skanlite - en to nds translation catalogue (34 entries)

en: Zoom In
nds: Grötter

en: Zoom Out
nds: Lütter

en: Zoom to Actual size
nds: Redig Grött

en: Zoom to Fit
nds: Grött topassen

en: developer
nds: Schriever

en: contributor
nds: Bidreger

en: Importing libksane to extragear
nds: Importeren vun "libksane" na "extragear"

en: Writing the user manual
nds: Schrieven vun't Brukerhandbook

en: Help with translations
nds: Hülp bi de Översetten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SaveLocation)
en: Save Location
nds: Sekersteed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save Location:
nds: Sekersteed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePrefixLabel)
en: Name & Format:
nds: Naam un Formaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStartFromLabel)
en: Start numbering from:
nds: Nummereren starten bi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultLabel)
en: Example:
nds: Bispill:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultValue)
en: /home/joe/example.png
nds: /home/jan/bispill.png

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkanliteSettings)
en: Settings
nds: Instellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Image saving
nds: Bild sekern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Preview before saving:
nds: Vöransicht ehr't Sekern:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Save mode:
nds: Sekermetood:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for every image
nds: För elk Bild den Sekerndialoog opmaken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for the first image only
nds: Bloots för't eerste Bild den Sekerndialoog opmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name && Format:
nds: Naam un Formaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, imgPrefix)
en: Image
nds: Bild

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Specify save quality:
nds: Gööd för't Sekern angeven:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGB)
en: General
nds: Allmeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setPreviewDPI)
en: Set preview resolution (DPI)
nds: Inleesoplösen fastleggen (dpi)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, u_disableSelections)
en: Disable automatic selections
nds: Automaatsche Köör utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revertOptions)
en: Revert scanner options to default values
nds: Inleesoptschonen op Standardweerten torüchsetten

en: Skanlite Settings
nds: Skanlite-Instellen

en: Opening the selected scanner failed.
nds: Dat Opmaken vun den utsöchten Inleser is fehlslaan.

[ctx: prefix for auto naming]
en: Image-
nds: Bild-

en: New Image File Name
nds: Nieg Bilddatei-Naam

en: Failed to save image
nds: Bild lett sik nich sekern.

en: Failed to upload image
nds: Bild lett sik nich hoochladen.
