KDE 4 - en to nn translation catalogue (44 entries)

en: Zoom In
nn: Forstørr

en: Zoom Out
nn: Forminsk

en: Zoom to Actual size
nn: Vis verkeleg storleik

en: Zoom to Fit
nn: Forstørr til ledig plass

en: Scanning application by KDE based on libksane.
nn: Skanneprogram frå KDE basert på libksane.

en: (C) 2008-2020 Kåre Särs
nn: © 2008–2020 Kåre Särs

en: developer
nn: utviklar

en: contributor
nn: bidragsytar

en: Importing libksane to extragear
nn: Import av libksane til extragear

en: Writing the user manual
nn: Skreiv brukarhandboka

en: Help with translations
nn: Hjelp med omsetjing

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
nn: Einingsnamn for Sane-skannar. Bruk «test» for ei testeining.

en: device
nn: eining

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SaveLocation)
en: Save Location
nn: Lagringsmappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save Location:
nn: Lagra i:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePrefixLabel)
en: Name & Format:
nn: Namn og format:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStartFromLabel)
en: Start numbering from:
nn: Start nummerering frå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultLabel)
en: Example:
nn: Eksempel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultValue)
en: /home/joe/example.png
nn: /home/joe/eksempel.png

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkanliteSettings)
en: Settings
nn: Innstillingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Image saving
nn: Biletlagring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Preview before saving:
nn: Førehandsvis før lagring:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Save mode:
nn: Lagringsmodus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for every image
nn: Opna lagringsvindauget for kvart bilete

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for the first image only
nn: Opna lagringsvindauget berre for det første biletet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name && Format:
nn: Namn og format:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, imgPrefix)
en: Image
nn: Bilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Specify save quality:
nn: Vel lagringskvalitet:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGB)
en: General
nn: Generelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setPreviewDPI)
en: Set preview resolution (DPI)
nn: Vel oppløysing for førehandvising (ppt.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, u_disableSelections)
en: Disable automatic selections
nn: Ikkje vel utsnitt automatisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revertOptions)
en: Revert scanner options to default values
nn: Tilbakestill skannarvala til standardverdiar

en: Configure...
nn: Set opp …

en: Reselect scanner device
nn: Vel skanneeining på nytt

en: Saving: %v kB
nn: Lagrar: %v kB

en: Skanlite Settings
nn: Skanlite-innstillingar

en: Opening the selected scanner failed.
nn: Klarte ikkje opna den valde skannaren.

[ctx: prefix for auto naming]
en: Image-
nn: Bilete-

en: The image will be saved in the PNG format, as the selected image type does not support saving 16 bit color images.
nn: Biletet vert lagra i PNG-format, då den valde bilettypen ikkje støttar 16-bits fargebilete.

en: New Image File Name
nn: Filnamn for ny biletfil

en: Failed to save image
nn: Klarte ikkje lagra biletet

en: Failed to upload image
nn: Klarte ikkje lasta opp biletet

[ctx: @title:window %1 = scanner maker, %2 = scanner model]
en: %1 %2 - Skanlite
nn: %1 %2 – Skanlite

[ctx: @title:window %1 = scanner device]
en: %1 - Skanlite
nn: %1 – Skanlite
