SimpleSAMLphp 1.15 - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: {consentAdmin:consentadmin:status_header}
sv: Samtyckesstatus

en: {consentAdmin:consentadmin:attributes_text}
sv: attribut

en: {consentAdmin:consentadmin:service_provider_header}
sv: Tjänsteleverantör

en: {consentAdmin:consentadmin:removed}
sv: Samtycke borttaget

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_header}
sv: Samtyckesadministration

en: {consentAdmin:consentadmin:show}
sv: Visa

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_org}
sv: Organisation

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_injected}
sv: Tillfört attribut

en: {consentAdmin:consentadmin:show_hide_attributes}
sv: visa/göm attribut

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_purpose}
sv: Systet med tjänsten är

en: {consentAdmin:consentadmin:hide}
sv: Göm

en: {consentAdmin:consentadmin:sp_empty_description}
sv: (ingen beskrivning)

en: {consentAdmin:consentadmin:service_providers_for}
sv: Tjänsteleverantörer för

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_description2}
sv: <h3>Hur du tar bort ditt samtycke</h3> Ta bort markeringen i rutan kopplad till tjänsteleverantören <h3>Länkar</h3> <ul> <li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a> </li> <li><a href="https://www.wayf.dk/index.php/en/about-wayf/faq-frequently-asked-questions">FAQ</a> </li> </ul>

en: {consentAdmin:consentadmin:login}
sv: Logga in

en: {consentAdmin:consentadmin:consentadmin_description1}
sv: Här kan du se och ändra dina samtycken för olika tjänsteleverantörer.

en: {consentAdmin:consentadmin:updated}
sv: Samtycke uppdaterat

en: {consentAdmin:consentadmin:unknown}
sv: Okänd...

en: {consentAdmin:consentadmin:added}
sv: Samtycke tillagt

en: {consentAdmin:consentadmin:attribute_id}
sv: Identitet

en: Injected attribut
sv: Tillfört attribut

en: Show
sv: Visa

en: Consent Added
sv: Samtycke tillagt

en: Consent Administration
sv: Samtyckesadministration

en: Here you can view and edit your consent for the Service Providers.
sv: Här kan du se och ändra dina samtycken för olika tjänsteleverantörer.

en: Unknown ...
sv: Okänd...

en: Identity
sv: Identitet

en: The purpose of the service is
sv: Systet med tjänsten är

en: Hide
sv: Göm

en: Service Provider
sv: Tjänsteleverantör

en: Service Providers for
sv: Tjänsteleverantörer för

en: login
sv: Logga in

en: (name not specified)
sv: (namn ej angivet)

en: Consent Updated
sv: Samtycke uppdaterat

en: Consent status
sv: Samtyckesstatus

en: (no description)
sv: (ingen beskrivning)

en: attributes
sv: attribut

en: 
    <h3>How to delete your consent</h3>
    Uncheck the box corresponding to the service provider
    
    <h3>Links</h3>
    <ul>
    <li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a> </li>
    
    <li><a href="https://www.wayf.dk/FAQ">FAQ</a> </li>
    </ul>
sv: <h3>Hur du tar bort ditt samtycke</h3> Ta bort markeringen i rutan kopplad till tjänsteleverantören <h3>Länkar</h3> <ul> <li><a href="https://www.wayf.dk">Start</a> </li> <li><a href="https://www.wayf.dk/index.php/en/about-wayf/faq-frequently-asked-questions">FAQ</a> </li> </ul>

en: Consent Removed
sv: Samtycke borttaget

en: show/hide attributes
sv: visa/göm attribut
