SimpleSAMLphp 1.15 - en to lb translation catalogue (63 entries)

en: {core:frontpage:link_phpinfo}
lb: PHPinfo

en: {core:frontpage:link_shib13example}
lb: Shibboleth 1.3 SP Beispill - probeier dech iwer dain Shib IdP anzeloggen

en: {core:frontpage:link_doc_sp}
lb: SimpleSAMLphp als Service Provicer benotzen

en: {core:frontpage:link_meta_saml2sphosted}
lb: Hosted SAML 2.0 Service Provider Meta Données (automatesch erstallt)

en: {core:frontpage:link_openidprovider}
lb: OpenID Privider Sait - Alpha versioun (Test Code)

en: {core:frontpage:link_doc_install}
lb: SimpleSAMLphp installéiren

en: {core:frontpage:link_diagnostics}
lb: Diognose vum Hostname, Port an Protokoll

en: {core:frontpage:link_meta_saml2idphosted}
lb: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Meta Données (automatesch erstallt)

en: {core:frontpage:optional}
lb: Optional

en: {core:frontpage:link_meta_shib13sphosted}
lb: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Meta Données (automatesch erstallt)

en: {core:frontpage:doc_header}
lb: Dokumentatioun

en: {core:frontpage:link_doc_advanced}
lb: Erweidert Funktiounen vun SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:required_ldap}
lb: Néideg fir LDAP

en: {core:frontpage:link_meta_overview}
lb: Iwwersicht vun den Meta Données fir aer Installatioun. Diagnosizéiert aer Meta Données

en: {core:frontpage:link_doc_shibsp}
lb: Shibboleth 1.3 SP anstellen fir mam SimpleSAMLphp Idp ze funktionnéiren

en: {core:frontpage:metadata_header}
lb: Meta Données

en: {core:frontpage:link_doc_maintenance}
lb: SimpleSAMLphp Maintenance an Konfiguratioun

en: {core:frontpage:warnings}
lb: Warnungen

en: {core:frontpage:link_xmlconvert}
lb: XML zu SimpleSAMLphp Meta Données Emwandler

en: {core:frontpage:intro}
lb: <strong>Haerzleche Glëckwonsch</strong>, d'SimpleSAMLphp Installatioun wor en Succéss. Dest as d'Startsäit vun aerer Installatioun wou der Links, Beispiller, Diagnoseméiglechkeeten, Meta Données an Links op relevant Dokumenter fannt.

en: {core:frontpage:link_meta_shib13idphosted}
lb: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Meta Données (automatesch erstallt)

en: {core:frontpage:required}
lb: Néideg

en: {core:frontpage:warnings_https}
lb: <strong>Der benotzt ken HTTPS</strong> - verschlësselt Kommunikatioun mat dem Benotzer. SimpleSAMLphp funktionéiert einwandfräi mat HTTP fir Testzwéecker mais an engem produktiven Emfeld sollt et besser mat HTTPS lafen. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Liest méi iwert Maintenance vun SimpleSAMLphp</a> ]

en: {core:frontpage:required_radius}
lb: Néideg fir RADIUS

en: {core:frontpage:checkphp}
lb: PHP Installatioun kontrolléiren

en: {core:frontpage:link_doc_idp}
lb: SimpleSAMLphp als Identity Provider benotzen

en: {core:frontpage:link_saml2example}
lb: SAML 2.0 SP Beispill - probeier dech iwert dain IdP anzeloggen

en: {core:frontpage:about_header}
lb: Iwwert SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:about_text}
lb: Desen SimpleSAMLphp system as nach ewëll dëcken Gas, wou kann ech méi doriwwer gewuer gin? Mei Informatiounen iwer <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">SimpleSAMLphp at the Feide RnD blog</a> op <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>

en: {core:frontpage:useful_links_header}
lb: Hëllefräich Links fir aer Installatioun

en: {core:frontpage:recommended}
lb: Recommendéiert

en: {core:frontpage:link_doc_googleapps}
lb: SimpleSAMLphp als IdP fir Google Apps for Education

en: Metadata overview for your installation. Diagnose your metadata files
lb: Iwwersicht vun den Meta Données fir aer Installatioun. Diagnosizéiert aer Meta Données

en: XML to SimpleSAMLphp metadata converter
lb: XML zu SimpleSAMLphp Meta Données Emwandler

en: Required
lb: Néideg

en: Warnings
lb: Warnungen

en: Documentation
lb: Dokumentatioun

en: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatically generated)
lb: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Meta Données (automatesch erstallt)

en: PHP info
lb: PHPinfo

en: About SimpleSAMLphp
lb: Iwwert SimpleSAMLphp

en: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatically generated)
lb: Hosted SAML 2.0 Service Provider Meta Données (automatesch erstallt)

en: Required for LDAP
lb: Néideg fir LDAP

en: Configure Shibboleth 1.3 SP to work with SimpleSAMLphp IdP
lb: Shibboleth 1.3 SP anstellen fir mam SimpleSAMLphp Idp ze funktionnéiren

en: Installing SimpleSAMLphp
lb: SimpleSAMLphp installéiren

en: <strong>Congratulations</strong>, you have successfully installed SimpleSAMLphp. This is the start page of your installation, where you will find links to test examples, diagnostics, metadata and even links to relevant documentation.
lb: <strong>Haerzleche Glëckwonsch</strong>, d'SimpleSAMLphp Installatioun wor en Succéss. Dest as d'Startsäit vun aerer Installatioun wou der Links, Beispiller, Diagnoseméiglechkeeten, Meta Données an Links op relevant Dokumenter fannt.

en: <strong>You are not using HTTPS</strong> - encrypted communication with the user. HTTP works fine for test purposes, but in a production environment, you should use HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Read more about SimpleSAMLphp maintenance</a> ]
lb: <strong>Der benotzt ken HTTPS</strong> - verschlësselt Kommunikatioun mat dem Benotzer. SimpleSAMLphp funktionéiert einwandfräi mat HTTP fir Testzwéecker mais an engem produktiven Emfeld sollt et besser mat HTTPS lafen. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Liest méi iwert Maintenance vun SimpleSAMLphp</a> ]

en: Metadata
lb: Meta Données

en: SimpleSAMLphp Maintenance and Configuration
lb: SimpleSAMLphp Maintenance an Konfiguratioun

en: Diagnostics on hostname, port and protocol
lb: Diognose vum Hostname, Port an Protokoll

en: Using SimpleSAMLphp as an Identity Provider
lb: SimpleSAMLphp als Identity Provider benotzen

en: This SimpleSAMLphp thing is pretty cool, where can I read more about it? You can find more information about it at the <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp web page </a> over at <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>.
lb: Desen SimpleSAMLphp system as nach ewëll dëcken Gas, wou kann ech méi doriwwer gewuer gin? Mei Informatiounen iwer <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">SimpleSAMLphp at the Feide RnD blog</a> op <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>

en: Shibboleth 1.3 SP example - test logging in through your Shib IdP
lb: Shibboleth 1.3 SP Beispill - probeier dech iwer dain Shib IdP anzeloggen

en: SimpleSAMLphp as an IdP for Google Apps for Education
lb: SimpleSAMLphp als IdP fir Google Apps for Education

en: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatically generated)
lb: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Meta Données (automatesch erstallt)

en: OpenID Provider site - Alpha version (test code)
lb: OpenID Privider Sait - Alpha versioun (Test Code)

en: Required for Radius
lb: Néideg fir RADIUS

en: SAML 2.0 SP example - test logging in through your IdP
lb: SAML 2.0 SP Beispill - probeier dech iwert dain IdP anzeloggen

en: Using SimpleSAMLphp as a Service Provider
lb: SimpleSAMLphp als Service Provicer benotzen

en: Recommended
lb: Recommendéiert

en: SimpleSAMLphp Advanced Features
lb: Erweidert Funktiounen vun SimpleSAMLphp

en: Checking your PHP installation
lb: PHP Installatioun kontrolléiren

en: Useful links for your installation
lb: Hëllefräich Links fir aer Installatioun

en: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatically generated)
lb: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Meta Données (automatesch erstallt)
