SimpleSAMLphp 1.15 - en to cs translation catalogue (20 entries)

en: {expirycheck:expwarning:access_denied}
cs: Nemáte přístup k této službě.

en: {expirycheck:expwarning:warning_today}
cs: Pozor! Váš účet %NETID% dnes expiruje!

en: {expirycheck:expwarning:warning}
cs: Pozor! Váš účet %NETID% expiruje za %DAYSLEFT% %DAYS%!

en: {expirycheck:expwarning:day}
cs: den

en: {expirycheck:expwarning:days}
cs: dní

en: {expirycheck:expwarning:no_access_to}
cs: Váš účet %NETID% expiroval, přístup odmítnut!

en: {expirycheck:expwarning:contact_home}
cs: Přístup ke službě je řízen Vaší domovskou organizací. Prosím, kontaktujte svého lokálního správce.

en: {expirycheck:expwarning:expiry_date_text}
cs: Datum expirace:

en: {expirycheck:expwarning:warning_header}
cs: Pozor! Váš účet %NETID% expiruje za %DAYSLEFT% %DAYS%!

en: {expirycheck:expwarning:btn_continue}
cs: Jsem si toho vědom, pokračovat...

en: {expirycheck:expwarning:warning_header_today}
cs: Pozor! Váš účet %NETID% dnes expiruje!

en: Expiration date:
cs: Datum expirace:

en: Warning, your account %NETID% will expire in %DAYSLEFT% %DAYS%!
cs: Pozor! Váš účet %NETID% expiruje za %DAYSLEFT% %DAYS%!

en: Your account %NETID% has expired, access denied!
cs: Váš účet %NETID% expiroval, přístup odmítnut!

en: Warning, your account %NETID% will expire today!
cs: Pozor! Váš účet %NETID% dnes expiruje!

en: I am aware of this, continue...
cs: Jsem si toho vědom, pokračovat...

en: days
cs: dní

en: day
cs: den

en: Access to services is controlled by your home organization. Please contact your local IT support for questions.
cs: Přístup ke službě je řízen Vaší domovskou organizací. Prosím, kontaktujte svého lokálního správce.

en: You do not have access to this service
cs: Nemáte přístup k této službě.
