skanpage - en to ca@valencia translation catalogue (86 entries)

en: New document
ca@valencia: Document nou

[ctx: for file names, indicates a range: from file0000.png to file0014.png]
en: %1 ... %2
ca@valencia: %1... %2

en: Nothing to print.
ca@valencia: No hi ha res per a imprimir.

en: Previous printing operation still in progress.
ca@valencia: L'operació d'impressió anterior encara està en curs.

en: Document sent to printer.
ca@valencia: El document s'ha enviat a la impressora.

en: No file path given.
ca@valencia: No s'ha proporcionat cap camí cap al fitxer.

en: Nothing to save.
ca@valencia: No hi ha res que s'haja de guardar.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error ocurred while saving: %1.
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar: %1.

en: Document saved as PDF.
ca@valencia: El document s'ha guardat com a PDF.

en: Document saved with OCR as PDF.
ca@valencia: El document s'ha guardat amb OCR com a PDF.

en: Document saved as image.
ca@valencia: El document s'ha guardat com a imatge.

en: Failed to save document as image.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el document com a imatge.

en: Failed to save image
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la imatge

en: Multi-page scanning application by KDE.
ca@valencia: Aplicació d'escanejat multipàgina, creada per la comunitat KDE.

en: developer
ca@valencia: desenvolupador

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
ca@valencia: Nom del dispositiu d'escaneig «sane». Utilitzeu «test» per a un dispositiu de prova.

en: device
ca@valencia: dispositiu

[ctx: @info]
en: No devices found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu.

en: Open selected device
ca@valencia: Obri el dispositiu seleccionat

en: Reload devices list
ca@valencia: Actualitza la llista de dispositius

[ctx: @info]
en: Searching for available devices.
ca@valencia: S'estan buscant dispositius disponibles.

en: Select previous page
ca@valencia: Selecciona la pàgina anterior

en: Select next page
ca@valencia: Selecciona la pàgina següent

en: Move selected page up
ca@valencia: Mou cap amunt la pàgina seleccionada

en: Move selected page down
ca@valencia: Mou cap avall la pàgina seleccionada

[ctx: @info]
en: Processing page...
ca@valencia: S'està processant la pàgina...

[ctx: Page index]
en: Page %1
ca@valencia: Pàgina %1

en: Move Up
ca@valencia: Mou cap amunt

en: Move Down
ca@valencia: Mou cap avall

en: Rotate Left
ca@valencia: Gira a l'esquerra

en: Rotate Right
ca@valencia: Gira a la dreta

en: Flip
ca@valencia: Invertix

en: Save Page
ca@valencia: Guarda la pàgina

en: Delete Page
ca@valencia: Suprimix la pàgina

en: %1 page | %1 pages
ca@valencia[0]: %1 pàgina
ca@valencia[1]: %1 pàgines

en: Reorder Pages
ca@valencia: Reordena les pàgines

en: Reverse Order
ca@valencia: Ordre invers

en: Show Preview
ca@valencia: Mostra la vista prèvia

[ctx: @info]
en: You do not have any images in this document.<nl/><nl/>Start scanning!
ca@valencia: Ni hi ha cap imatge en este document.<nl/><nl/>Inicia l'escaneig!

en: Discard this selection
ca@valencia: Descarta esta selecció

en: Add Selection Area
ca@valencia: Afig una àrea de selecció

en: Click and drag to select another area
ca@valencia: Feu clic i arrossegueu per a seleccionar una altra àrea

en: Split Scan Vertically
ca@valencia: Dividix verticalment l'escaneig

en: Split Scan Horizontally
ca@valencia: Dividix horitzontalment l'escaneig

en: Zoom In
ca@valencia: Amplia

en: Zoom Out
ca@valencia: Reduïx

en: Zoom Fit
ca@valencia: Zoom fins que ajuste

en: Export PDF
ca@valencia: Exporta cap a PDF

en: Title:
ca@valencia: Títol:

en: File:
ca@valencia: Fitxer:

en: Enable optical character recognition (OCR)
ca@valencia: Activa el reconeixement òptic de caràcters (OCR)

en: Languages:
ca@valencia: Idiomes:

en: If your required language is not listed, please install Tesseract's language file with your package manager.
ca@valencia: No l'idioma requerit no està llistat, instal·leu el fitxer d'idioma de Tesseract amb el gestor de paquets.

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: menu category]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: menu category]
en: Scan
ca@valencia: Escaneja

[ctx: menu category]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: Countdown string with time given in seconds]
en: Next scan starts in<nl/>%1 s
ca@valencia: L'escaneig següent comença dintre de <nl/>%1 s

[ctx: @info]
en: Scan in progress.
ca@valencia: L'escaneig està en curs.

en: Discard All
ca@valencia: Descarta-ho tot

en: Save All
ca@valencia: Guarda-ho tot

en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

en: Scan
ca@valencia: Escaneja

en: Show Scanner Options
ca@valencia: Mostra les opcions de l'escàner

en: Share
ca@valencia: Compartix

en: Print
ca@valencia: Imprimix

en: About Skanpage
ca@valencia: Quant a Skanpage

en: Configure Skanpage…
ca@valencia: Configura Skanpage…

en: Configure Keyboard Shortcuts…
ca@valencia: Configura les dreceres de teclat…

en: Quit
ca@valencia: Ix

[ctx: @option:check a noun, as in 'the default setting']
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Brightness: %1
ca@valencia: Brillantor: %1

[ctx: Unit suffix for DPI]
en: DPI
ca@valencia: PPP

en: Select options for quick access:
ca@valencia: Seleccioneu les opcions per a l'accés ràpid:

en: Show More
ca@valencia: Mostra'n més

en: Configure Visibility
ca@valencia: Configura la visibilitat

en: Reselect Scanner
ca@valencia: Torna a seleccionar l'escàner

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Devices to show:
ca@valencia: Dispositius que s'han de mostrar:

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners only
ca@valencia: Només els escàners

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners, cameras, and virtual devices
ca@valencia: Escàners, càmeres i dispositius virtuals

en: Default file format:
ca@valencia: Format de fitxer predeterminat:

en: Default save location:
ca@valencia: Ubicació predeterminada a on s'ha de guardar:

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Share as:
ca@valencia: Compartix com:
