skanpage - en to bg translation catalogue (89 entries)

en: New document
bg: Нов документ

en: Nothing to print.
bg: Няма нищо за отпечатване.

en: Previous printing operation still in progress.
bg: Предишната операция по отпечатване все още се изпълнява.

en: Document sent to printer.
bg: Документът е изпратен до принтера.

en: No file path given.
bg: Не е посочен път до файла.

en: Nothing to save.
bg: Няма нищо за запазване.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error ocurred while saving: %1.
bg: Грешка при запис: %1.

en: Document saved as PDF.
bg: Документът  е записан като PDF.

en: Document saved with OCR as PDF.
bg: Документът е запазен като PDF след оптично разпознаване.

en: Document saved as image.
bg: Документът  е записан като изображение.

en: Failed to save document as image.
bg: Неуспех при запазването на документа като изображение.

en: Failed to save image
bg: Неуспех при запазване на изображението

en: Multi-page scanning application by KDE.
bg: Приложение на КДЕ за сканиране на много страници.

en: developer
bg: разработчик

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
bg: Име на Sane скенер устройство. Използвайте 'test' за тестване на устройството.

en: device
bg: устройство

[ctx: @info]
en: No devices found.
bg: Няма намерени устройства.

en: Open selected device
bg: Отваряне на избраното устройство

en: Reload devices list
bg: Презареждане списъка с устройства

[ctx: @info]
en: Searching for available devices.
bg: Търсене на налични устройства.

en: Select previous page
bg: Избиране на предишната страница

en: Select next page
bg: Избиране на следващата страница

en: Move selected page up
bg: Преместване нагоре на избраната страница

en: Move selected page down
bg: Преместване надолу на избраната страница

[ctx: @info]
en: Processing page...
bg: Обработване на страницата...

[ctx: Page index]
en: Page %1
bg: Страница %1

en: Move Up
bg: Нагоре

en: Move Down
bg: Надолу

en: Rotate Left
bg: Завъртване наляво

en: Rotate Right
bg: Завъртване надясно

en: Flip
bg: Обръщане

en: Save Page
bg: Запазване на страницата

en: Delete Page
bg: Изтриване на страница

en: %1 page | %1 pages
bg[0]: %1 страница
bg[1]: %1 страници

en: Reorder Pages
bg: Пренареждане на страниците

en: Reverse Order
bg: В обратен ред

en: Show Preview
bg: Показване на предварителен преглед

[ctx: @info]
en: You do not have any images in this document.<nl/><nl/>Start scanning!
bg: В този документ няма никакви изображения.<nl/><nl/>Започнете сканирането!

en: Discard this selection
bg: Отказване на тази селекция

en: Add Selection Area
bg: Добавяне на област на селекция

en: Click and drag to select another area
bg: Кликнете и завлечете с мишката, за да избере друга област

en: Split Scan Vertically
bg: Разделяне на сканирането вертикално

en: Split Scan Horizontally
bg: Разделяне на сканирането хоризонтално

en: Zoom In
bg: Увеличаване на мащаба

en: Zoom Out
bg: Намаляване на мащаба

en: Zoom Fit
bg: Оптимално мащабиране

en: Zoom 100%
bg: Мащабиране 100%

en: Export PDF
bg: Експортиране в PDF

en: Title:
bg: Заглавие:

en: File:
bg: Файл:

en: Enable optical character recognition (OCR)
bg: Активиране на оптично разпознаване на текст (OCR))

en: Languages:
bg: Езици:

en: %1 [%2]
bg: %1 [ %2]

en: If your required language is not listed, please install Tesseract's language file with your package manager.
bg: Ако желаният от вас език не е посочен в списъка, моля, инсталирайте езика Tesseract чрез вашия мениджър на пакети.

en: Save
bg: Запазване

en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: menu category]
en: File
bg: Файл

[ctx: menu category]
en: Scan
bg: Сканиране

[ctx: menu category]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: Countdown string with time given in seconds]
en: Next scan starts in<nl/>%1 s
bg: Следващото сканиране започва след <nl/>%1 с

[ctx: @info]
en: Scan in progress.
bg: Сканирането се изпълнява.

en: Discard All
bg: Отхвърляне на всичко

en: Save All
bg: Запис на всички

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Scan
bg: Сканиране

en: Show Scanner Options
bg: Показване на настройки на скенер

en: Share
bg: Споделяне

en: Print
bg: Отпечатване

en: About Skanpage
bg: Относно Skanpage

en: Configure Skanpage…
bg: Конфигуриране на Skanpage…

en: Configure Keyboard Shortcuts…
bg: Конфигуриране на клавишни комбинации…

en: Quit
bg: Изход

[ctx: @option:check a noun, as in 'the default setting']
en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Brightness: %1
bg: Яркост: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Contrast: %1
bg: Контраст: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Gamma: %1
bg: Гама: %1

[ctx: Unit suffix for second]
en: s
bg: с

en: Select options for quick access:
bg: Опции за бърз достъп:

en: Show More
bg: Показване на още

en: Configure Visibility
bg: Настройване на видимостта

en: Reselect Scanner
bg: Повторно избиране на скенера

en: Configure
bg: Настройване

en: Devices to show:
bg: Устройства за показване:

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners only
bg: Само скенери

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners, cameras, and virtual devices
bg: Скенери, камери и виртуални устройства

en: Default file format:
bg: Файлов формат по подразбиране:

en: Default save location:
bg: Място за запис:

en: Close
bg: Затваряне

en: Share as:
bg: Споделяне като:
