SimpleSAMLphp 1.15 - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: {negotiate:negotiate:info_post}
ro: <h3>Ce înseamnă autentificare automată</h3><p>Autentificarea automată permite accesul în sistem fără să vi se ceară un nume de utilizator și o parolă:<ul><li>dacă calculatorul este într-un domeniu Kerberos</li><li>se folosește un browser suportat (de exemplu Internet Explorer și altele, în funcție de opțiunile de instalare)</li><li>pe un sistem de operare suportat (Windows, MacOS)</li></ul></p>

en: {negotiate:negotiate:disable_title}
ro: Posibilitatea utilizării autentificării automate a fost dezactivată pentru acest browser

en: {negotiate:negotiate:enable_title}
ro: Posibilitatea utilizării autentificării automate a fost activată pentru acest browser

en: {negotiate:negotiate:disable_info_pre}
ro: <p>Prin accesarea acestei pagini ați dezactivat posibilitatea utilizării autentificării automate pentru acest browser.</p><p>Pentru a activa din nou această posibilitate vă rugăm să accesați <a href='%URL%'>această pagină</a>.</p>

en: {negotiate:negotiate:enable_info_pre}
ro: <p>Prin accesarea acestei pagini ați activat posibilitatea utilizării autentificării automate pentru acest browser.</p><p>Pentru a dezactiva această posibilitate vă rugăm să accesați <a href='%URL%'>această pagină</a>.</p>

en: <h3>What is automatic login</h3><p>Automatic login allows you to log in without being asked for username and password:<ul><li>if the computer is in the Kerberos domain</li><li>using a supported browser (IE and some others depending on installation options)</li><li>on a supported operating system (Windows, Mac)</li></ul></p>
ro: <h3>Ce înseamnă autentificare automată</h3><p>Autentificarea automată permite accesul în sistem fără să vi se ceară un nume de utilizator și o parolă:<ul><li>dacă calculatorul este într-un domeniu Kerberos</li><li>se folosește un browser suportat (de exemplu Internet Explorer și altele, în funcție de opțiunile de instalare)</li><li>pe un sistem de operare suportat (Windows, MacOS)</li></ul></p>

en: <p>By accessing this page, you have turned on the ability to use automatic login for this browser.</p><p>To turn it off again, please visit <a href='%URL%'>this page</a>.</p>
ro: <p>Prin accesarea acestei pagini ați activat posibilitatea utilizării autentificării automate pentru acest browser.</p><p>Pentru a dezactiva această posibilitate vă rugăm să accesați <a href='%URL%'>această pagină</a>.</p>

en: Turned off ability to use automatic login for this browser
ro: Posibilitatea utilizării autentificării automate a fost dezactivată pentru acest browser

en: Turned on the ability to use automatic login for this browser
ro: Posibilitatea utilizării autentificării automate a fost activată pentru acest browser

en: <p>By accessing this page, you have turned off the ability to use automatic login for this browser.</p><p>To turn it on again, please visit <a href='%URL%'>this page</a>.</p>
ro: <p>Prin accesarea acestei pagini ați dezactivat posibilitatea utilizării autentificării automate pentru acest browser.</p><p>Pentru a activa din nou această posibilitate vă rugăm să accesați <a href='%URL%'>această pagină</a>.</p>
