SimpleSAMLphp 1.15 - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: {preprodwarning:warning:warning_header}
ja: 試験環境へのアクセスについての警告

en: {preprodwarning:warning:warning}
ja: あなたは今試験環境へアクセスしています。この認証設定は試験環境のテストと検証の為のものです。もし誰かがこのリンクをあなたに送り、あなたが<i>テスター</i>でないのであれば恐らく間違ったリンクであり、ここに<b>来てはいけない</b>でしょう。

en: {preprodwarning:warning:yes}
ja: はい、私は試験環境にアクセスしている事を理解しています。

en: You are now accessing a pre-production system. This authentication setup is for testing and pre-production verification only. If someone sent you a link that pointed you here, and you are not <i>a tester</i> you probably got the wrong link, and should <b>not be here</b>.
ja: あなたは今試験環境へアクセスしています。この認証設定は試験環境のテストと検証の為のものです。もし誰かがこのリンクをあなたに送り、あなたが<i>テスター</i>でないのであれば恐らく間違ったリンクであり、ここに<b>来てはいけない</b>でしょう。

en: Warning about accessing a pre-production system
ja: 試験環境へのアクセスについての警告

en: Yes, I know I am accessing a pre-production system
ja: はい、私は試験環境にアクセスしている事を理解しています。
