SimpleSAMLphp 1.15 - en to hr translation catalogue (137 entries)

en: {core:frontpage:link_phpinfo}
hr: Informacije o PHP instalaciji

en: {core:no_state:report_text}
hr: Ako se ova greška bude i dalje pojavljivala, možete ju prijaviti administratorima.

en: {core:no_state:cause_backforward}
hr: Korištenjem gumba za prethodnu (back) i sljedeću (forward) stranicu u web pregledniku.

en: {core:no_metadata:not_found_for}
hr: Ne mogu pronaći metapodatke za entitet:

en: {core:frontpage:link_shib13example}
hr: Shibboleth 1.3 SP primjer - isprobajte autentifikaciju kroz vaš Shib IdP

en: {core:no_state:suggestions}
hr: Preporuke za rješavanje ovog problema:

en: {core:frontpage:login_as_admin}
hr: Prijavite se kao administrator

en: {core:short_sso_interval:warning}
hr: Sustav je utvrdio da je prošlo tek nekoliko sekundi otkad ste se zadnji put autentificirali za pristup ovoj aplikaciji te stoga pretpostavljamo da se javio problem kod davatelja usluge.

en: {core:frontpage:link_doc_sp}
hr: Kako iskoristiti SimpleSAMLphp kao autentifikacijski modul u aplikacijama (SP)

en: {core:frontpage:link_meta_saml2sphosted}
hr: Metapodaci za lokalni SAML 2.0 SP (automatski generirani)

en: {core:frontpage:link_openidprovider}
hr: Davatelj OpenID elektroničkih identiteta - razvojna verzija (test)

en: {core:frontpage:link_doc_install}
hr: Instalacija SimpleSAMLphp-a

en: {core:frontpage:link_diagnostics}
hr: Dijagnostika vezana uz naziv poslužitelja, port i protokol

en: {core:no_state:suggestion_goback}
hr: Vratite se na prethodnu stranicu i pokušajte ponovno.

en: {core:no_state:causes}
hr: Ova greška može biti uzrokovana:

en: {core:frontpage:link_meta_saml2idphosted}
hr: Metapodaci za lokalni SAML 2.0 IdP (automatski generirani)

en: {core:frontpage:optional}
hr: Opcionalno

en: {core:frontpage:link_meta_shib13sphosted}
hr: Metapodaci za lokalni Shibboleth 1.3 SP (automatski generirani)

en: {core:frontpage:doc_header}
hr: Dokumentacija

en: {core:frontpage:link_doc_advanced}
hr: Napredne mogućnosti programskog alata SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:required_ldap}
hr: Obavezno za LDAP

en: {core:frontpage:authtest}
hr: Isprobajte iskonfigurirane autentifikacijske servise

en: {core:frontpage:link_meta_overview}
hr: Pregled metapodataka o vašoj instalaciji. Provjerite ispravnost sadržaja datoteka s metapodacima.

en: {core:frontpage:configuration}
hr: Konfiguracija

en: {core:frontpage:welcome}
hr: Dobrodošli

en: {core:frontpage:link_doc_shibsp}
hr: Iskonfigurirajte Shibboleth 1.3 resurs (SP) za rad sa SimpleSAMLphp autentifikacijskim servisom (IdP)

en: {core:no_state:header}
hr: Podatak o stanju je izgubljen

en: {core:frontpage:metadata_header}
hr: Metapodaci

en: {core:frontpage:link_doc_maintenance}
hr: Održavanje i konfiguriranje programskog alata SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:link_configcheck}
hr: Provjera SimpleSAMLphp konfiguracije

en: {core:frontpage:page_title}
hr: SimpleSAMLphp instalacijska stranica

en: {core:no_cookie:header}
hr: Nedostaje kolačić (cookie)

en: {core:frontpage:warnings}
hr: Upozorenja

en: {core:frontpage:link_xmlconvert}
hr: Pretvaranje metapodataka iz XML formata u SimpleSAMLphp format

en: {core:frontpage:link_cleardiscochoices}
hr: Poništi moje odabire u servisima za pronalaženje davatelja elektroničkih identiteta

en: {core:frontpage:loggedin_as_admin}
hr: Prijavljeni ste kao administrator

en: {core:frontpage:auth}
hr: Autentifikacija

en: {core:no_metadata:suggestion_user_link}
hr: Ako se ova greška pojavila nakon što ste slijedili poveznicu na nekoj web stranici, onda biste grešku trebali prijaviti vlasniku navedene stranice.

en: {core:no_state:description}
hr: Ne možemo pronaći podatak o stanju aktualnog zahtjeva.

en: {core:frontpage:show_metadata}
hr: Prikaži metapodatke

en: {core:no_state:suggestion_closebrowser}
hr: Zatvorite web preglednik i pokušajte ponovno.

en: {core:short_sso_interval:warning_header}
hr: Prekratak interval između uzastopnih SSO prijava.

en: {core:frontpage:intro}
hr: <strong>Čestitamo</strong>, uspješno ste instalirali SimpleSAMLphp. Ovo je početna stranica na kojoj možete pronaći primjere, dijagnostiku i metapodatke, kao i poveznice na relevantnu dokumentaciju.

en: {core:no_metadata:header}
hr: Metapodaci nisu pronađeni

en: {core:frontpage:link_meta_shib13idphosted}
hr: Metapodaci za lokalni Shibboleth 1.3 IdP (automatski generirani)

en: {core:frontpage:required}
hr: Obavezno

en: {core:no_metadata:config_problem}
hr: Najvjerojatnije je problem u konfiguraciji na strani davatelja usluge ili u konfiguraciji autentifikacijskog servisa.

en: {core:frontpage:warnings_suhosin_url_length}
hr: Veličina polja s parametrima ograničena je Suhosin PHP ekstenzijom. Podesite da vrijednost parametra suhosin.get.max_value_length bude najmanje 2048 bajtova (za primjenu u sustavu AAI@EduHr preporuča se da navedena vrijednost bude 16382 bajtova).

en: {core:frontpage:warnings_https}
hr: <strong>Ne koristite HTTPS</strong> - kriptiranu komunikaciju s korisnikom. HTTP se može koristiti za potrebe testiranja, ali u produkcijskom okruženju trebali biste koristiti HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Pročitajte više o SimpleSAMLphp postavkama</a> ]

en: {core:frontpage:federation}
hr: Federacija

en: {core:frontpage:required_radius}
hr: Obavezno za RADIUS

en: {core:no_state:cause_openbrowser}
hr: Otvaranjem web preglednika sa spremljenim stranicama od prethodne sjednice.

en: {core:frontpage:checkphp}
hr: Provjera vaše PHP instalacije

en: {core:frontpage:link_doc_idp}
hr: Kako iskoristiti SimpleSAMLphp za implementaciju autentifikacijskog servisa (IdP)

en: {core:no_state:report_header}
hr: Prijavite ovu grešku

en: {core:frontpage:link_saml2example}
hr: SAML 2.0 SP primjer - isprobajte autentifikaciju kroz vaš IdP

en: {core:no_state:cause_nocookie}
hr: Moguće da je podrška za kolačiće ("cookies") isključena u web pregledniku.

en: {core:frontpage:about_header}
hr: O programskom alatu SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:about_text}
hr: Više informacija o programskom alatu SimpleSAMLphp možete pronaći na <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">SimpleSAMLphp stranici Feide RnD bloga</a>.

en: {core:no_metadata:suggestion_developer}
hr: Ako ste programer koji postavlja sustav jedinstvene autentifikacije (Single Sign-On sustav), tada imate problema s konfiguracijom metapodataka. Provjerite jesu li metapodaci ispravno uneseni i na strani davatelja usluge i u konfiguraciji autentifikacijskog servisa.

en: {core:no_cookie:retry}
hr: Pokušaj ponovo

en: {core:frontpage:useful_links_header}
hr: Korisne poveznice

en: {core:frontpage:metadata}
hr: Metapodaci

en: {core:frontpage:recommended}
hr: Preporučeno

en: {core:frontpage:link_doc_googleapps}
hr: SimpleSAMLphp kao autentifikacijski servis za Google Apps for Education

en: {core:frontpage:tools}
hr: Alati

en: {core:short_sso_interval:retry}
hr: Pokušaj se prijaviti ponovo

en: {core:no_cookie:description}
hr: Izgleda da ste onemogućili kolačiće (cookies) u vašem web pregledniku. Molimo provjerite postavke vašeg web preglednika i pokušajte ponovo.

en: {core:frontpage:deprecated}
hr: Zastarjelo

en: You are logged in as administrator
hr: Prijavljeni ste kao administrator

en: Go back to the previous page and try again.
hr: Vratite se na prethodnu stranicu i pokušajte ponovno.

en: If this problem persists, you can report it to the system administrators.
hr: Ako se ova greška bude i dalje pojavljivala, možete ju prijaviti administratorima.

en: Welcome
hr: Dobrodošli

en: SimpleSAMLphp configuration check
hr: Provjera SimpleSAMLphp konfiguracije

en: Metadata overview for your installation. Diagnose your metadata files
hr: Pregled metapodataka o vašoj instalaciji. Provjerite ispravnost sadržaja datoteka s metapodacima.

en: XML to SimpleSAMLphp metadata converter
hr: Pretvaranje metapodataka iz XML formata u SimpleSAMLphp format

en: Required
hr: Obavezno

en: Warnings
hr: Upozorenja

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatically generated)
hr: Metapodaci za lokalni Shibboleth 1.3 SP (automatski generirani)

en: PHP info
hr: Informacije o PHP instalaciji

en: About SimpleSAMLphp
hr: O programskom alatu SimpleSAMLphp

en: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatically generated)
hr: Metapodaci za lokalni SAML 2.0 SP (automatski generirani)

en: Retry login
hr: Pokušaj se prijaviti ponovo

en: Required for LDAP
hr: Obavezno za LDAP

en: Close the web browser, and try again.
hr: Zatvorite web preglednik i pokušajte ponovno.

en: Federation
hr: Federacija

en: We were unable to locate the state information for the current request.
hr: Ne možemo pronaći podatak o stanju aktualnog zahtjeva.

en: Delete my choices of IdP in the IdP discovery services
hr: Poništi moje odabire u servisima za pronalaženje davatelja elektroničkih identiteta

en: This is most likely a configuration problem on either the service provider or identity provider.
hr: Najvjerojatnije je problem u konfiguraciji na strani davatelja usluge ili u konfiguraciji autentifikacijskog servisa.

en: Configure Shibboleth 1.3 SP to work with SimpleSAMLphp IdP
hr: Iskonfigurirajte Shibboleth 1.3 resurs (SP) za rad sa SimpleSAMLphp autentifikacijskim servisom (IdP)

en: Using the back and forward buttons in the web browser.
hr: Korištenjem gumba za prethodnu (back) i sljedeću (forward) stranicu u web pregledniku.

en: Metadata not found
hr: Metapodaci nisu pronađeni

en: Missing cookie
hr: Nedostaje kolačić (cookie)

en: Cookies may be disabled in the web browser.
hr: Moguće da je podrška za kolačiće ("cookies") isključena u web pregledniku.

en: Opened the web browser with tabs saved from the previous session.
hr: Otvaranjem web preglednika sa spremljenim stranicama od prethodne sjednice.

en: Tools
hr: Alati

en: Test configured authentication sources
hr: Isprobajte iskonfigurirane autentifikacijske servise

en: You appear to have disabled cookies in your browser. Please check the settings in your browser, and try again.
hr: Izgleda da ste onemogućili kolačiće (cookies) u vašem web pregledniku. Molimo provjerite postavke vašeg web preglednika i pokušajte ponovo.

en: Installing SimpleSAMLphp
hr: Instalacija SimpleSAMLphp-a

en: Deprecated
hr: Zastarjelo

en: <strong>Congratulations</strong>, you have successfully installed SimpleSAMLphp. This is the start page of your installation, where you will find links to test examples, diagnostics, metadata and even links to relevant documentation.
hr: <strong>Čestitamo</strong>, uspješno ste instalirali SimpleSAMLphp. Ovo je početna stranica na kojoj možete pronaći primjere, dijagnostiku i metapodatke, kao i poveznice na relevantnu dokumentaciju.

en: This error may be caused by:
hr: Ova greška može biti uzrokovana:

en: <strong>You are not using HTTPS</strong> - encrypted communication with the user. HTTP works fine for test purposes, but in a production environment, you should use HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Read more about SimpleSAMLphp maintenance</a> ]
hr: <strong>Ne koristite HTTPS</strong> - kriptiranu komunikaciju s korisnikom. HTTP se može koristiti za potrebe testiranja, ali u produkcijskom okruženju trebali biste koristiti HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Pročitajte više o SimpleSAMLphp postavkama</a> ]

en: Metadata
hr: Metapodaci

en: Retry
hr: Pokušaj ponovo

en: SimpleSAMLphp Maintenance and Configuration
hr: Održavanje i konfiguriranje programskog alata SimpleSAMLphp

en: Diagnostics on hostname, port and protocol
hr: Dijagnostika vezana uz naziv poslužitelja, port i protokol

en: If you are an user who received this error after following a link on a site, you should report this error to the owner of that site.
hr: Ako se ova greška pojavila nakon što ste slijedili poveznicu na nekoj web stranici, onda biste grešku trebali prijaviti vlasniku navedene stranice.

en: Using SimpleSAMLphp as an Identity Provider
hr: Kako iskoristiti SimpleSAMLphp za implementaciju autentifikacijskog servisa (IdP)

en: Optional
hr: Opcionalno

en: Suggestions for resolving this problem:
hr: Preporuke za rješavanje ovog problema:

en: This SimpleSAMLphp thing is pretty cool, where can I read more about it? You can find more information about it at the <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp web page </a> over at <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>.
hr: Više informacija o programskom alatu SimpleSAMLphp možete pronaći na <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">SimpleSAMLphp stranici Feide RnD bloga</a>.

en: Shibboleth 1.3 SP example - test logging in through your Shib IdP
hr: Shibboleth 1.3 SP primjer - isprobajte autentifikaciju kroz vaš Shib IdP

en: Authentication
hr: Autentifikacija

en: SimpleSAMLphp installation page
hr: SimpleSAMLphp instalacijska stranica

en: Show metadata
hr: Prikaži metapodatke

en: SimpleSAMLphp as an IdP for Google Apps for Education
hr: SimpleSAMLphp kao autentifikacijski servis za Google Apps for Education

en: State information lost
hr: Podatak o stanju je izgubljen

en: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatically generated)
hr: Metapodaci za lokalni SAML 2.0 IdP (automatski generirani)

en: OpenID Provider site - Alpha version (test code)
hr: Davatelj OpenID elektroničkih identiteta - razvojna verzija (test)

en: Required for Radius
hr: Obavezno za RADIUS

en: We were unable to locate the metadata for the entity:
hr: Ne mogu pronaći metapodatke za entitet:

en: SAML 2.0 SP example - test logging in through your IdP
hr: SAML 2.0 SP primjer - isprobajte autentifikaciju kroz vaš IdP

en: Using SimpleSAMLphp as a Service Provider
hr: Kako iskoristiti SimpleSAMLphp kao autentifikacijski modul u aplikacijama (SP)

en: We have detected that there is only a few seconds since you last authenticated with this service provider, and therefore assume that there is a problem with this SP.
hr: Sustav je utvrdio da je prošlo tek nekoliko sekundi otkad ste se zadnji put autentificirali za pristup ovoj aplikaciji te stoga pretpostavljamo da se javio problem kod davatelja usluge.

en: Recommended
hr: Preporučeno

en: If you are a developer who is deploying a single sign-on solution, you have a problem with the metadata configuration. Verify that metadata is configured correctly on both the identity provider and service provider.
hr: Ako ste programer koji postavlja sustav jedinstvene autentifikacije (Single Sign-On sustav), tada imate problema s konfiguracijom metapodataka. Provjerite jesu li metapodaci ispravno uneseni i na strani davatelja usluge i u konfiguraciji autentifikacijskog servisa.

en: SimpleSAMLphp Advanced Features
hr: Napredne mogućnosti programskog alata SimpleSAMLphp

en: Too short interval between single sign on events.
hr: Prekratak interval između uzastopnih SSO prijava.

en: Checking your PHP installation
hr: Provjera vaše PHP instalacije

en: The length of query parameters is limited by the PHP Suhosin extension. Please increase the suhosin.get.max_value_length option to at least 2048 bytes.
hr: Veličina polja s parametrima ograničena je Suhosin PHP ekstenzijom. Podesite da vrijednost parametra suhosin.get.max_value_length bude najmanje 2048 bajtova (za primjenu u sustavu AAI@EduHr preporuča se da navedena vrijednost bude 16382 bajtova).

en: Useful links for your installation
hr: Korisne poveznice

en: Configuration
hr: Konfiguracija

en: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatically generated)
hr: Metapodaci za lokalni Shibboleth 1.3 IdP (automatski generirani)

en: Login as administrator
hr: Prijavite se kao administrator

en: Report this error
hr: Prijavite ovu grešku
