SimpleSAMLphp 1.15 - en to hu translation catalogue (137 entries)

en: {core:frontpage:link_phpinfo}
hu: PHP futási információk

en: {core:no_state:report_text}
hu: Ha a probléma állandónak tűnik, kérjük, jelezze ezt az oldal adminisztrátorának.

en: {core:no_state:cause_backforward}
hu: Használja a böngésző előre, ill. vissza gombjait

en: {core:no_metadata:not_found_for}
hu: Az következő entitáshoz nem található metaadat:

en: {core:frontpage:link_shib13example}
hu: Shibboleth 1.3 SP példa - teszt bejelentkezés saját Shibboleth 1.3 IdP keresztül

en: {core:no_state:suggestions}
hu: Javaslat a probléma elhárítására:

en: {core:frontpage:login_as_admin}
hu: Bejelentkezés adminisztrátorként

en: {core:short_sso_interval:warning}
hu: Mindössze néhány másodperc telt el az SP-hez történő, legutóbbi azonosítás óta. Ez nem normális működés, úgy tűnik, valami probléma lépett fel az SP-nél.

en: {core:frontpage:link_doc_sp}
hu: SimpleSAMLphp használata mint alkalmazásszolgáltató(SP)

en: {core:frontpage:link_meta_saml2sphosted}
hu: Ezen a gépen futó (hosted) SAML 2.0 alkalmazásszolgáltató (SP) metaadat (automatikusan generált)

en: {core:frontpage:link_openidprovider}
hu: OpenID kiszolgáló oldal - Alpha verzió (teszt kód)

en: {core:frontpage:link_doc_install}
hu: SimpleSAMLphp telepítése

en: {core:frontpage:link_diagnostics}
hu: Port és protokoll diagnosztika

en: {core:no_state:suggestion_goback}
hu: Menjen vissza az előző oldalra, majd próbálja ismét.

en: {core:no_state:causes}
hu: Az alábbi hibát okozhatta:

en: {core:frontpage:link_meta_saml2idphosted}
hu: Ezen a gépen futó (hosted) SAML 2.0 személyazonosság-szolgáltató (IdP) metaadat (automatikusan generált)

en: {core:frontpage:optional}
hu: Opcionális

en: {core:frontpage:link_meta_shib13sphosted}
hu: Ezen a gépen futó (hosted) Shibboleth 1.3 alkalmazásszolgáltató (SP) metaadat (automatikusan generált)

en: {core:frontpage:doc_header}
hu: Dokumentáció

en: {core:frontpage:link_doc_advanced}
hu: SimpleSAMLphp további tulajdonságai

en: {core:frontpage:required_ldap}
hu: Szükséges az LDAP támogatáshoz

en: {core:frontpage:authtest}
hu: Azonosítási (autentikációs) beállítások tesztelése

en: {core:frontpage:link_meta_overview}
hu: Metaadat áttekintés. Vizsgálja át metaadat állományait

en: {core:frontpage:configuration}
hu: Beállítások

en: {core:frontpage:welcome}
hu: Üdvözöljük

en: {core:frontpage:link_doc_shibsp}
hu: Shibboleth 1.3 SP beállítása, hogy együtt működjön a SimpleSAMLphp IdP-vel

en: {core:no_state:header}
hu: Elvezett az állapotinformácó

en: {core:frontpage:metadata_header}
hu: Metaadat

en: {core:frontpage:link_doc_maintenance}
hu: SimpleSAMLphp karbantartása és beállítása

en: {core:frontpage:link_configcheck}
hu: SimpleSAMLphp konfigurációjának ellenőrzése

en: {core:frontpage:page_title}
hu: SimpleSAMLphp adminisztrációs felület

en: {core:no_cookie:header}
hu: Hiányzó süti (cookie)

en: {core:frontpage:warnings}
hu: Figyelmeztetések

en: {core:frontpage:link_xmlconvert}
hu: Metaadatok konvertálása SAML2 XML-ből SimpleSAMLphp-ba

en: {core:frontpage:link_cleardiscochoices}
hu: Felejtse el a kiválasztott IdP-ket

en: {core:frontpage:loggedin_as_admin}
hu: Bejelentkezve adminisztrátorként

en: {core:frontpage:auth}
hu: Azonosítás (autentikáció)

en: {core:no_metadata:suggestion_user_link}
hu: Amennyiben ön, mint felhasználó keveredett erre az oldalra, úgy kérjük, a hibával keresse az oldal adminisztrátorát.

en: {core:no_state:description}
hu: Nem lehet beazonosítani a kéréshez tartozó állapotinformációt.

en: {core:frontpage:show_metadata}
hu: Mutasd a metaadatokat

en: {core:no_state:suggestion_closebrowser}
hu: Zárja be böngészőjét, majd próbálja újra.

en: {core:short_sso_interval:warning_header}
hu: Túl kevés idő telt el a belépési kísérletek között.

en: {core:frontpage:intro}
hu: <strong>Gratulálunk</strong>, a SimpleSAMLphp sikeresen települt. Ez a működő rendszer nyitóoldala, ahol teszt példák, diagnosztikai eszközök, metaadatok és dokumentációk találhatók

en: {core:no_metadata:header}
hu: Nem található használható metaadat

en: {core:frontpage:link_meta_shib13idphosted}
hu: Ezen a gépen futó (hosted) Shibboleth 1.3 személyazonosság-szolgáltató (IdP) metaadat (automatikusan generált)

en: {core:frontpage:required}
hu: Szükséges

en: {core:no_metadata:config_problem}
hu: Valószínűleg valamilyen konfigurációs probléma okozta hiba, amely lehet akár IdP-, akár SP-oldalon.

en: {core:frontpage:warnings_suhosin_url_length}
hu: A http kérés paramétereinek hossza meghaladta a PHP Suhosin kiterjesztés határértékét. Növelje meg a suhosin.get.max_value_length opciót legalább 2048 byte-ra.

en: {core:frontpage:warnings_https}
hu: <strong>Nem HTTPS protokollt használ</strong> - nem titkosított a kommunikáció! HTTP jó megoldás lehet teszt rendszerek esetében, de az éles rendszerben lehetőség szerint használjon HTTPS-t! [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Többet olvashat a SimpleSAMLphp beállításáról</a> ]

en: {core:frontpage:federation}
hu: Föderáció

en: {core:frontpage:required_radius}
hu: Szükséges a Radius támogatáshoz

en: {core:no_state:cause_openbrowser}
hu: A böngésző a legutóbb bezárt füleket újranyitva indult.

en: {core:frontpage:checkphp}
hu: PHP beállítások ellenőrzése

en: {core:frontpage:link_doc_idp}
hu: SimpleSAMLphp használata mint személyazonosság-szolgáltató (IdP)

en: {core:no_state:report_header}
hu: A hiba jelentése

en: {core:frontpage:link_saml2example}
hu: SAML 2.0 SP példa - teszt bejelentkezés saját IdP keresztül

en: {core:no_state:cause_nocookie}
hu: Talán a böngészőben nincsenek engedélyezve a sütik (cookie).

en: {core:frontpage:about_header}
hu: A SimpleSAMLphp-ról bővebben

en: {core:frontpage:about_text}
hu: Ez a SimpleSAMLphp-dolog nagyon hasznos, hol olvashatnék többet róla? További információkat a <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp"> Feide RnD SimpleSAMLphp-ról szóló blogjában </a> találhat a <a href="http://uninett.no">UNINETT-en</a>.

en: {core:no_metadata:suggestion_developer}
hu: Ha ön az oldal üzemeltetője, úgy javasoljuk, ellenőrizze a metaadat beállításokat mint IdP-, mind SP oldalon.

en: {core:no_cookie:retry}
hu: Újra

en: {core:frontpage:useful_links_header}
hu: Hasznos linkek

en: {core:frontpage:metadata}
hu: Metaadatok

en: {core:frontpage:recommended}
hu: Ajánlott

en: {core:frontpage:link_doc_googleapps}
hu: SimpleSAMLphp mint IdP a Google Apps for Education programok számára

en: {core:frontpage:tools}
hu: Eszközök

en: {core:short_sso_interval:retry}
hu: Újbóli belépés

en: {core:no_cookie:description}
hu: Úgy tűnik, az ön böngészőjében nincsenek engedélyezve a sütik (cookie) használata. Kérjük ellenőrizze beállításait, majd próbálja újra.

en: {core:frontpage:deprecated}
hu: Kivezetés alatt álló opció - használata ellenjavallt

en: You are logged in as administrator
hu: Bejelentkezve adminisztrátorként

en: Go back to the previous page and try again.
hu: Menjen vissza az előző oldalra, majd próbálja ismét.

en: If this problem persists, you can report it to the system administrators.
hu: Ha a probléma állandónak tűnik, kérjük, jelezze ezt az oldal adminisztrátorának.

en: Welcome
hu: Üdvözöljük

en: SimpleSAMLphp configuration check
hu: SimpleSAMLphp konfigurációjának ellenőrzése

en: Metadata overview for your installation. Diagnose your metadata files
hu: Metaadat áttekintés. Vizsgálja át metaadat állományait

en: XML to SimpleSAMLphp metadata converter
hu: Metaadatok konvertálása SAML2 XML-ből SimpleSAMLphp-ba

en: Required
hu: Szükséges

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatically generated)
hu: Ezen a gépen futó (hosted) Shibboleth 1.3 alkalmazásszolgáltató (SP) metaadat (automatikusan generált)

en: PHP info
hu: PHP futási információk

en: About SimpleSAMLphp
hu: A SimpleSAMLphp-ról bővebben

en: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatically generated)
hu: Ezen a gépen futó (hosted) SAML 2.0 alkalmazásszolgáltató (SP) metaadat (automatikusan generált)

en: Retry login
hu: Újbóli belépés

en: Required for LDAP
hu: Szükséges az LDAP támogatáshoz

en: Close the web browser, and try again.
hu: Zárja be böngészőjét, majd próbálja újra.

en: Federation
hu: Föderáció

en: We were unable to locate the state information for the current request.
hu: Nem lehet beazonosítani a kéréshez tartozó állapotinformációt.

en: Delete my choices of IdP in the IdP discovery services
hu: Felejtse el a kiválasztott IdP-ket

en: This is most likely a configuration problem on either the service provider or identity provider.
hu: Valószínűleg valamilyen konfigurációs probléma okozta hiba, amely lehet akár IdP-, akár SP-oldalon.

en: Configure Shibboleth 1.3 SP to work with SimpleSAMLphp IdP
hu: Shibboleth 1.3 SP beállítása, hogy együtt működjön a SimpleSAMLphp IdP-vel

en: Using the back and forward buttons in the web browser.
hu: Használja a böngésző előre, ill. vissza gombjait

en: Metadata not found
hu: Nem található használható metaadat

en: Missing cookie
hu: Hiányzó süti (cookie)

en: Cookies may be disabled in the web browser.
hu: Talán a böngészőben nincsenek engedélyezve a sütik (cookie).

en: Opened the web browser with tabs saved from the previous session.
hu: A böngésző a legutóbb bezárt füleket újranyitva indult.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Test configured authentication sources
hu: Azonosítási (autentikációs) beállítások tesztelése

en: You appear to have disabled cookies in your browser. Please check the settings in your browser, and try again.
hu: Úgy tűnik, az ön böngészőjében nincsenek engedélyezve a sütik (cookie) használata. Kérjük ellenőrizze beállításait, majd próbálja újra.

en: Installing SimpleSAMLphp
hu: SimpleSAMLphp telepítése

en: Deprecated
hu: Kivezetés alatt álló opció - használata ellenjavallt

en: <strong>Congratulations</strong>, you have successfully installed SimpleSAMLphp. This is the start page of your installation, where you will find links to test examples, diagnostics, metadata and even links to relevant documentation.
hu: <strong>Gratulálunk</strong>, a SimpleSAMLphp sikeresen települt. Ez a működő rendszer nyitóoldala, ahol teszt példák, diagnosztikai eszközök, metaadatok és dokumentációk találhatók

en: This error may be caused by:
hu: Az alábbi hibát okozhatta:

en: <strong>You are not using HTTPS</strong> - encrypted communication with the user. HTTP works fine for test purposes, but in a production environment, you should use HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Read more about SimpleSAMLphp maintenance</a> ]
hu: <strong>Nem HTTPS protokollt használ</strong> - nem titkosított a kommunikáció! HTTP jó megoldás lehet teszt rendszerek esetében, de az éles rendszerben lehetőség szerint használjon HTTPS-t! [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Többet olvashat a SimpleSAMLphp beállításáról</a> ]

en: Metadata
hu: Metaadat

en: Retry
hu: Újra

en: SimpleSAMLphp Maintenance and Configuration
hu: SimpleSAMLphp karbantartása és beállítása

en: Diagnostics on hostname, port and protocol
hu: Port és protokoll diagnosztika

en: If you are an user who received this error after following a link on a site, you should report this error to the owner of that site.
hu: Amennyiben ön, mint felhasználó keveredett erre az oldalra, úgy kérjük, a hibával keresse az oldal adminisztrátorát.

en: Using SimpleSAMLphp as an Identity Provider
hu: SimpleSAMLphp használata mint személyazonosság-szolgáltató (IdP)

en: Optional
hu: Opcionális

en: Suggestions for resolving this problem:
hu: Javaslat a probléma elhárítására:

en: This SimpleSAMLphp thing is pretty cool, where can I read more about it? You can find more information about it at the <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp web page </a> over at <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>.
hu: Ez a SimpleSAMLphp-dolog nagyon hasznos, hol olvashatnék többet róla? További információkat a <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp"> Feide RnD SimpleSAMLphp-ról szóló blogjában </a> találhat a <a href="http://uninett.no">UNINETT-en</a>.

en: Shibboleth 1.3 SP example - test logging in through your Shib IdP
hu: Shibboleth 1.3 SP példa - teszt bejelentkezés saját Shibboleth 1.3 IdP keresztül

en: Authentication
hu: Azonosítás (autentikáció)

en: SimpleSAMLphp installation page
hu: SimpleSAMLphp adminisztrációs felület

en: Show metadata
hu: Mutasd a metaadatokat

en: SimpleSAMLphp as an IdP for Google Apps for Education
hu: SimpleSAMLphp mint IdP a Google Apps for Education programok számára

en: State information lost
hu: Elvezett az állapotinformácó

en: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatically generated)
hu: Ezen a gépen futó (hosted) SAML 2.0 személyazonosság-szolgáltató (IdP) metaadat (automatikusan generált)

en: OpenID Provider site - Alpha version (test code)
hu: OpenID kiszolgáló oldal - Alpha verzió (teszt kód)

en: Required for Radius
hu: Szükséges a Radius támogatáshoz

en: We were unable to locate the metadata for the entity:
hu: Az következő entitáshoz nem található metaadat:

en: SAML 2.0 SP example - test logging in through your IdP
hu: SAML 2.0 SP példa - teszt bejelentkezés saját IdP keresztül

en: Using SimpleSAMLphp as a Service Provider
hu: SimpleSAMLphp használata mint alkalmazásszolgáltató(SP)

en: We have detected that there is only a few seconds since you last authenticated with this service provider, and therefore assume that there is a problem with this SP.
hu: Mindössze néhány másodperc telt el az SP-hez történő, legutóbbi azonosítás óta. Ez nem normális működés, úgy tűnik, valami probléma lépett fel az SP-nél.

en: Recommended
hu: Ajánlott

en: If you are a developer who is deploying a single sign-on solution, you have a problem with the metadata configuration. Verify that metadata is configured correctly on both the identity provider and service provider.
hu: Ha ön az oldal üzemeltetője, úgy javasoljuk, ellenőrizze a metaadat beállításokat mint IdP-, mind SP oldalon.

en: SimpleSAMLphp Advanced Features
hu: SimpleSAMLphp további tulajdonságai

en: Too short interval between single sign on events.
hu: Túl kevés idő telt el a belépési kísérletek között.

en: Checking your PHP installation
hu: PHP beállítások ellenőrzése

en: The length of query parameters is limited by the PHP Suhosin extension. Please increase the suhosin.get.max_value_length option to at least 2048 bytes.
hu: A http kérés paramétereinek hossza meghaladta a PHP Suhosin kiterjesztés határértékét. Növelje meg a suhosin.get.max_value_length opciót legalább 2048 byte-ra.

en: Useful links for your installation
hu: Hasznos linkek

en: Configuration
hu: Beállítások

en: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatically generated)
hu: Ezen a gépen futó (hosted) Shibboleth 1.3 személyazonosság-szolgáltató (IdP) metaadat (automatikusan generált)

en: Login as administrator
hu: Bejelentkezés adminisztrátorként

en: Report this error
hu: A hiba jelentése
