SimpleSAMLphp 1.15 - en to nb_NO translation catalogue (136 entries)

en: {core:frontpage:link_phpinfo}
nb_NO: PHPinfo

en: {core:no_state:report_text}
nb_NO: Hvis problemet vedvarer, kan du rapportere det til systemadministratorene.

en: {core:no_state:cause_backforward}
nb_NO: Bruk av "frem"- og "tilbake"-knappene i nettleseren.

en: {core:no_metadata:not_found_for}
nb_NO: Vi fant ikke metadataene for:

en: {core:frontpage:link_shib13example}
nb_NO: Shibboleth 1.3 SP eksempel - test innlogging med Shibboleth 1.3 via din IdP

en: {core:no_state:suggestions}
nb_NO: Forslag for å løse dette problemet:

en: {core:frontpage:login_as_admin}
nb_NO: Login som administrator

en: {core:short_sso_interval:warning}
nb_NO: Vi har detektert at det er bare noen få sekunder siden du sist ble autentisert på denne tjenesten, og derfor antar vi at det er et problem med oppsettet av denne tjenesten.

en: {core:frontpage:link_doc_sp}
nb_NO: Bruk SimpleSAMLphp som Service Provider

en: {core:frontpage:link_meta_saml2sphosted}
nb_NO: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatisk generert)

en: {core:frontpage:link_openidprovider}
nb_NO: OpenID Provider side - Alpha versjon (testkode)

en: {core:frontpage:link_doc_install}
nb_NO: Installerer SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:link_diagnostics}
nb_NO: Diagnostiser hostnavn, port og protokoll

en: {core:no_state:suggestion_goback}
nb_NO: Gå tilbake til forrige side og prøv på nytt.

en: {core:no_state:causes}
nb_NO: Denne feilen kan være forårsaket av:

en: {core:frontpage:link_meta_saml2idphosted}
nb_NO: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatisk generert)

en: {core:frontpage:optional}
nb_NO: Valgfritt

en: {core:frontpage:link_meta_shib13sphosted}
nb_NO: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatisk generert)

en: {core:frontpage:doc_header}
nb_NO: Dokumentasjon

en: {core:frontpage:link_doc_advanced}
nb_NO: SimpleSAMLphp avansert funksjonalitet

en: {core:frontpage:required_ldap}
nb_NO: Påkrevd for LDAP

en: {core:frontpage:authtest}
nb_NO: Test konfigurerte autentiseringskilder

en: {core:frontpage:link_meta_overview}
nb_NO: Oversikt over metadata for din installasjon. Diagnostiser metadatafilene her.

en: {core:frontpage:configuration}
nb_NO: Konfigurasjon

en: {core:frontpage:welcome}
nb_NO: Velkommen

en: {core:frontpage:link_doc_shibsp}
nb_NO: Konfigurer Shibboleth 1.3 SP for å fungere sammen med SimpleSAMLphp identitetstjeneste

en: {core:no_state:header}
nb_NO: Tilstandsinformasjon tapt

en: {core:frontpage:metadata_header}
nb_NO: Metadata

en: {core:frontpage:link_doc_maintenance}
nb_NO: SimpleSAMLphp vedlikehold og konfigurasjon

en: {core:frontpage:link_configcheck}
nb_NO: Sjekk av SimpleSAMLphp konfigurasjonsfiler

en: {core:frontpage:page_title}
nb_NO: SimpleSAMLphp installasjonsside

en: {core:no_cookie:header}
nb_NO: Mangler informasjonskapsel

en: {core:frontpage:warnings}
nb_NO: Advarsler

en: {core:frontpage:link_xmlconvert}
nb_NO: XML til SimpleSAMLphp metadata-oversetter

en: {core:frontpage:link_cleardiscochoices}
nb_NO: Slett mitt valg av IdP i IdP discovery tjenestene

en: {core:frontpage:loggedin_as_admin}
nb_NO: Du er logget inn som administrator

en: {core:frontpage:auth}
nb_NO: Autentisering

en: {core:no_metadata:suggestion_user_link}
nb_NO: Hvis du er en bruker som fikk denne feilen etter at du fulgte en link på en nettside, så bør du rapportere denne feilen til eieren av den nettsiden.

en: {core:no_state:description}
nb_NO: Vi kunne ikke finne tilstandsinformasjonen for denne forespørselen.

en: {core:frontpage:show_metadata}
nb_NO: Vis metadata

en: {core:no_state:suggestion_closebrowser}
nb_NO: Lukk nettleseren, og prøv på nytt.

en: {core:short_sso_interval:warning_header}
nb_NO: For kort intervall imellom innloggingsforespørsler

en: {core:frontpage:intro}
nb_NO: <strong>Gratulerer</strong>, du har nå installert SimpleSAMLphp. Dette er startsiden til din SimpleSAMLphp installasjon, hvor du vil finne eksempler, diagnostikk, metadata og til og med lenker til relevant dokumentasjon.

en: {core:no_metadata:header}
nb_NO: Kunne ikke finne metadata

en: {core:frontpage:link_meta_shib13idphosted}
nb_NO: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatisk generert)

en: {core:frontpage:required}
nb_NO: Påkrevd

en: {core:no_metadata:config_problem}
nb_NO: Dette er sannsynligvis et konfigurasjonsproblem hos enten tjenesteleverandøren eller identitetsleverandøren.

en: {core:frontpage:warnings_suhosin_url_length}
nb_NO: Lengden på forespørselparametre er begrenset av PHP Suhosin utvidelsen. Vennligst øk suhosin.get.max_value_length konfigurasjonsinnstillingen til minst 2048 tegn.

en: {core:frontpage:warnings_https}
nb_NO: <strong>Du bruker ikke HTTPS</strong> - kryptert kommunikasjon med brukeren. HTTP fungerer utmerket til testformål, men  i et produksjonsmiljø anbefales sterkt å skru på sikker kommunikasjon med HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Les mer i dokumentet: SimpleSAMLphp maintenance</a> ]

en: {core:frontpage:federation}
nb_NO: Føderasjon

en: {core:frontpage:required_radius}
nb_NO: Påkrevd for Radius

en: {core:no_state:cause_openbrowser}
nb_NO: Starte nettleseren med faner lagret fra forrige gang.

en: {core:frontpage:checkphp}
nb_NO: Sjekker din PHP installasjon

en: {core:frontpage:link_doc_idp}
nb_NO: Bruk SimpleSAMLphp som identitetstjeneste

en: {core:no_state:report_header}
nb_NO: Rapporter denne feilen

en: {core:frontpage:link_saml2example}
nb_NO: SAML 2.0 SP eksempel - test innlogging med SAML 2.0 via din IdP

en: {core:no_state:cause_nocookie}
nb_NO: At informasjonskapsler ikke er aktivert i nettleseren.

en: {core:frontpage:about_header}
nb_NO: Om SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:about_text}
nb_NO: Yey! SimpleSAMLphp virker jammen kult, hvor kan jeg finne ut mer om det? Du kan lese mer om SimpleSAMLphp på <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">SimpleSAMLphp sin hjemmeside</a>.

en: {core:no_metadata:suggestion_developer}
nb_NO: Hvis du er en utvikler som setter opp en "single sign-on" løsning, så har du et problem med metadataoppsettet. Kontroller at metadata er riktig konfigurert hos både identitetsleverandøren og tjenesteleverandøren.

en: {core:no_cookie:retry}
nb_NO: Prøv igjen

en: {core:frontpage:useful_links_header}
nb_NO: Nyttige lenker for denne installasjonen

en: {core:frontpage:metadata}
nb_NO: Metadata

en: {core:frontpage:recommended}
nb_NO: Anbefalt

en: {core:frontpage:link_doc_googleapps}
nb_NO: SimpleSAMLphp som identitetstjeneste for Google Apps for Education

en: {core:frontpage:tools}
nb_NO: Verktøy

en: {core:short_sso_interval:retry}
nb_NO: Forsøk å logge inn på nytt

en: {core:no_cookie:description}
nb_NO: Du ser ut til å ha deaktivert informasjonskapsler. Kontroller innstillingene i nettleseren din og prøv igjen.

en: {core:frontpage:deprecated}
nb_NO: Utdatert

en: You are logged in as administrator
nb_NO: Du er logget inn som administrator

en: Go back to the previous page and try again.
nb_NO: Gå tilbake til forrige side og prøv på nytt.

en: If this problem persists, you can report it to the system administrators.
nb_NO: Hvis problemet vedvarer, kan du rapportere det til systemadministratorene.

en: Welcome
nb_NO: Velkommen

en: SimpleSAMLphp configuration check
nb_NO: Sjekk av SimpleSAMLphp konfigurasjonsfiler

en: Metadata overview for your installation. Diagnose your metadata files
nb_NO: Oversikt over metadata for din installasjon. Diagnostiser metadatafilene her.

en: XML to SimpleSAMLphp metadata converter
nb_NO: XML til SimpleSAMLphp metadata-oversetter

en: Required
nb_NO: Påkrevd

en: Warnings
nb_NO: Advarsler

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatically generated)
nb_NO: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatisk generert)

en: PHP info
nb_NO: PHPinfo

en: About SimpleSAMLphp
nb_NO: Om SimpleSAMLphp

en: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatically generated)
nb_NO: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatisk generert)

en: Retry login
nb_NO: Forsøk å logge inn på nytt

en: Required for LDAP
nb_NO: Påkrevd for LDAP

en: Close the web browser, and try again.
nb_NO: Lukk nettleseren, og prøv på nytt.

en: Federation
nb_NO: Føderasjon

en: We were unable to locate the state information for the current request.
nb_NO: Vi kunne ikke finne tilstandsinformasjonen for denne forespørselen.

en: Delete my choices of IdP in the IdP discovery services
nb_NO: Slett mitt valg av IdP i IdP discovery tjenestene

en: This is most likely a configuration problem on either the service provider or identity provider.
nb_NO: Dette er sannsynligvis et konfigurasjonsproblem hos enten tjenesteleverandøren eller identitetsleverandøren.

en: Configure Shibboleth 1.3 SP to work with SimpleSAMLphp IdP
nb_NO: Konfigurer Shibboleth 1.3 SP for å fungere sammen med SimpleSAMLphp identitetstjeneste

en: Using the back and forward buttons in the web browser.
nb_NO: Bruk av "frem"- og "tilbake"-knappene i nettleseren.

en: Metadata not found
nb_NO: Kunne ikke finne metadata

en: Missing cookie
nb_NO: Mangler informasjonskapsel

en: Cookies may be disabled in the web browser.
nb_NO: At informasjonskapsler ikke er aktivert i nettleseren.

en: Opened the web browser with tabs saved from the previous session.
nb_NO: Starte nettleseren med faner lagret fra forrige gang.

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: Test configured authentication sources
nb_NO: Test konfigurerte autentiseringskilder

en: You appear to have disabled cookies in your browser. Please check the settings in your browser, and try again.
nb_NO: Du ser ut til å ha deaktivert informasjonskapsler. Kontroller innstillingene i nettleseren din og prøv igjen.

en: Installing SimpleSAMLphp
nb_NO: Installerer SimpleSAMLphp

en: Deprecated
nb_NO: Utdatert

en: <strong>Congratulations</strong>, you have successfully installed SimpleSAMLphp. This is the start page of your installation, where you will find links to test examples, diagnostics, metadata and even links to relevant documentation.
nb_NO: <strong>Gratulerer</strong>, du har nå installert SimpleSAMLphp. Dette er startsiden til din SimpleSAMLphp installasjon, hvor du vil finne eksempler, diagnostikk, metadata og til og med lenker til relevant dokumentasjon.

en: This error may be caused by:
nb_NO: Denne feilen kan være forårsaket av:

en: <strong>You are not using HTTPS</strong> - encrypted communication with the user. HTTP works fine for test purposes, but in a production environment, you should use HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Read more about SimpleSAMLphp maintenance</a> ]
nb_NO: <strong>Du bruker ikke HTTPS</strong> - kryptert kommunikasjon med brukeren. HTTP fungerer utmerket til testformål, men  i et produksjonsmiljø anbefales sterkt å skru på sikker kommunikasjon med HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Les mer i dokumentet: SimpleSAMLphp maintenance</a> ]

en: Retry
nb_NO: Prøv igjen

en: SimpleSAMLphp Maintenance and Configuration
nb_NO: SimpleSAMLphp vedlikehold og konfigurasjon

en: Diagnostics on hostname, port and protocol
nb_NO: Diagnostiser hostnavn, port og protokoll

en: If you are an user who received this error after following a link on a site, you should report this error to the owner of that site.
nb_NO: Hvis du er en bruker som fikk denne feilen etter at du fulgte en link på en nettside, så bør du rapportere denne feilen til eieren av den nettsiden.

en: Using SimpleSAMLphp as an Identity Provider
nb_NO: Bruk SimpleSAMLphp som identitetstjeneste

en: Optional
nb_NO: Valgfritt

en: Suggestions for resolving this problem:
nb_NO: Forslag for å løse dette problemet:

en: This SimpleSAMLphp thing is pretty cool, where can I read more about it? You can find more information about it at the <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp web page </a> over at <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>.
nb_NO: Yey! SimpleSAMLphp virker jammen kult, hvor kan jeg finne ut mer om det? Du kan lese mer om SimpleSAMLphp på <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">SimpleSAMLphp sin hjemmeside</a>.

en: Shibboleth 1.3 SP example - test logging in through your Shib IdP
nb_NO: Shibboleth 1.3 SP eksempel - test innlogging med Shibboleth 1.3 via din IdP

en: Authentication
nb_NO: Autentisering

en: SimpleSAMLphp installation page
nb_NO: SimpleSAMLphp installasjonsside

en: Show metadata
nb_NO: Vis metadata

en: SimpleSAMLphp as an IdP for Google Apps for Education
nb_NO: SimpleSAMLphp som identitetstjeneste for Google Apps for Education

en: State information lost
nb_NO: Tilstandsinformasjon tapt

en: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatically generated)
nb_NO: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatisk generert)

en: OpenID Provider site - Alpha version (test code)
nb_NO: OpenID Provider side - Alpha versjon (testkode)

en: Required for Radius
nb_NO: Påkrevd for Radius

en: We were unable to locate the metadata for the entity:
nb_NO: Vi fant ikke metadataene for:

en: SAML 2.0 SP example - test logging in through your IdP
nb_NO: SAML 2.0 SP eksempel - test innlogging med SAML 2.0 via din IdP

en: Using SimpleSAMLphp as a Service Provider
nb_NO: Bruk SimpleSAMLphp som Service Provider

en: We have detected that there is only a few seconds since you last authenticated with this service provider, and therefore assume that there is a problem with this SP.
nb_NO: Vi har detektert at det er bare noen få sekunder siden du sist ble autentisert på denne tjenesten, og derfor antar vi at det er et problem med oppsettet av denne tjenesten.

en: Recommended
nb_NO: Anbefalt

en: If you are a developer who is deploying a single sign-on solution, you have a problem with the metadata configuration. Verify that metadata is configured correctly on both the identity provider and service provider.
nb_NO: Hvis du er en utvikler som setter opp en "single sign-on" løsning, så har du et problem med metadataoppsettet. Kontroller at metadata er riktig konfigurert hos både identitetsleverandøren og tjenesteleverandøren.

en: SimpleSAMLphp Advanced Features
nb_NO: SimpleSAMLphp avansert funksjonalitet

en: Too short interval between single sign on events.
nb_NO: For kort intervall imellom innloggingsforespørsler

en: Checking your PHP installation
nb_NO: Sjekker din PHP installasjon

en: The length of query parameters is limited by the PHP Suhosin extension. Please increase the suhosin.get.max_value_length option to at least 2048 bytes.
nb_NO: Lengden på forespørselparametre er begrenset av PHP Suhosin utvidelsen. Vennligst øk suhosin.get.max_value_length konfigurasjonsinnstillingen til minst 2048 tegn.

en: Useful links for your installation
nb_NO: Nyttige lenker for denne installasjonen

en: Configuration
nb_NO: Konfigurasjon

en: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatically generated)
nb_NO: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatisk generert)

en: Login as administrator
nb_NO: Login som administrator

en: Report this error
nb_NO: Rapporter denne feilen
