skanpage - en to ca translation catalogue (86 entries)

en: New document
ca: Document nou

[ctx: for file names, indicates a range: from file0000.png to file0014.png]
en: %1 ... %2
ca: %1... %2

en: Nothing to print.
ca: No hi ha res a imprimir.

en: Previous printing operation still in progress.
ca: L'operació d'impressió anterior encara és en curs.

en: Document sent to printer.
ca: El document s'ha enviat a la impressora.

en: No file path given.
ca: No s'ha proporcionat cap camí al fitxer.

en: Nothing to save.
ca: No hi ha res a desar.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error ocurred while saving: %1.
ca: S'ha produït un error en desar: %1.

en: Document saved as PDF.
ca: El document s'ha desat com a PDF.

en: Document saved with OCR as PDF.
ca: El document s'ha desat amb OCR com a PDF.

en: Document saved as image.
ca: El document s'ha desat com a imatge.

en: Failed to save document as image.
ca: Ha fallat en desar el document com a imatge.

en: Failed to save image
ca: Ha fallat en desar la imatge

en: Multi-page scanning application by KDE.
ca: Aplicació d'escanejat multipàgina, creat per la comunitat KDE.

en: developer
ca: desenvolupador

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
ca: Nom del dispositiu d'escaneig «sane». Useu «test» per a un dispositiu de prova.

en: device
ca: dispositiu

[ctx: @info]
en: No devices found.
ca: No s'ha trobat cap dispositiu.

en: Open selected device
ca: Obre el dispositiu seleccionat

en: Reload devices list
ca: Actualitza la llista de dispositius

[ctx: @info]
en: Searching for available devices.
ca: S'estan cercant dispositius disponibles.

en: Select previous page
ca: Selecciona la pàgina anterior

en: Select next page
ca: Selecciona la pàgina següent

en: Move selected page up
ca: Mou amunt la pàgina seleccionada

en: Move selected page down
ca: Mou avall la pàgina seleccionada

[ctx: @info]
en: Processing page...
ca: S'està processant la pàgina...

[ctx: Page index]
en: Page %1
ca: Pàgina %1

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move Down
ca: Mou avall

en: Rotate Left
ca: Gira a l'esquerra

en: Rotate Right
ca: Gira a la dreta

en: Flip
ca: Inverteix

en: Save Page
ca: Desa la pàgina

en: Delete Page
ca: Suprimeix la pàgina

en: %1 page | %1 pages
ca[0]: %1 pàgina
ca[1]: %1 pàgines

en: Reorder Pages
ca: Reordena les pàgines

en: Reverse Order
ca: Ordre invers

en: Show Preview
ca: Mostra la vista prèvia

[ctx: @info]
en: You do not have any images in this document.<nl/><nl/>Start scanning!
ca: Ni hi ha cap imatge en aquest document.<nl/><nl/>Inicia l'escaneig!

en: Discard this selection
ca: Descarta aquesta selecció

en: Add Selection Area
ca: Afegeix una àrea de selecció

en: Click and drag to select another area
ca: Feu clic i arrossegueu per a seleccionar una altra àrea

en: Split Scan Vertically
ca: Divideix verticalment l'escaneig

en: Split Scan Horizontally
ca: Divideix horitzontalment l'escaneig

en: Zoom In
ca: Amplia

en: Zoom Out
ca: Redueix

en: Zoom Fit
ca: Zoom fins que ajusti

en: Export PDF
ca: Exporta a PDF

en: Title:
ca: Títol:

en: File:
ca: Fitxer:

en: Enable optical character recognition (OCR)
ca: Activa el reconeixement òptic de caràcters (OCR)

en: Languages:
ca: Idiomes:

en: If your required language is not listed, please install Tesseract's language file with your package manager.
ca: No l'idioma requerit no està llistat, instal·leu el fitxer d'idioma del Tesseract amb el gestor de paquets.

en: Save
ca: Desa

en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: menu category]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: menu category]
en: Scan
ca: Escaneja

[ctx: menu category]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: Countdown string with time given in seconds]
en: Next scan starts in<nl/>%1 s
ca: L'escaneig següent comença dintre de <nl/>%1 s

[ctx: @info]
en: Scan in progress.
ca: L'escaneig és en curs.

en: Discard All
ca: Descarta-ho tot

en: Save All
ca: Desa-ho tot

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Scan
ca: Escaneja

en: Show Scanner Options
ca: Mostra les opcions de l'escàner

en: Share
ca: Comparteix

en: Print
ca: Imprimeix

en: About Skanpage
ca: Quant al Skanpage

en: Configure Skanpage…
ca: Configura el Skanpage…

en: Configure Keyboard Shortcuts…
ca: Configura les dreceres de teclat…

en: Quit
ca: Surt

[ctx: @option:check a noun, as in 'the default setting']
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Brightness: %1
ca: Lluminositat: %1

[ctx: Unit suffix for DPI]
en: DPI
ca: PPP

en: Select options for quick access:
ca: Seleccioneu les opcions per a l'accés ràpid:

en: Show More
ca: Mostra'n més

en: Configure Visibility
ca: Configura la visibilitat

en: Reselect Scanner
ca: Torna a seleccionar l'escàner

en: Configure
ca: Configura

en: Devices to show:
ca: Dispositius a mostrar:

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners only
ca: Només els escàners

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners, cameras, and virtual devices
ca: Escàners, càmeres i dispositius virtuals

en: Default file format:
ca: Format de fitxer predeterminat:

en: Default save location:
ca: Ubicació predeterminada a on desar:

en: Close
ca: Tanca

en: Share as:
ca: Comparteix com:
