skanpage - en to az translation catalogue (90 entries)

en: New document
az: Yeni sənəd

en: Nothing to print.
az: Çap ediləcək heç nə yoxdur.

en: Previous printing operation still in progress.
az: Əvvəlki çap əməliyyatı hələ davam edir.

en: Document sent to printer.
az: Sənəd çapa göndərildi.

en: No file path given.
az: Fayla aparan yol göstərilməyib.

en: Nothing to save.
az: Saxlanılacaq heç nə yoxdur.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error ocurred while saving: %1.
az: Saxlanılma zamanı xəta baş verdi: %1.

en: Document saved as PDF.
az: Sənəd PDF kimi saxlanıldı.

en: Document saved with OCR as PDF.
az: Sənəd mətn tanınması ilə PDF kimi saxlanıldı.

en: Document saved as image.
az: Sənəd şəkil kimi saxlanıldı.

en: Failed to save document as image.
az: Sənədi şıkil saxlamaq mümkün olmadı.

en: Failed to save image
az: Şəkili saxlamaq mümkün olmadı.

en: Multi-page scanning application by KDE.
az: KDE tərəfindən çoxsıhifəli skan tətbiqi.

en: developer
az: tərtibatçı

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
az: Sane skaner cihazının adı. Cihazı sınaqdan keçirmək üçün "test" istifadə edin.

en: device
az: cihaz

[ctx: @info]
en: No devices found.
az: Cihaz tapılmadı.

en: Open selected device
az: Seçilmiş cihazı açın.

en: Reload devices list
az: Cihazlar siyahısını yeniləyin

[ctx: @info]
en: Searching for available devices.
az: Əlçatan cihazlar axtarılır.

en: Select previous page
az: Əvvəlki səhifəni seçin

en: Select next page
az: Növbəti səhifəni seçin

en: Move selected page up
az: Seçilmiş səhifəni yuxarı köçürün

en: Move selected page down
az: Seçilmiş səhifəni aşağı köçürün

[ctx: @info]
en: Processing page...
az: Səhifə hazırlanır...

[ctx: Page index]
en: Page %1
az: Səhifə %1

en: Move Up
az: Yuxarı köçür

en: Move Down
az: Aşağı köçür

en: Rotate Left
az: Sola döndər

en: Rotate Right
az: Sağa döndər

en: Flip
az: Çevir

en: Save Page
az: Səhifəni saxla

en: Delete Page
az: Səhifəni sil

en: %1 page | %1 pages
az[0]: %1 səhifə
az[1]: %1 səhifə

en: Reorder Pages
az: Səhifələrin sırasını dəyiş

en: Reverse Order
az: Tərs sıra ilə

en: Show Preview
az: Önbaxışı göstərmək

[ctx: @info]
en: You do not have any images in this document.<nl/><nl/>Start scanning!
az: Sənəddə heç bir təsvir yoxdur.<nl/><nl/>Yenidən oxudun!

en: Discard this selection
az: Bu seçimi ləğv edin

en: Add Selection Area
az: Seçim sahəsi əlavə edin

en: Click and drag to select another area
az: Başqa sahəni seçmək üçün vurun və sürüşdürün

en: Split Scan Vertically
az: Oxunan səhifəni şaquli bölün

en: Split Scan Horizontally
az: Oxunan səhifəni üfüqi bölün

en: Zoom In
az: Yaxınlaşdırın

en: Zoom Out
az: Uzaqlaşdırın

en: Zoom Fit
az: Pəncərə boyu böyüdün

en: Zoom 100%
az: 100% böyüdün

en: Export PDF
az: PDF kimi ixrac edin

en: Title:
az: Başlıq:

en: File:
az: Fayl:

en: Enable optical character recognition (OCR)
az: Mətnin optik tanınmasını (OCR) aktiv edin

en: Languages:
az: Dillər:

en: If your required language is not listed, please install Tesseract's language file with your package manager.
az: Əgər tələb olunan dil siyahıda yoxdursa, sisteminizin paket menecerinizdən Tesseract üçün uyğun dil dəstəyi paketini quraşdırın.

en: Save
az: Saxlayın

en: Cancel
az: Ləğv edin

[ctx: menu category]
en: File
az: Fayl

[ctx: menu category]
en: Scan
az: Oxudun

[ctx: menu category]
en: Help
az: Kömək

[ctx: Countdown string with time given in seconds]
en: Next scan starts in<nl/>%1 s
az: Növbəti oxutma <nl/>%1 san. sonra başlayacaq

[ctx: @info]
en: Scan in progress.
az: Oxutma icra olunur.

en: Discard All
az: Hamısını ləğv edin

en: Save All
az: Hamısını saxlayın

en: Preview
az: Öncədən baxış

en: Scan
az: Oxudun

en: Show Scanner Options
az: Skaner ayarlarını göstərmək

en: Share
az: Paylaşın

en: Print
az: Çap edin

en: About Skanpage
az: Skanpage haqqında

en: Configure Skanpage…
az: Skanpage tənzimləməsi...

en: Configure Keyboard Shortcuts…
az: Klaviatura qısayollarını tənzimləyin...

en: Quit
az: Çıxın

[ctx: @option:check a noun, as in 'the default setting']
en: Default
az: Standart

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Brightness: %1
az: Parlaqlıq: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Contrast: %1
az: Kontrast: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Gamma: %1
az: Qamma: %1

[ctx: Unit suffix for microsecond]
en: µs
az: mksan

[ctx: Unit suffix for second]
en: s
az: san

[ctx: Unit suffix for pixel]
en: px
az: pksl

en: Select options for quick access:
az: Cəld giriş funksiyasını seçin:

en: Show More
az: Əlavə parametrlər

en: Configure Visibility
az: Alətlərin görünməsini tənzimləyin

en: Reselect Scanner
az: Başqa skaner seçin

en: Configure
az: Tənzimləyin

en: Devices to show:
az: İstifadə olunacaq cihazlar:

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners only
az: Yalnız skanerlər

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners, cameras, and virtual devices
az: Skanerlər, kameralar və virtual cihazlar

en: Default file format:
az: Standart fayl formatı:

en: Default save location:
az: Standart saxlama yeri:

en: Close
az: Bağlayın

en: Share as:
az: Belə paylaşın:
