skanlite - en to el translation catalogue (38 entries)

en: Zoom In
el: Μεγέθυνση

en: Zoom Out
el: Σμίκρυνση

en: Zoom to Actual size
el: Πραγματικό μέγεθος

en: Zoom to Fit
el: Προσαρμογή

en: Scanning application by KDE based on libksane.
el: Εφαρμογή σάρωσης από το KDE βασισμένη στο libksane.

en: developer
el: προγραμματιστής

en: contributor
el: συντελεστής

en: Importing libksane to extragear
el: Εισαγωγή του libksane στο extragear

en: Writing the user manual
el: Εγγραφή του εγχειριδίου χρήσης

en: Help with translations
el: Βοήθεια με μεταφράσεις

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
el: Όνομα συσκευής σαρωτή Sane. Χρησιμοποίησε το 'test' για δοκιμή της συσκευής.

en: device
el: συσκευή

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SaveLocation)
en: Save Location
el: Τοποθεσία αποθήκευσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save Location:
el: Τοποθεσία αποθήκευσης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePrefixLabel)
en: Name & Format:
el: Όνομα && Τύπος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStartFromLabel)
en: Start numbering from:
el: Αρχή αρίθμησης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultLabel)
en: Example:
el: Παράδειγμα:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkanliteSettings)
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Image saving
el: Αποθήκευση εικόνας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Preview before saving:
el: Προεπισκόπηση πριν την αποθήκευση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Save mode:
el: Λειτουργία αποθήκευσης:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for every image
el: Άνοιγμα του διαλόγου αποθήκευσης για κάθε εικόνα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for the first image only
el: Άνοιγμα του διαλόγου αποθήκευσης για την πρώτη εικόνα μόνο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name && Format:
el: Όνομα && τύπος αποθήκευσης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, imgPrefix)
en: Image
el: Εικόνα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Specify save quality:
el: Ορισμός ποιότητας αποθήκευσης:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGB)
en: General
el: Γενικά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setPreviewDPI)
en: Set preview resolution (DPI)
el: Ρύθμιση ανάλυσης προεπισκόπησης (DPI):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, u_disableSelections)
en: Disable automatic selections
el: Απενεργοποίηση των αυτόματων επιλογών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revertOptions)
en: Revert scanner options to default values
el: Επαναφορά επιλογών σαρωτή στις προκαθορισμένες τιμές

en: Reselect scanner device
el: Επανεπιλογή συσκευής σαρωτή

en: Saving: %v kB
el: Αποθήκευση: %v kB

en: Skanlite Settings
el: Ρυθμίσεις του Skanlite

en: Opening the selected scanner failed.
el: Το άνοιγμα του επιλεγμένου σαρωτή απέτυχε.

en: The image will be saved in the PNG format, as the selected image type does not support saving 16 bit color images.
el: Η εικόνα θα αποθηκευθεί σε τύπο PNG, καθώς ο τύπος της επιλεγμένης εικόνας δεν υποστηρίζει αποθήκευση εικόνων 16 bit.

en: New Image File Name
el: Νέο όνομα αρχείου εικόνας

en: Failed to save image
el: Αποτυχία αποθήκευσης της εικόνας

en: Failed to upload image
el: Αποτυχία αποστολής της εικόνας
