skanpage - en to eo translation catalogue (103 entries)

en: New document
eo: Nova dokumento

en: Nothing to print.
eo: Nenio presenda.

en: Previous printing operation still in progress.
eo: Antaŭa presoperacio ankoraŭ en progreso.

en: Document sent to printer.
eo: Dokumento sendita al presilo.

en: No file path given.
eo: Neniu dosiera vojo donita.

en: Nothing to save.
eo: Nenio por ŝpari.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error ocurred while saving: %1.
eo: Eraro okazis dum konservado: %1.

[ctx: indicate status update during saving]
en: Processing page %1 to save the document.
eo: Prilaboranta paĝon %1 por konservi la dokumenton.

[ctx: @info: user message to confirm the save process and the filename]
en: Document saved as '%1'.
eo: Dokumento konservita kiel '%1'.

[ctx: @info: user message to confirm the OCR and save process and the filename]
en: Document saved with OCR as '%1'.
eo: Dokumento konservita kun OCR kiel '%1'.

[ctx: @info: user message to inform that the save process has failed]
en: Failed to save document as '%1'.
eo: Malsukcesis konservi la dokumenton kiel '%1'.

en: Failed to save image.
eo: Malsukcesis konservi bildon.

[ctx: format filter for a file dialog, all formats supported by the application will be displayed]
en: All supported files
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj

en: Failed to load image!
eo: Malsukcesis ŝargi bildon!

en: Failed to load PDF file!
eo: Malsukcesis ŝargi PDF-dosieron!

en: Multi-page scanning application by KDE.
eo: Aplikaĵo de KDE por plurpaĝa skanado.

en: © 2015–2022 Kåre Särs, Alexander Stippich
eo: © 2015-2022 Kåre Särs, Alexander Stippich

en: developer
eo: evoluisto

en: Sane scanner device name. Use “test” for test device.
eo: Sane-skanila aparatnomo. Uzu “test” por testa aparato.

en: device
eo: aparato

en: A file path in which the options of your scanner device are dumped.
eo: Dosiera vojo en kiu la elektebloj de via skanila aparato estas elĵetitaj.

en: Reload devices list
eo: Reŝargi liston de aparatoj

[ctx: @info]
en: No devices found.
eo: Neniuj aparatoj trovitaj.

en: Open Selected Device
eo: Malfermi Elektitan Aparaton

[ctx: @info]
en: Searching for available devices…
eo: Serĉante disponeblajn aparatojn…

en: Select Previous Page
eo: Elekti Antaŭan Paĝon

en: Select Next Page
eo: Elekti Sekvantan Paĝon

en: Move Selected Page Up
eo: Movi Elektitan Paĝon Supren

en: Move Selected Page Down
eo: Movi Elektitan Paĝon Malsupren

[ctx: @info]
en: Processing page…
eo: Prilaborante paĝon…

[ctx: Page index]
en: Page %1
eo: Paĝo %1

en: Move Up
eo: Movi Supren

en: Move Down
eo: Movi Malsupren

en: Rotate Left
eo: Rotacii Maldekstren

en: Rotate Right
eo: Rotacii Dekstren

en: Flip
eo: Interŝanĝi

en: Save Page
eo: Konservi Paĝon

en: Save Page As
eo: Konservi Paĝon Kiel

en: Delete Page
eo: Forigi Paĝon

en: %1 page | %1 pages
eo[0]: %1 paĝo
eo[1]: %1 paĝoj

en: Flip Pages
eo: Interŝanĝi Paĝojn

en: Flip Odd Pages
eo: Interŝanĝi Neparajn Paĝojn

en: Flip Even Pages
eo: Interŝanĝi Parajn Paĝojn

en: Flip All Pages
eo: Interŝanĝi Ĉiujn Paĝojn

en: Reorder Pages
eo: Reordigi Paĝojn

en: Reverse Order
eo: Inversa Ordo

[ctx: @info:placeholder]
en: This document contains no pages yet
eo: Tiu ĉi dokumento ankoraŭ ne enhavas paĝojn

[ctx: @info:placeholder]
en: Click the <interface>Scan</interface> button to add one
eo: Alklaku la <interface>Skan</interface>-butonon por aldoni iun

en: Zoom In
eo: Zomi

en: Zoom Out
eo: Malzomi

en: Zoom Fit
eo: Zomi Ĝisrandige

en: Zoom 100%
eo: Zomi 100%

[ctx: @title:window]
en: Export PDF
eo: Elporti PDF

[ctx: @label]
en: Title:
eo: Titolo:

en: Optical Character Recognition
eo: Optika signorekono (OCR)

[ctx: @option:check Enable optical character recognition]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: @info:usagetip]
en: If the required languages are not listed, install Tesseract’s language file with the system’s package manager.
eo: Se la bezonataj lingvoj ne estas listigitaj, instalu la lingvodosieron de Tesseract per la pakadministrilo de la sistemo.

[ctx: menu category]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: menu category]
en: Scan
eo: Skani

[ctx: menu category]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: Countdown string with time given in seconds]
en: Next scan starts in<nl/>%1 s
eo: La sekva skanado komenciĝas post <nl/>%1 s

[ctx: @info]
en: Scan in progress…
eo: Skanado progresanta…

en: Discard All
eo: Forĵeti Ĉion

en: Save All
eo: Konservi Ĉion

en: Save All As
eo: Konservi Ĉion Kiel

[ctx: @action:button import existing PDF file]
en: Import
eo: Enporti

en: Export PDF
eo: Eksporti PDF

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Scan
eo: Skani

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Show Scanner Options
eo: Montri Skanilajn Elekteblojn

en: Share
eo: Kundividi

en: Print
eo: Presi

en: About Skanpage
eo: Pri Skanpage

en: Configure Skanpage…
eo: Agordi Skanpage…

en: Configure Keyboard Shortcuts…
eo: Agordi Klavarajn Ŝparvojojn…

en: Quit
eo: Ĉesigi

[ctx: @option:check a noun, as in 'the default setting']
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Brightness: %1
eo: Heleco: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Contrast: %1
eo: Kontrasto: %1

[ctx: Unit suffix for bit]
en: bit
eo: bito

en: Select options for quick access:
eo: Elektu opciojn por rapida aliro:

en: Show More
eo: Montri Pli

en: Configure Visibility
eo: Agordi Videblecon

en: Reselect Scanner
eo: Reelekti Skanilon

en: Discard this selection
eo: Forĵeti ĉi tiun elekton

en: New Preview Scan
eo: Nova Antaŭrigarda Skano

en: Add Selection Area
eo: Aldoni Elektan Areon

en: Split Scan Vertically
eo: Dividi Skanon Vertikale

en: Split Scan Horizontally
eo: Dividi Skanon Horizontale

en: Close Preview
eo: Fermi Antaŭrigardon

en: Configure
eo: Agordi

en: Devices to show:
eo: Aparatoj montrendaj:

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners only
eo: Nur Skanilojn

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners, cameras, and virtual devices
eo: Skanilojn, fotilojn kaj virtualajn aparatojn

en: Default file format:
eo: Defaŭlta dosierformato:

en: Default save location:
eo: Defaŭlta konservejo:

en: Title template:
eo: Titolteksta ŝablono:

en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

en: Show Samples
eo: Montri Specimenojn

en: Hide Samples
eo: Kaŝi Specimenojn

en: Close
eo: Fermi

en: Share as:
eo: Kundividi kiel:
