SimpleSAMLphp 1.15 - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:total_connections}
ar: العدد الكلي للاتصالات

en: {memcacheMonitor:memcachestat:version}
ar: الاصدار

en: {memcacheMonitor:memcachestat:get_hits}
ar: العدد الكلي لأوامر GET الناجحة

en: {memcacheMonitor:memcachestat:curr_items}
ar: عدد البنود الحالية

en: {memcacheMonitor:memcachestat:uptime}
ar: الاستعداد

en: {memcacheMonitor:memcachestat:limit_maxbytes}
ar: المساحة الكلية المتوفرة للتخزين

en: {memcacheMonitor:memcachestat:curr_connections}
ar: الاتصالات المفتوحة حالياً

en: {memcacheMonitor:memcachestat:rusage_system}
ar: عدد ثواني ال CPU (زمن النظام)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:rusage_user}
ar: عدد ثواني ال CPU (زمن المستخدم)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:pid}
ar: معرف العملية

en: {memcacheMonitor:memcachestat:cmd_get}
ar: عدد أوامر GET الكلي

en: {memcacheMonitor:memcachestat:bytes_read}
ar: عدد البايتس الداخلة للمشغل

en: {memcacheMonitor:memcachestat:time}
ar: الوقت حالياً

en: {memcacheMonitor:memcachestat:get_misses}
ar: العدد الكلي لأوامر GET الفاشلة

en: {memcacheMonitor:memcachestat:bytes_written}
ar: عدد البايتس المكتوبة بواسطة المشغل

en: {memcacheMonitor:memcachestat:connection_structures}
ar: الشكل التركيبي للاتصالات

en: {memcacheMonitor:memcachestat:cmd_set}
ar: عدد أوامر SET الكلي

en: {memcacheMonitor:memcachestat:total_items}
ar: العدد الكلي للبنود

en: {memcacheMonitor:memcachestat:bytes}
ar: ًعدد البايت المستخدمة حاليا

en: Current time
ar: الوقت حالياً

en: Total items ever
ar: العدد الكلي للبنود

en: Bytes written by the server
ar: عدد البايتس المكتوبة بواسطة المشغل

en: Uptime
ar: الاستعداد

en: Current open connections
ar: الاتصالات المفتوحة حالياً

en: Total storage avail
ar: المساحة الكلية المتوفرة للتخزين

en: Version
ar: الاصدار

en: Total GET commands (failed)
ar: العدد الكلي لأوامر GET الفاشلة

en: Total SET commands
ar: عدد أوامر SET الكلي

en: Connection structures
ar: الشكل التركيبي للاتصالات

en: Total GET commands (success)
ar: العدد الكلي لأوامر GET الناجحة

en: Total bytes in use currently
ar: ًعدد البايت المستخدمة حاليا

en: Total GET commands
ar: عدد أوامر GET الكلي

en: Bytes in to the server
ar: عدد البايتس الداخلة للمشغل

en: Process ID
ar: معرف العملية

en: Currently number of items
ar: عدد البنود الحالية

en: CPU Seconds (User)
ar: عدد ثواني ال CPU (زمن المستخدم)

en: CPU Seconds (System)
ar: عدد ثواني ال CPU (زمن النظام)

en: Total connections
ar: العدد الكلي للاتصالات
