SimpleSAMLphp 1.15 - en to da translation catalogue (37 entries)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:total_connections}
da: Total antal forbindelser

en: {memcacheMonitor:memcachestat:version}
da: Version

en: {memcacheMonitor:memcachestat:get_hits}
da: Total antal GET kommandoer (success)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:curr_items}
da: Aktuelt antal enheder

en: {memcacheMonitor:memcachestat:uptime}
da: Oppetid

en: {memcacheMonitor:memcachestat:limit_maxbytes}
da: Total plads udnyttet

en: {memcacheMonitor:memcachestat:curr_connections}
da: Nuværende åbne forbindelser

en: {memcacheMonitor:memcachestat:rusage_system}
da: CPU sekunder (System)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:rusage_user}
da: CPU sekunder (Bruger)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:pid}
da: Proces ID

en: {memcacheMonitor:memcachestat:cmd_get}
da: Total antal GET kommandoer

en: {memcacheMonitor:memcachestat:bytes_read}
da: Bytes in i serveren

en: {memcacheMonitor:memcachestat:time}
da: Aktuel tid

en: {memcacheMonitor:memcachestat:get_misses}
da: Total antal GET kommandoer (fejl)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:bytes_written}
da: Bytes skrevet af serveren

en: {memcacheMonitor:memcachestat:connection_structures}
da: Forbindelses strukturer

en: {memcacheMonitor:memcachestat:cmd_set}
da: Total antal SET kommandoer

en: {memcacheMonitor:memcachestat:total_items}
da: Total antal enheder

en: {memcacheMonitor:memcachestat:bytes}
da: Total antal bytes brugt aktuelt

en: Current time
da: Aktuel tid

en: Total items ever
da: Total antal enheder

en: Bytes written by the server
da: Bytes skrevet af serveren

en: Uptime
da: Oppetid

en: Current open connections
da: Nuværende åbne forbindelser

en: Total storage avail
da: Total plads udnyttet

en: Total GET commands (failed)
da: Total antal GET kommandoer (fejl)

en: Total SET commands
da: Total antal SET kommandoer

en: Connection structures
da: Forbindelses strukturer

en: Total GET commands (success)
da: Total antal GET kommandoer (success)

en: Total bytes in use currently
da: Total antal bytes brugt aktuelt

en: Total GET commands
da: Total antal GET kommandoer

en: Bytes in to the server
da: Bytes in i serveren

en: Process ID
da: Proces ID

en: Currently number of items
da: Aktuelt antal enheder

en: CPU Seconds (User)
da: CPU sekunder (Bruger)

en: CPU Seconds (System)
da: CPU sekunder (System)

en: Total connections
da: Total antal forbindelser
