SimpleSAMLphp 1.15 - en to da translation catalogue (10 entries)

en: {negotiate:negotiate:info_post}
da: <h3>Hvad er automatisk login?</h3><p>Automatisk login giver dig mulighed for at logge ind uden at blive bedt om brugernavn og kodeord:<ul><li>hvis computeren er på Kerberos domænet</li><li>benytter en understøttet browser (IE og nogle andre afhængigt af installationskonfiguration)</li><li>på et understøttet operativsystem (Windows, Mac)</li></ul></p>

en: {negotiate:negotiate:disable_title}
da: Mulighed for automatisk login med denne browser er slået fra

en: {negotiate:negotiate:enable_title}
da: Mulighed for automatisk login med denne browser er slået til

en: {negotiate:negotiate:disable_info_pre}
da: <p>Ved at tilgå denne side har du slået mulighed for automatisk login med denne browser fra.</p><p>For at slå muligheden til igen, besøg venligst <a href='%URL%'>denne side</a>.</p>

en: {negotiate:negotiate:enable_info_pre}
da: <p>Ved at tilgå denne side har du slået mulighed for automatisk login med denne browser til.</p><p>For at slå muligheden fra igen, besøg venligst <a href='%URL%'>denne side</a>.</p>

en: <h3>What is automatic login</h3><p>Automatic login allows you to log in without being asked for username and password:<ul><li>if the computer is in the Kerberos domain</li><li>using a supported browser (IE and some others depending on installation options)</li><li>on a supported operating system (Windows, Mac)</li></ul></p>
da: <h3>Hvad er automatisk login?</h3><p>Automatisk login giver dig mulighed for at logge ind uden at blive bedt om brugernavn og kodeord:<ul><li>hvis computeren er på Kerberos domænet</li><li>benytter en understøttet browser (IE og nogle andre afhængigt af installationskonfiguration)</li><li>på et understøttet operativsystem (Windows, Mac)</li></ul></p>

en: <p>By accessing this page, you have turned on the ability to use automatic login for this browser.</p><p>To turn it off again, please visit <a href='%URL%'>this page</a>.</p>
da: <p>Ved at tilgå denne side har du slået mulighed for automatisk login med denne browser til.</p><p>For at slå muligheden fra igen, besøg venligst <a href='%URL%'>denne side</a>.</p>

en: Turned off ability to use automatic login for this browser
da: Mulighed for automatisk login med denne browser er slået fra

en: Turned on the ability to use automatic login for this browser
da: Mulighed for automatisk login med denne browser er slået til

en: <p>By accessing this page, you have turned off the ability to use automatic login for this browser.</p><p>To turn it on again, please visit <a href='%URL%'>this page</a>.</p>
da: <p>Ved at tilgå denne side har du slået mulighed for automatisk login med denne browser fra.</p><p>For at slå muligheden til igen, besøg venligst <a href='%URL%'>denne side</a>.</p>
