skanlite - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Zoom In
ro: Apropie

en: Zoom Out
ro: Îndepărtează

en: Zoom to Actual size
ro: Apropie la dimensiunea reală

en: Zoom to Fit
ro: Apropie pentru încadrare

en: Scanning application by KDE based on libksane.
ro: Aplicație de scanare pentru KDE bazată pe libksane.

en: developer
ro: Dezvoltator

en: contributor
ro: contribuitor

en: Importing libksane to extragear
ro: Importare libksane în extragear

en: Writing the user manual
ro: Redactarea manualului pentru utilizatori

en: Help with translations
ro: Ajutor cu traducerea

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
ro: Denumirea dispozitivului Sane. Folosiți „test” pentru dispozitivul de testare.

en: device
ro: dispozitiv

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SaveLocation)
en: Save Location
ro: Locul salvării

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save Location:
ro: Locul de salvare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePrefixLabel)
en: Name & Format:
ro: Format și denumire:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStartFromLabel)
en: Start numbering from:
ro: Începe numerotarea de la:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultLabel)
en: Example:
ro: Exemplu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_resultValue)
en: /home/joe/example.png
ro: /home/gigi/examplu.png

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkanliteSettings)
en: Settings
ro: Configurări

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Image saving
ro: Salvare imagine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Preview before saving:
ro: Previzualizează înainte de salvare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Save mode:
ro: Regim de salvare:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for every image
ro: Deschide dialogul de salvare pentru fiecare imagine

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveModeCB)
en: Open the save dialog for the first image only
ro: Deschide dialogul de salvare numai pentru prima imagine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name && Format:
ro: Format și denumire:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, imgPrefix)
en: Image
ro: Imagine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Specify save quality:
ro: Precizați calitatea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setPreviewDPI)
en: Set preview resolution (DPI)
ro: Stabilește rezoluția de previzualizare (DPI)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, u_disableSelections)
en: Disable automatic selections
ro: Dezactivează selecții automate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revertOptions)
en: Revert scanner options to default values
ro: Restabilește opțiunile scanerului la valorile implicite

en: Configure...
ro: Configurează…

en: Reselect scanner device
ro: Realege dispozitivul cu scaner

en: Saving: %v kB
ro: Se salvează: %v kO

en: Skanlite Settings
ro: Configurări Skanlite

en: Opening the selected scanner failed.
ro: Deschiderea scanerului ales a eșuat.

[ctx: prefix for auto naming]
en: Image-
ro: Imagine-

en: The image will be saved in the PNG format, as the selected image type does not support saving 16 bit color images.
ro: Această imagine va fi salvată în format PNG, deoarece tipul de imagine ales nu susține salvarea cu adâncime de culoare de 16 biți.

en: New Image File Name
ro: Denumirea fișierului noii imagini

en: Failed to save image
ro: Salvarea imaginii a eșuat

en: Failed to upload image
ro: Încărcarea imaginii a eșuat
