skanlite - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: Zoom In
fi: Lähennä

en: Zoom Out
fi: Loitonna

en: Zoom to Actual size
fi: Lähennä todelliseen kokoon

en: Zoom to Fit
fi: Sovita koko

en: Scanning application by KDE based on libksane.
fi: KDE:n libksaneen perustuva kuvanlukusovellus.

en: (C) 2008-2020 Kåre Särs
fi: © 2008–2020 Kåre Särs

en: developer
fi: kehittäjä

en: contributor
fi: avustaja

en: Importing libksane to extragear
fi: libksanen siirros extrageariin

en: Writing the user manual
fi: Käyttöoppaan kirjoitus

en: Help with translations
fi: Avustus käännöksissä

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
fi: Sane-skannerilaitteen nimi. Käytä testilaitteelle nimeä ”test”.

en: device
fi: laite

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SaveLocation)
en: Save Location
fi: Tallennuspaikka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save Location:
fi: Tallennnuspaikka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePrefixLabel)
en: Name & Format:
fi: Nimi ja muoto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStartFromLabel)
en: Start numbering from:
fi: Aloita numerointi luvusta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultLabel)
en: Example:
fi: Esimerkki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultValue)
en: /home/joe/example.png
fi: /home/matti/esimerkki.png

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkanliteSettings)
en: Settings
fi: Asetukset

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Image saving
fi: Kuvan tallennus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Preview before saving:
fi: Esikatselu ennen tallennusta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Save mode:
fi: Tallennustapa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for every image
fi: Avaa tallennusikkuna kullekin kuvalle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for the first image only
fi: Avaa tallennusikkuna vain ensimmäiselle kuvalle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name && Format:
fi: Nimi ja muoto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, imgPrefix)
en: Image
fi: Kuva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Specify save quality:
fi: Määritä tallennuslaatu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGB)
en: General
fi: Yleistä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setPreviewDPI)
en: Set preview resolution (DPI)
fi: Aseta esikatselun tarkkuus (DPI)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, u_disableSelections)
en: Disable automatic selections
fi: Poista automaattivalinnat käytöstä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revertOptions)
en: Revert scanner options to default values
fi: Palauta skannerin asetukset oletusarvoihin

en: Configure...
fi: Asetukset…

en: Reselect scanner device
fi: Valitse kuvanlukulaite uudelleen

en: Saving: %v kB
fi: Tallennetaan: %v kt

en: Skanlite Settings
fi: Skanliten asetukset

en: Opening the selected scanner failed.
fi: Valitun skannerin avaaminen epäonnistui.

[ctx: prefix for auto naming]
en: Image-
fi: Kuva-

en: The image will be saved in the PNG format, as the selected image type does not support saving 16 bit color images.
fi: Kuva tallennetaan PNG-muotoon, koska valittu kuvatyyppi ei tue 16-bittisten värikuvien tallentamista.

en: New Image File Name
fi: Uuden kuvan tiedostonimi

en: Failed to save image
fi: Kuvan tallennus epäonnistui

en: Failed to upload image
fi: Kuvan lähetys epäonnistui

[ctx: @title:window %1 = scanner maker, %2 = scanner model]
en: %1 %2 - Skanlite
fi: %1 %2 – Skanlite

[ctx: @title:window %1 = scanner device]
en: %1 - Skanlite
fi: %1 – Skanlite
