SimpleSAMLphp 1.15 - en to sv translation catalogue (10 entries)

en: {negotiate:negotiate:info_post}
sv: <h3>Vad är automatisk inloggning</h3><p>Automatisk inloggning innebär att du kan logga in utan att behöva ange användarnamn och lösenord om<ul><li>om datorn finns i en kerberosdomän</li><li>använder en webbläsare som kan hantera detta (Internet Explorer och några andra beroende på installationsval)</li><li>använder ett operativsystem som kan hantera detta (Windows, Mac OS X)</li></ul></p>

en: {negotiate:negotiate:disable_title}
sv: Stängde av möjligheten att använda automatisk inloggning för denna webbläsare

en: {negotiate:negotiate:enable_title}
sv: Aktiverade möjligheten att använda automatisk inloggning för denna webbläsare

en: {negotiate:negotiate:disable_info_pre}
sv: <p>Genom att besöka denna sida har du stängt av möjligheten att använda automatisk inloggning för denna webbläsare.</p><p>För att slå på möjligheten igen besök <a href='%URL%'>denna sida</a>.</p>

en: {negotiate:negotiate:enable_info_pre}
sv: <p>Genom att besöka denna sida har du aktiverat möjligheten att använda automatisk inloggning för denna webbläsare.</p><p>För att slå av möjligheten igen besök <a href='%URL%'>denna sida</a>.</p>

en: <h3>What is automatic login</h3><p>Automatic login allows you to log in without being asked for username and password:<ul><li>if the computer is in the Kerberos domain</li><li>using a supported browser (IE and some others depending on installation options)</li><li>on a supported operating system (Windows, Mac)</li></ul></p>
sv: <h3>Vad är automatisk inloggning</h3><p>Automatisk inloggning innebär att du kan logga in utan att behöva ange användarnamn och lösenord om<ul><li>om datorn finns i en kerberosdomän</li><li>använder en webbläsare som kan hantera detta (Internet Explorer och några andra beroende på installationsval)</li><li>använder ett operativsystem som kan hantera detta (Windows, Mac OS X)</li></ul></p>

en: <p>By accessing this page, you have turned on the ability to use automatic login for this browser.</p><p>To turn it off again, please visit <a href='%URL%'>this page</a>.</p>
sv: <p>Genom att besöka denna sida har du aktiverat möjligheten att använda automatisk inloggning för denna webbläsare.</p><p>För att slå av möjligheten igen besök <a href='%URL%'>denna sida</a>.</p>

en: Turned off ability to use automatic login for this browser
sv: Stängde av möjligheten att använda automatisk inloggning för denna webbläsare

en: Turned on the ability to use automatic login for this browser
sv: Aktiverade möjligheten att använda automatisk inloggning för denna webbläsare

en: <p>By accessing this page, you have turned off the ability to use automatic login for this browser.</p><p>To turn it on again, please visit <a href='%URL%'>this page</a>.</p>
sv: <p>Genom att besöka denna sida har du stängt av möjligheten att använda automatisk inloggning för denna webbläsare.</p><p>För att slå på möjligheten igen besök <a href='%URL%'>denna sida</a>.</p>
