
ro: <h3>Cum poate fi anulat acordul dumneavoastră</h3>Debifați căsuța corespunzătoare furnizorului de servicii <h3>Link-uri</h3><ul><li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a></li><li><a href="https://www.wayf.dk/FAQ">FAQ</a></li></ul>

en: {consentAdmin:consentadmin:login}
ro: autentificare

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_description1}
ro: Aici puteți edita acordul/consimțământul dumneavoastră pentru Furnizorii de servicii.

en: {consentAdmin:consentadmin:updated}
ro: Acordul a fost actualizat

en: {consentAdmin:consentadmin:unknown}
ro: Necunoscut ...

en: {consentAdmin:consentadmin:added}
ro: Acordul a fost adăugat

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_id}
ro: Identitate

en: Injected attribut
ro: Atribut introdus

en: Show
ro: Arată

en: Consent Added
ro: Acordul a fost adăugat

en: Consent Administration
ro: Administrarea acordurilor (consimțămintelor)

en: Here you can view and edit your consent for the Service Providers.
ro: Aici puteți edita acordul/consimțământul dumneavoastră pentru Furnizorii de servicii.

en: Unknown ...
ro: Necunoscut ...

en: Identity
ro: Identitate

en: The purpose of the service is
ro: Scopul acestui serviciu este

en: Hide
ro: Ascunde

en: Service Provider
ro: Furnizor de servicii

en: Service Providers for
ro: Furnizori de servicii pentru

en: login
ro: autentificare

en: (name not specified)
ro: (nu a fost specificat numele)

en: Consent Updated
ro: Acordul a fost actualizat

en: Consent status
ro: Stare acord (consimțământ)

en: (no description)
ro: (fără descriere)

en: attributes
ro: atribute

en: 
    <h3>How to delete your consent</h3>
    Uncheck the box corresponding to the service provider
    
    <h3>Links</h3>
    <ul>
    <li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a> </li>
    
    <li><a href="https://www.wayf.dk/FAQ">FAQ</a> </li>
    </ul>
ro: <h3>Cum poate fi anulat acordul dumneavoastră</h3>Debifați căsuța corespunzătoare furnizorului de servicii <h3>Link-uri</h3><ul><li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a></li><li><a href="https://www.wayf.dk/FAQ">FAQ</a></li></ul>

en: Consent Removed
ro: Acordul a fost înlăturat

en: show/hide attributes
ro: arată/ascunde atributele

en: Organisation
ro: Instituție
