SimpleSAMLphp 1.15 - en to eu translation catalogue (136 entries)

en: {core:frontpage:link_phpinfo}
eu: PHP info

en: {core:no_state:report_text}
eu: Arazoak bere horretan badirau, sistemaren administratzaileei berri eman diezaiekezu.

en: {core:no_state:cause_backforward}
eu: Zure web nabigatzaileko atzera eta aurrera botoiak erabiltzen.

en: {core:no_metadata:not_found_for}
eu: Ezinezkoa izan da erakunde honentzat metadaturik aurkitzea:

en: {core:frontpage:link_shib13example}
eu: SPren adibidea Shibboleth 1.3 erabiliz - saikera zure IdP Shibboleth erabiliz sartzen

en: {core:no_state:suggestions}
eu: Arazo hau konpontzeko iradokizunak:

en: {core:frontpage:login_as_admin}
eu: Sartu administratzaile bezala

en: {core:short_sso_interval:warning}
eu: Azken aldiz zerbitzu honetan kautotu zinenetik segundu gutxi batzu besterik ez direla igaro antzeman dugu, beraz ZH honekin arazoren bat dagoela hartuko dugu.

en: {core:frontpage:link_doc_sp}
eu: SimpleSAMLphp erabili Identificadore hornitzaile moduan

en: {core:frontpage:link_meta_saml2sphosted}
eu: SP SAML 2.0ren ostatatutako metadatuak (automatikoki sortuak)

en: {core:frontpage:link_openidprovider}
eu: OpenID hornitzailearen gunea - Alfa bertsioa (proba kodea)

en: {core:frontpage:link_doc_install}
eu: SimpleSAMLphp-en instalakuntza

en: {core:frontpage:link_diagnostics}
eu: Host, ataka eta protokoloen gaineko diagnostikoa

en: {core:no_state:suggestion_goback}
eu: Itzul zaitez aurreko orrira eta saiatu berriro

en: {core:no_state:causes}
eu: Errore hau honek eragin dezake:

en: {core:frontpage:link_meta_saml2idphosted}
eu: IdP SAML 2.0ren ostatatutako metadatuak (automatikoki sortuak)

en: {core:frontpage:optional}
eu: Hautazkoa

en: {core:frontpage:link_meta_shib13sphosted}
eu: SP Shibooleth 1.3ren ostatatutako metadatuak (automatikoki sortuak)

en: {core:frontpage:doc_header}
eu: Dokumentazioa

en: {core:frontpage:link_doc_advanced}
eu: SimpleSAMLphp-en ezaugarri aurreratuak

en: {core:frontpage:required_ldap}
eu: LDAPrentzat beharrezkoa

en: {core:frontpage:authtest}
eu: Frogatu kautotzeko jada konfiguratuak dauden iturriak

en: {core:frontpage:link_meta_overview}
eu: Zure instalazioko metadatuen ikuspegi orokorra. Egiaztatu zure metadatu fitxategiak

en: {core:frontpage:configuration}
eu: Konfigurazioa

en: {core:frontpage:welcome}
eu: Ongi etorri

en: {core:frontpage:link_doc_shibsp}
eu: Shibboleth 1.3 SP konfiguratzea IdP SimpleSAMLphp-ekin lan egin ahal izateko

en: {core:no_state:header}
eu: Egoeraren informazioa galdu da

en: {core:frontpage:metadata_header}
eu: Metadatuak

en: {core:frontpage:link_doc_maintenance}
eu: SimpleSAMLphp-en mantentzea eta konfigurazioa

en: {core:frontpage:link_configcheck}
eu: SimpleSAMLphp-en konfigurazioa egiaztatzea

en: {core:frontpage:page_title}
eu: SimpleSAMLphp instalatzeko orria

en: {core:no_cookie:header}
eu: Cookie-a falta da

en: {core:frontpage:warnings}
eu: Oharrak

en: {core:frontpage:link_xmlconvert}
eu: XML-tik SimpleSAMLphp metadatuetara bihurgailua

en: {core:frontpage:link_cleardiscochoices}
eu: Nire IdP aukerak ezabatu IdP aurkikuntza zerbitzuetan

en: {core:frontpage:loggedin_as_admin}
eu: Administratzaile bezala sartu zara

en: {core:frontpage:auth}
eu: Kautotzea

en: {core:no_metadata:suggestion_user_link}
eu: Gune bateko lotura bat jarraituz errore hau jasotzen duen erabiltzaile bat bazara,  guneko jabeari eman behar diozu errorearen berri.

en: {core:no_state:description}
eu: Ez dugu aurkitu egoeraren informaziorik eskaera honentzat.

en: {core:frontpage:show_metadata}
eu: Ikusi metadatuak

en: {core:no_state:suggestion_closebrowser}
eu: Nabigatzailea itxi eta saiatu berriro

en: {core:short_sso_interval:warning_header}
eu: Denbora tarte oso motza saio bakarreko gertaeren artean.

en: {core:frontpage:intro}
eu: <strong>&iexcl;Zorionak!</strong> SimpleSAMLphp zuzen instalatu duzu. Hau instalazioaren hasiera orria da, hemen, aurkituko dituzu loturak froga, metadatu edo dokumentu garrantzitsuetan sartzeko.

en: {core:no_metadata:header}
eu: Ez da aurkitu metadaturik

en: {core:frontpage:link_meta_shib13idphosted}
eu: IdP Shibooleth 1.3ren ostatatutako metadatuak (automatikoki sortuak)

en: {core:frontpage:required}
eu: Beharrezkoa

en: {core:no_metadata:config_problem}
eu: Hau ziurrenik konfigurazio arazo bat izango da zerbitzu hornitzailean edota identitate hornitzailean.

en: {core:frontpage:warnings_suhosin_url_length}
eu: Eskaeraren parametroen luzera PHP Suhosin luzapenak mugatzen du. Mesedez, luza ezazu suhosin.get.max_value_length aukeraren balioa gutxienez 2048 bytetara.

en: {core:frontpage:warnings_https}
eu: <strong>Ez zara erabiltzen ari HTTPSak</strong> - erabiltzailearekin zifratutako komunikazioak. HTTP zuzen ibiltzen da ebaluaketa ingurunetan, baina ustiapenean erabili behar baduzu, HTTPS erabili beharko zenuke. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Irakur ezazu gehiago SimpleSAMLphp-ren mantentze-lanei buruz </a> ]

en: {core:frontpage:federation}
eu: Federazioa

en: {core:frontpage:required_radius}
eu: RADIUSentzat beharrezkoa

en: {core:no_state:cause_openbrowser}
eu: Zure web nabigatzailea aurreko saiotik gordeta zeuden fitxekin ireki duzu.

en: {core:frontpage:checkphp}
eu: Zure PHP instalaziooa egiazatzen

en: {core:frontpage:link_doc_idp}
eu: SimpleSAMLphp erabili Identifikadore Hornitzaile moduan

en: {core:no_state:report_header}
eu: Errore honen berri eman

en: {core:frontpage:link_saml2example}
eu: SPren adibidea SAML 2.0rekin - saiakera zure IdP erabiliz sartzen

en: {core:no_state:cause_nocookie}
eu: Cookie-ak desgaituta egon litezke nabigatzailean.

en: {core:frontpage:about_header}
eu: SimpleSAMLphp-ari buruz

en: {core:frontpage:about_text}
eu: SimpleSAMLphp-en kontu hau interesgarria da benetan, non bila nezake informazio gehiago honen inguruan? <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">SimpleSAMLphp Feideren I+G blogeko <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>n.

en: {core:no_metadata:suggestion_developer}
eu: Hasiera-bakarreko sistema bat zabaltzen ari zaren garatzaile bat bazara, arazo bat duzu zure metadatuen kongigurazioarekin. Egiazta ezazu metadatuak zuzen konfiguratuak daudela identitate hornitzailean eta zerbitzu hornitzailean.

en: {core:no_cookie:retry}
eu: Saiatu berriro

en: {core:frontpage:useful_links_header}
eu: Instalaziorako lotura erabilgarriak

en: {core:frontpage:metadata}
eu: Metadatuak

en: {core:frontpage:recommended}
eu: Gomendatua

en: {core:frontpage:link_doc_googleapps}
eu: SimpleSAMLphp Hezkuntzarako Google Apps-entzako IdP moduan

en: {core:frontpage:tools}
eu: Tresnak

en: {core:short_sso_interval:retry}
eu: Saiatu berriro kautotzen

en: {core:no_cookie:description}
eu: Badirudi zure nabigatzaileko cookie-ak desgaitu dituzula. Mesedez, berrikusi zure nabigatzaileko lehentasunak eta saiatu berriro.

en: {core:frontpage:deprecated}
eu: Zaharkitua

en: You are logged in as administrator
eu: Administratzaile bezala sartu zara

en: Go back to the previous page and try again.
eu: Itzul zaitez aurreko orrira eta saiatu berriro

en: If this problem persists, you can report it to the system administrators.
eu: Arazoak bere horretan badirau, sistemaren administratzaileei berri eman diezaiekezu.

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: SimpleSAMLphp configuration check
eu: SimpleSAMLphp-en konfigurazioa egiaztatzea

en: Metadata overview for your installation. Diagnose your metadata files
eu: Zure instalazioko metadatuen ikuspegi orokorra. Egiaztatu zure metadatu fitxategiak

en: XML to SimpleSAMLphp metadata converter
eu: XML-tik SimpleSAMLphp metadatuetara bihurgailua

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Warnings
eu: Oharrak

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatically generated)
eu: SP Shibooleth 1.3ren ostatatutako metadatuak (automatikoki sortuak)

en: About SimpleSAMLphp
eu: SimpleSAMLphp-ari buruz

en: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatically generated)
eu: SP SAML 2.0ren ostatatutako metadatuak (automatikoki sortuak)

en: Retry login
eu: Saiatu berriro kautotzen

en: Required for LDAP
eu: LDAPrentzat beharrezkoa

en: Close the web browser, and try again.
eu: Nabigatzailea itxi eta saiatu berriro

en: Federation
eu: Federazioa

en: We were unable to locate the state information for the current request.
eu: Ez dugu aurkitu egoeraren informaziorik eskaera honentzat.

en: Delete my choices of IdP in the IdP discovery services
eu: Nire IdP aukerak ezabatu IdP aurkikuntza zerbitzuetan

en: This is most likely a configuration problem on either the service provider or identity provider.
eu: Hau ziurrenik konfigurazio arazo bat izango da zerbitzu hornitzailean edota identitate hornitzailean.

en: Configure Shibboleth 1.3 SP to work with SimpleSAMLphp IdP
eu: Shibboleth 1.3 SP konfiguratzea IdP SimpleSAMLphp-ekin lan egin ahal izateko

en: Using the back and forward buttons in the web browser.
eu: Zure web nabigatzaileko atzera eta aurrera botoiak erabiltzen.

en: Metadata not found
eu: Ez da aurkitu metadaturik

en: Missing cookie
eu: Cookie-a falta da

en: Cookies may be disabled in the web browser.
eu: Cookie-ak desgaituta egon litezke nabigatzailean.

en: Opened the web browser with tabs saved from the previous session.
eu: Zure web nabigatzailea aurreko saiotik gordeta zeuden fitxekin ireki duzu.

en: Tools
eu: Tresnak

en: Test configured authentication sources
eu: Frogatu kautotzeko jada konfiguratuak dauden iturriak

en: You appear to have disabled cookies in your browser. Please check the settings in your browser, and try again.
eu: Badirudi zure nabigatzaileko cookie-ak desgaitu dituzula. Mesedez, berrikusi zure nabigatzaileko lehentasunak eta saiatu berriro.

en: Installing SimpleSAMLphp
eu: SimpleSAMLphp-en instalakuntza

en: Deprecated
eu: Zaharkitua

en: <strong>Congratulations</strong>, you have successfully installed SimpleSAMLphp. This is the start page of your installation, where you will find links to test examples, diagnostics, metadata and even links to relevant documentation.
eu: <strong>&iexcl;Zorionak!</strong> SimpleSAMLphp zuzen instalatu duzu. Hau instalazioaren hasiera orria da, hemen, aurkituko dituzu loturak froga, metadatu edo dokumentu garrantzitsuetan sartzeko.

en: This error may be caused by:
eu: Errore hau honek eragin dezake:

en: <strong>You are not using HTTPS</strong> - encrypted communication with the user. HTTP works fine for test purposes, but in a production environment, you should use HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Read more about SimpleSAMLphp maintenance</a> ]
eu: <strong>Ez zara erabiltzen ari HTTPSak</strong> - erabiltzailearekin zifratutako komunikazioak. HTTP zuzen ibiltzen da ebaluaketa ingurunetan, baina ustiapenean erabili behar baduzu, HTTPS erabili beharko zenuke. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Irakur ezazu gehiago SimpleSAMLphp-ren mantentze-lanei buruz </a> ]

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Retry
eu: Saiatu berriro

en: SimpleSAMLphp Maintenance and Configuration
eu: SimpleSAMLphp-en mantentzea eta konfigurazioa

en: Diagnostics on hostname, port and protocol
eu: Host, ataka eta protokoloen gaineko diagnostikoa

en: If you are an user who received this error after following a link on a site, you should report this error to the owner of that site.
eu: Gune bateko lotura bat jarraituz errore hau jasotzen duen erabiltzaile bat bazara,  guneko jabeari eman behar diozu errorearen berri.

en: Using SimpleSAMLphp as an Identity Provider
eu: SimpleSAMLphp erabili Identifikadore Hornitzaile moduan

en: Optional
eu: Hautazkoa

en: Suggestions for resolving this problem:
eu: Arazo hau konpontzeko iradokizunak:

en: This SimpleSAMLphp thing is pretty cool, where can I read more about it? You can find more information about it at the <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp web page </a> over at <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>.
eu: SimpleSAMLphp-en kontu hau interesgarria da benetan, non bila nezake informazio gehiago honen inguruan? <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">SimpleSAMLphp Feideren I+G blogeko <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>n.

en: Shibboleth 1.3 SP example - test logging in through your Shib IdP
eu: SPren adibidea Shibboleth 1.3 erabiliz - saikera zure IdP Shibboleth erabiliz sartzen

en: Authentication
eu: Kautotzea

en: SimpleSAMLphp installation page
eu: SimpleSAMLphp instalatzeko orria

en: Show metadata
eu: Ikusi metadatuak

en: SimpleSAMLphp as an IdP for Google Apps for Education
eu: SimpleSAMLphp Hezkuntzarako Google Apps-entzako IdP moduan

en: State information lost
eu: Egoeraren informazioa galdu da

en: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatically generated)
eu: IdP SAML 2.0ren ostatatutako metadatuak (automatikoki sortuak)

en: OpenID Provider site - Alpha version (test code)
eu: OpenID hornitzailearen gunea - Alfa bertsioa (proba kodea)

en: Required for Radius
eu: RADIUSentzat beharrezkoa

en: We were unable to locate the metadata for the entity:
eu: Ezinezkoa izan da erakunde honentzat metadaturik aurkitzea:

en: SAML 2.0 SP example - test logging in through your IdP
eu: SPren adibidea SAML 2.0rekin - saiakera zure IdP erabiliz sartzen

en: Using SimpleSAMLphp as a Service Provider
eu: SimpleSAMLphp erabili Identificadore hornitzaile moduan

en: We have detected that there is only a few seconds since you last authenticated with this service provider, and therefore assume that there is a problem with this SP.
eu: Azken aldiz zerbitzu honetan kautotu zinenetik segundu gutxi batzu besterik ez direla igaro antzeman dugu, beraz ZH honekin arazoren bat dagoela hartuko dugu.

en: Recommended
eu: Gomendatua

en: If you are a developer who is deploying a single sign-on solution, you have a problem with the metadata configuration. Verify that metadata is configured correctly on both the identity provider and service provider.
eu: Hasiera-bakarreko sistema bat zabaltzen ari zaren garatzaile bat bazara, arazo bat duzu zure metadatuen kongigurazioarekin. Egiazta ezazu metadatuak zuzen konfiguratuak daudela identitate hornitzailean eta zerbitzu hornitzailean.

en: SimpleSAMLphp Advanced Features
eu: SimpleSAMLphp-en ezaugarri aurreratuak

en: Too short interval between single sign on events.
eu: Denbora tarte oso motza saio bakarreko gertaeren artean.

en: Checking your PHP installation
eu: Zure PHP instalaziooa egiazatzen

en: The length of query parameters is limited by the PHP Suhosin extension. Please increase the suhosin.get.max_value_length option to at least 2048 bytes.
eu: Eskaeraren parametroen luzera PHP Suhosin luzapenak mugatzen du. Mesedez, luza ezazu suhosin.get.max_value_length aukeraren balioa gutxienez 2048 bytetara.

en: Useful links for your installation
eu: Instalaziorako lotura erabilgarriak

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatically generated)
eu: IdP Shibooleth 1.3ren ostatatutako metadatuak (automatikoki sortuak)

en: Login as administrator
eu: Sartu administratzaile bezala

en: Report this error
eu: Errore honen berri eman
