SimpleSAMLphp 1.15 - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:total_connections}
sv: Totalt antal förbindelser

en: {memcacheMonitor:memcachestat:version}
sv: Version

en: {memcacheMonitor:memcachestat:get_hits}
sv: Totalt antal lyckade GET-kommandon

en: {memcacheMonitor:memcachestat:curr_items}
sv: Aktuell antal

en: {memcacheMonitor:memcachestat:uptime}
sv: Upptid

en: {memcacheMonitor:memcachestat:limit_maxbytes}
sv: Totalt lagringsutrymme

en: {memcacheMonitor:memcachestat:curr_connections}
sv: Aktiva och öppna förbindelser

en: {memcacheMonitor:memcachestat:rusage_system}
sv: CPU-sekunder (System)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:rusage_user}
sv: CPU-sekunder (User)

en: {memcacheMonitor:memcachestat:pid}
sv: Processid

en: {memcacheMonitor:memcachestat:cmd_get}
sv: Totalt antal GET-kommandon

en: {memcacheMonitor:memcachestat:bytes_read}
sv: Mottagna bytes till servern

en: {memcacheMonitor:memcachestat:time}
sv: Aktuell tid

en: {memcacheMonitor:memcachestat:get_misses}
sv: Totalt antal misslyckade GET-kommandon

en: {memcacheMonitor:memcachestat:bytes_written}
sv: Skirva bytes av servern

en: {memcacheMonitor:memcachestat:connection_structures}
sv: Förbindelsestrukturer

en: {memcacheMonitor:memcachestat:cmd_set}
sv: Totalt antal SET-kommandon

en: {memcacheMonitor:memcachestat:total_items}
sv: Totalt antal använda poster

en: {memcacheMonitor:memcachestat:bytes}
sv: Totalt antal använda byte förnärvarande

en: Current time
sv: Aktuell tid

en: Total items ever
sv: Totalt antal använda poster

en: Bytes written by the server
sv: Skirva bytes av servern

en: Uptime
sv: Upptid

en: Current open connections
sv: Aktiva och öppna förbindelser

en: Total storage avail
sv: Totalt lagringsutrymme

en: Total GET commands (failed)
sv: Totalt antal misslyckade GET-kommandon

en: Total SET commands
sv: Totalt antal SET-kommandon

en: Connection structures
sv: Förbindelsestrukturer

en: Total GET commands (success)
sv: Totalt antal lyckade GET-kommandon

en: Total bytes in use currently
sv: Totalt antal använda byte förnärvarande

en: Total GET commands
sv: Totalt antal GET-kommandon

en: Bytes in to the server
sv: Mottagna bytes till servern

en: Process ID
sv: Processid

en: Currently number of items
sv: Aktuell antal

en: CPU Seconds (User)
sv: CPU-sekunder (User)

en: CPU Seconds (System)
sv: CPU-sekunder (System)

en: Total connections
sv: Totalt antal förbindelser
