SimpleSAMLphp 1.15 - en to sr translation catalogue (137 entries)

en: {core:frontpage:link_phpinfo}
sr: Informacije o PHP instalaciji

en: {core:no_state:report_text}
sr: Ako se ova greška bude i dalje pojavljivala, možete je prijaviti administratorima.

en: {core:no_state:cause_backforward}
sr: Korišćenjem tastera za prethodnu (back) i sledeću (forward) stranicu u web pretraživaču.

en: {core:no_metadata:not_found_for}
sr: Ne mogu pronaći metapodatke za entitet:

en: {core:frontpage:link_shib13example}
sr: Shibboleth 1.3 SP primer - testirajte autentifikaciju kroz vaš Shib Davalac Servisa

en: {core:no_state:suggestions}
sr: Preporuke za rešavanje ovog problema:

en: {core:frontpage:login_as_admin}
sr: Prijavite se kao administrator

en: {core:short_sso_interval:warning}
sr: Prošlo tek nekoliko sekundi otkad ste se zadnji put autentifikovali za pristup ovoj aplikaciji te stoga pretpostavljamo da se javio problem kod davaoca servisa.

en: {core:frontpage:link_doc_sp}
sr: Kako iskoristiti SimpleSAMLphp kao autentifikacioni modul kod Davaoca Servisa

en: {core:frontpage:link_meta_saml2sphosted}
sr: Metapodaci za lokalni SAML 2.0 Davalac Servisa (automatski generisani)

en: {core:frontpage:link_openidprovider}
sr: Davalac OpenID digitalnih identiteta - razvojna verzija (test)

en: {core:frontpage:link_doc_install}
sr: Instalacija SimpleSAMLphp-a

en: {core:frontpage:link_diagnostics}
sr: Dijagnostika vezana za naziv servera (hostname), port i protokol

en: {core:no_state:suggestion_goback}
sr: Vratite se na prethodnu stranicu i pokušajte ponovo.

en: {core:no_state:causes}
sr: Ova greška može biti uzrokovana:

en: {core:frontpage:link_meta_saml2idphosted}
sr: Metapodaci za lokalni SAML 2.0 Davalac Identiteta (automatski generisani)

en: {core:frontpage:optional}
sr: Opciono

en: {core:frontpage:link_meta_shib13sphosted}
sr: Metapodaci za lokalni Shibboleth 1.3 Davalac Servisa (automatski generisani)

en: {core:frontpage:doc_header}
sr: Dokumentacija

en: {core:frontpage:link_doc_advanced}
sr: Napredne mogućnosti SimpleSAMLphp-a

en: {core:frontpage:required_ldap}
sr: Obavezno za LDAP

en: {core:frontpage:authtest}
sr: Testirajte podešene autentifikacione servise

en: {core:frontpage:link_meta_overview}
sr: Pregled metapodataka o vašoj instalaciji. Proverite ispravnost sadržaja fajlova sa metapodacima.

en: {core:frontpage:configuration}
sr: Podešavanja

en: {core:frontpage:welcome}
sr: Dobrodošli

en: {core:frontpage:link_doc_shibsp}
sr: Podesite Shibboleth 1.3 SP za rad sa SimpleSAMLphp Davaocem Identeteta

en: {core:no_state:header}
sr: Informacije o stanju su izgubljene

en: {core:frontpage:metadata_header}
sr: Medapodaci

en: {core:frontpage:link_doc_maintenance}
sr: Održavanje i podešavanja SimpleSAMLphp-a

en: {core:frontpage:link_configcheck}
sr: Provera SimpleSAMLphp podešavanja

en: {core:frontpage:page_title}
sr: SimpleSAMLphp instalaciona stranica

en: {core:no_cookie:header}
sr: Nedostaje kolačić (cookie)

en: {core:frontpage:warnings}
sr: Upozorenja

en: {core:frontpage:link_xmlconvert}
sr: Pretvaranje metapodataka iz XML formata u SimpleSAMLphp format

en: {core:frontpage:link_cleardiscochoices}
sr: Poništi moj izbor za Davaoca Identiteta u servisima za pronalaženje Davaoca Identiteta

en: {core:frontpage:loggedin_as_admin}
sr: Prijavljeni ste kao administrator

en: {core:frontpage:auth}
sr: Autentifikacija

en: {core:no_metadata:suggestion_user_link}
sr: Ukoliko se ova greška pojavila nakon što ste sledili link na nekoj web stranici, onda biste grešku trebali prijaviti vlasniku navedene stranice.

en: {core:no_state:description}
sr: Ne možemo pronaći informacije o stanju aktuelnog zahteva.

en: {core:frontpage:show_metadata}
sr: Prikaži metapodatke

en: {core:no_state:suggestion_closebrowser}
sr: Zatvorite web pretraživač i pokušajte ponovo.

en: {core:short_sso_interval:warning_header}
sr: Prekratak interval između uzastopnih SSO prijava.

en: {core:frontpage:intro}
sr: <strong>Čestitamo</strong>, uspešno ste instalirali SimpleSAMLphp. Ovo je početna stranica na kojoj možete pronaći primere, dijagnostiku, metapodatke i linkove na relevantnu dokumentaciju.

en: {core:no_metadata:header}
sr: Metapodaci nisu pronađeni

en: {core:frontpage:link_meta_shib13idphosted}
sr: Metapodaci za lokalni Shibboleth 1.3 Davalac Identiteta (automatski generisani)

en: {core:frontpage:required}
sr: Obavezno

en: {core:no_metadata:config_problem}
sr: Najverojatnije je problem u podešavanjima davaoca servisa ili davaoca identiteta.

en: {core:frontpage:warnings_suhosin_url_length}
sr: Veličina polja s parametrima ograničena je Suhosin PHP ekstenzijom. Podesite da vrednost parametra suhosin.get.max_value_length bude najmanje 2048 bajtova.

en: {core:frontpage:warnings_https}
sr: <strong>Ne koristite HTTPS</strong> - kriptovanu komunikaciju s korisnikom. HTTP se može koristiti za potrebe testiranja, ali u produkcionom okruženju trebali biste koristiti HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Pročitajte više o SimpleSAMLphp podešavanjima</a> ]

en: {core:frontpage:federation}
sr: Federacija

en: {core:frontpage:required_radius}
sr: Obavezno za Radius

en: {core:no_state:cause_openbrowser}
sr: Otvaranjem web pretraživača sa stranicama sačuvanim iz prethodne sesije.

en: {core:frontpage:checkphp}
sr: Provera vaše PHP instalacije

en: {core:frontpage:link_doc_idp}
sr: Kako iskoristiti SimpleSAMLphp za implementaciju Davaoca Identiteta

en: {core:no_state:report_header}
sr: Prijavite ovu grešku

en: {core:frontpage:link_saml2example}
sr: SAML 2.0 SP primer - testirajte autentifikaciju kroz vaš Davalac Identieta

en: {core:no_state:cause_nocookie}
sr: Moguće da je podrška za kolačiće ("cookies") isključena u web pretraživaču.

en: {core:frontpage:about_header}
sr: O SimpleSAMLphp-u

en: {core:frontpage:about_text}
sr: SimpleSAMLphp je veoma kul, gde mogu da pročitam više o njemu? Više informacija o SimpleSAMLphp-u možete pronaći na <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">SimpleSAMLphp stranici Feide RnD bloga</a>.

en: {core:no_metadata:suggestion_developer}
sr: Postoji greška sa podešavanjima metapodataka. Ukoliko ste administrator sistema, proverite da li metapodaci ispravno uneseni na strani davaoca servisa i davaoca identiteta.

en: {core:no_cookie:retry}
sr: Pokušaj ponovo

en: {core:frontpage:useful_links_header}
sr: Korisni linkovi

en: {core:frontpage:metadata}
sr: Metapodaci

en: {core:frontpage:recommended}
sr: Preporučeno

en: {core:frontpage:link_doc_googleapps}
sr: SimpleSAMLphp kao autentifikacioni servis za Google Apps for Education

en: {core:frontpage:tools}
sr: Alati

en: {core:short_sso_interval:retry}
sr: Pokušaj se prijaviti ponovo

en: {core:no_cookie:description}
sr: Izgleda da ste onemogućili kolačiće (cookies) u vašem web pretraživaču. Molimo proverite podešavanja vašeg web pretraživača i pokušajte ponovo.

en: {core:frontpage:deprecated}
sr: Zastarelo

en: You are logged in as administrator
sr: Prijavljeni ste kao administrator

en: Go back to the previous page and try again.
sr: Vratite se na prethodnu stranicu i pokušajte ponovo.

en: If this problem persists, you can report it to the system administrators.
sr: Ako se ova greška bude i dalje pojavljivala, možete je prijaviti administratorima.

en: Welcome
sr: Dobrodošli

en: SimpleSAMLphp configuration check
sr: Provera SimpleSAMLphp podešavanja

en: Metadata overview for your installation. Diagnose your metadata files
sr: Pregled metapodataka o vašoj instalaciji. Proverite ispravnost sadržaja fajlova sa metapodacima.

en: XML to SimpleSAMLphp metadata converter
sr: Pretvaranje metapodataka iz XML formata u SimpleSAMLphp format

en: Required
sr: Obavezno

en: Warnings
sr: Upozorenja

en: Documentation
sr: Dokumentacija

en: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatically generated)
sr: Metapodaci za lokalni Shibboleth 1.3 Davalac Servisa (automatski generisani)

en: PHP info
sr: Informacije o PHP instalaciji

en: About SimpleSAMLphp
sr: O SimpleSAMLphp-u

en: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatically generated)
sr: Metapodaci za lokalni SAML 2.0 Davalac Servisa (automatski generisani)

en: Retry login
sr: Pokušaj se prijaviti ponovo

en: Required for LDAP
sr: Obavezno za LDAP

en: Close the web browser, and try again.
sr: Zatvorite web pretraživač i pokušajte ponovo.

en: Federation
sr: Federacija

en: We were unable to locate the state information for the current request.
sr: Ne možemo pronaći informacije o stanju aktuelnog zahteva.

en: Delete my choices of IdP in the IdP discovery services
sr: Poništi moj izbor za Davaoca Identiteta u servisima za pronalaženje Davaoca Identiteta

en: This is most likely a configuration problem on either the service provider or identity provider.
sr: Najverojatnije je problem u podešavanjima davaoca servisa ili davaoca identiteta.

en: Configure Shibboleth 1.3 SP to work with SimpleSAMLphp IdP
sr: Podesite Shibboleth 1.3 SP za rad sa SimpleSAMLphp Davaocem Identeteta

en: Using the back and forward buttons in the web browser.
sr: Korišćenjem tastera za prethodnu (back) i sledeću (forward) stranicu u web pretraživaču.

en: Metadata not found
sr: Metapodaci nisu pronađeni

en: Missing cookie
sr: Nedostaje kolačić (cookie)

en: Cookies may be disabled in the web browser.
sr: Moguće da je podrška za kolačiće ("cookies") isključena u web pretraživaču.

en: Opened the web browser with tabs saved from the previous session.
sr: Otvaranjem web pretraživača sa stranicama sačuvanim iz prethodne sesije.

en: Tools
sr: Alati

en: Test configured authentication sources
sr: Testirajte podešene autentifikacione servise

en: You appear to have disabled cookies in your browser. Please check the settings in your browser, and try again.
sr: Izgleda da ste onemogućili kolačiće (cookies) u vašem web pretraživaču. Molimo proverite podešavanja vašeg web pretraživača i pokušajte ponovo.

en: Installing SimpleSAMLphp
sr: Instalacija SimpleSAMLphp-a

en: Deprecated
sr: Zastarelo

en: <strong>Congratulations</strong>, you have successfully installed SimpleSAMLphp. This is the start page of your installation, where you will find links to test examples, diagnostics, metadata and even links to relevant documentation.
sr: <strong>Čestitamo</strong>, uspešno ste instalirali SimpleSAMLphp. Ovo je početna stranica na kojoj možete pronaći primere, dijagnostiku, metapodatke i linkove na relevantnu dokumentaciju.

en: This error may be caused by:
sr: Ova greška može biti uzrokovana:

en: <strong>You are not using HTTPS</strong> - encrypted communication with the user. HTTP works fine for test purposes, but in a production environment, you should use HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Read more about SimpleSAMLphp maintenance</a> ]
sr: <strong>Ne koristite HTTPS</strong> - kriptovanu komunikaciju s korisnikom. HTTP se može koristiti za potrebe testiranja, ali u produkcionom okruženju trebali biste koristiti HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Pročitajte više o SimpleSAMLphp podešavanjima</a> ]

en: Metadata
sr: Medapodaci

en: Retry
sr: Pokušaj ponovo

en: SimpleSAMLphp Maintenance and Configuration
sr: Održavanje i podešavanja SimpleSAMLphp-a

en: Diagnostics on hostname, port and protocol
sr: Dijagnostika vezana za naziv servera (hostname), port i protokol

en: If you are an user who received this error after following a link on a site, you should report this error to the owner of that site.
sr: Ukoliko se ova greška pojavila nakon što ste sledili link na nekoj web stranici, onda biste grešku trebali prijaviti vlasniku navedene stranice.

en: Using SimpleSAMLphp as an Identity Provider
sr: Kako iskoristiti SimpleSAMLphp za implementaciju Davaoca Identiteta

en: Optional
sr: Opciono

en: Suggestions for resolving this problem:
sr: Preporuke za rešavanje ovog problema:

en: This SimpleSAMLphp thing is pretty cool, where can I read more about it? You can find more information about it at the <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp web page </a> over at <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>.
sr: SimpleSAMLphp je veoma kul, gde mogu da pročitam više o njemu? Više informacija o SimpleSAMLphp-u možete pronaći na <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">SimpleSAMLphp stranici Feide RnD bloga</a>.

en: Shibboleth 1.3 SP example - test logging in through your Shib IdP
sr: Shibboleth 1.3 SP primer - testirajte autentifikaciju kroz vaš Shib Davalac Servisa

en: Authentication
sr: Autentifikacija

en: SimpleSAMLphp installation page
sr: SimpleSAMLphp instalaciona stranica

en: Show metadata
sr: Prikaži metapodatke

en: SimpleSAMLphp as an IdP for Google Apps for Education
sr: SimpleSAMLphp kao autentifikacioni servis za Google Apps for Education

en: State information lost
sr: Informacije o stanju su izgubljene

en: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatically generated)
sr: Metapodaci za lokalni SAML 2.0 Davalac Identiteta (automatski generisani)

en: OpenID Provider site - Alpha version (test code)
sr: Davalac OpenID digitalnih identiteta - razvojna verzija (test)

en: Required for Radius
sr: Obavezno za Radius

en: We were unable to locate the metadata for the entity:
sr: Ne mogu pronaći metapodatke za entitet:

en: SAML 2.0 SP example - test logging in through your IdP
sr: SAML 2.0 SP primer - testirajte autentifikaciju kroz vaš Davalac Identieta

en: Using SimpleSAMLphp as a Service Provider
sr: Kako iskoristiti SimpleSAMLphp kao autentifikacioni modul kod Davaoca Servisa

en: We have detected that there is only a few seconds since you last authenticated with this service provider, and therefore assume that there is a problem with this SP.
sr: Prošlo tek nekoliko sekundi otkad ste se zadnji put autentifikovali za pristup ovoj aplikaciji te stoga pretpostavljamo da se javio problem kod davaoca servisa.

en: Recommended
sr: Preporučeno

en: If you are a developer who is deploying a single sign-on solution, you have a problem with the metadata configuration. Verify that metadata is configured correctly on both the identity provider and service provider.
sr: Postoji greška sa podešavanjima metapodataka. Ukoliko ste administrator sistema, proverite da li metapodaci ispravno uneseni na strani davaoca servisa i davaoca identiteta.

en: SimpleSAMLphp Advanced Features
sr: Napredne mogućnosti SimpleSAMLphp-a

en: Too short interval between single sign on events.
sr: Prekratak interval između uzastopnih SSO prijava.

en: Checking your PHP installation
sr: Provera vaše PHP instalacije

en: The length of query parameters is limited by the PHP Suhosin extension. Please increase the suhosin.get.max_value_length option to at least 2048 bytes.
sr: Veličina polja s parametrima ograničena je Suhosin PHP ekstenzijom. Podesite da vrednost parametra suhosin.get.max_value_length bude najmanje 2048 bajtova.

en: Useful links for your installation
sr: Korisni linkovi

en: Configuration
sr: Podešavanja

en: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatically generated)
sr: Metapodaci za lokalni Shibboleth 1.3 Davalac Identiteta (automatski generisani)

en: Login as administrator
sr: Prijavite se kao administrator

en: Report this error
sr: Prijavite ovu grešku
