skanlite - en to ca translation catalogue (40 entries)

en: Zoom In
ca: Amplia

en: Zoom Out
ca: Redueix

en: Zoom to Actual size
ca: Zoom a la mida real

en: Zoom to Fit
ca: Zoom fins que ajusti

en: Scanning application by KDE based on libksane.
ca: Aplicació d'escanejat, creada per la comunitat KDE, basada en la «libksane».

en: developer
ca: Desenvolupador

en: contributor
ca: Col·laborador

en: Importing libksane to extragear
ca: Importació de la libksane a l'«extragear»

en: Writing the user manual
ca: Escriptura del manual de l'usuari

en: Help with translations
ca: Ajuda amb les traduccions

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
ca: Nom del dispositiu d'escaneig «sane». Useu «test» per a un dispositiu de prova.

en: device
ca: dispositiu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SaveLocation)
en: Save Location
ca: Ubicació de desament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save Location:
ca: Ubicació de desament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePrefixLabel)
en: Name & Format:
ca: Nom i format:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStartFromLabel)
en: Start numbering from:
ca: Comença la numeració des de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultLabel)
en: Example:
ca: Exemple:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultValue)
en: /home/joe/example.png
ca: /home/jordi/exemple.png

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkanliteSettings)
en: Settings
ca: Arranjament

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Image saving
ca: En desar la imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Preview before saving:
ca: Vista prèvia abans de desar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Save mode:
ca: Mode del desament:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for every image
ca: Obre el diàleg de desament per a cada imatge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for the first image only
ca: Obre el diàleg de desament només per a la primera imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name && Format:
ca: Nom i format:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, imgPrefix)
en: Image
ca: Imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Specify save quality:
ca: Indica la qualitat en desar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setPreviewDPI)
en: Set preview resolution (DPI)
ca: Estableix la resolució de la vista prèvia (ppp)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, u_disableSelections)
en: Disable automatic selections
ca: Desactiva les seleccions automàtiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revertOptions)
en: Revert scanner options to default values
ca: Restableix les opcions de l'escàner als valors predeterminats

en: Configure...
ca: Configura...

en: Reselect scanner device
ca: Torna a seleccionar el dispositiu d'escaneig

en: Saving: %v kB
ca: S'està desant: %v kB

en: Skanlite Settings
ca: Configuració de l'Skanlite

en: Opening the selected scanner failed.
ca: Ha fallat en obrir l'escàner seleccionat.

[ctx: prefix for auto naming]
en: Image-
ca: Imatge-

en: The image will be saved in the PNG format, as the selected image type does not support saving 16 bit color images.
ca: La imatge es desarà en el format PNG, atès que el tipus d'imatge seleccionat no permet desar imatges amb color de 16 bits.

en: New Image File Name
ca: Nom nou del fitxer d'imatge

en: Failed to save image
ca: Ha fallat en desar la imatge

en: Failed to upload image
ca: Ha fallat en pujar la imatge
