SimpleSAMLphp 1.15 - en to da translation catalogue (20 entries)

en: {expirycheck:expwarning:access_denied}
da: Du har ikke adgang til denne tjeneste

en: {expirycheck:expwarning:warning_today}
da: Advarsel: din konto %NETID% udløber i dag!

en: {expirycheck:expwarning:warning}
da: Advarsel: din konto %NETID% udløber om %DAYSLEFT% %DAYS%!

en: {expirycheck:expwarning:day}
da: dag

en: {expirycheck:expwarning:days}
da: dage

en: {expirycheck:expwarning:no_access_to}
da: Din konto %NETID% er udløbet, adgang nægtet!

en: {expirycheck:expwarning:contact_home}
da: Adgang til tjenester styres af din hjemmeinstitution. Kontakt venligst din lokale it-support for hjælp.

en: {expirycheck:expwarning:expiry_date_text}
da: Udløbsdato:

en: {expirycheck:expwarning:warning_header}
da: Advarsel: din konto %NETID% udløber om %DAYSLEFT% %DAYS%!

en: {expirycheck:expwarning:btn_continue}
da: Jeg er opmærksom på dette, fortsæt...

en: {expirycheck:expwarning:warning_header_today}
da: Advarsel: din konto %NETID% udløber i dag!

en: Expiration date:
da: Udløbsdato:

en: Warning, your account %NETID% will expire in %DAYSLEFT% %DAYS%!
da: Advarsel: din konto %NETID% udløber om %DAYSLEFT% %DAYS%!

en: Your account %NETID% has expired, access denied!
da: Din konto %NETID% er udløbet, adgang nægtet!

en: Warning, your account %NETID% will expire today!
da: Advarsel: din konto %NETID% udløber i dag!

en: I am aware of this, continue...
da: Jeg er opmærksom på dette, fortsæt...

en: days
da: dage

en: day
da: dag

en: Access to services is controlled by your home organization. Please contact your local IT support for questions.
da: Adgang til tjenester styres af din hjemmeinstitution. Kontakt venligst din lokale it-support for hjælp.

en: You do not have access to this service
da: Du har ikke adgang til denne tjeneste
