skanpage - en to eu translation catalogue (100 entries)

en: New document
eu: Dokumentu berria

en: Nothing to print.
eu: Inprimatzekorik ez.

en: Previous printing operation still in progress.
eu: Aurreko inprimatzeko eragiketa oraindik egiten ari da.

en: Document sent to printer.
eu: Dokumentua inprimagailura bidali da.

en: No file path given.
eu: Ez da bide-izenik eman.

en: Nothing to save.
eu: Gordetzekorik ez.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error ocurred while saving: %1.
eu: Gordetzerakoan errore bat gertatu da: %1.

[ctx: indicate status update during saving]
en: Processing page %1 to save the document.
eu: Dokumentua gordetzeko %1 orrialdea prozesatzen.

en: Document saved as PDF.
eu: Dokumentua PDF gisa gorde da.

en: Document saved with OCR as PDF.
eu: Dokumentua OCRarekin PDF gisa gorde da.

en: Document saved as image.
eu: Dokumentua irudi gisa gorde da.

en: Failed to save document as image.
eu: Dokumentua irudi gisa gordetzea huts egin du.

en: Failed to save image.
eu: Irudia gordetzea huts egin du.

[ctx: format filter for a file dialog, all formats supported by the application will be displayed]
en: All Supported Files
eu: Onartutako fitxategi guztiak

en: Failed to load image!
eu: Irudia zamatzea huts egin du!

en: Failed to load PDF file!
eu: PDF fitxategia zamatzea huts egin du!

en: Multi-page scanning application by KDE.
eu: Orri anizkoitzak eskaneatzeko KDEren aplikazioa.

en: developer
eu: garatzailea

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
eu: «Sane» eskanerraren gailu-izena. Erabili 'proba' proba-gailurako.

en: device
eu: gailua

en: A file path in which the options of your scanner device are dumped.
eu: Zure eskaner-gailuaren aukerak iraultzeko bide-izena.

en: A local image or pdf file that shall be imported. Image formats must be supported by Qt.
eu: Inportatu beharreko irudi- edo PDF-fitxategi lokal bat. Irudi formatuak Qt-ek onartutakoak izan behar dute.

en: Reload devices list
eu: Birzamatu gailuen zerrenda

[ctx: @info]
en: No devices found.
eu: Ez da gailurik aurkitu.

en: Open selected device
eu: Ireki hautatutako gailua

[ctx: @info]
en: Searching for available devices
eu: Gailu erabilgarrien bila

en: Select previous page
eu: Hautatu aurreko orrialdea

en: Select next page
eu: Hautatu hurrengo orrialdea

en: Move selected page up
eu: Eraman gora hautatutako orrialdea

en: Move selected page down
eu: Eraman behera hautatutako orrialdea

[ctx: @info]
en: Processing page...
eu: Orrialdea prozesatzen...

[ctx: Page index]
en: Page %1
eu: %1 orrialdea

en: Move Up
eu: Eraman gora

en: Move Down
eu: Eraman behera

en: Rotate Left
eu: Biratu ezkerrera

en: Rotate Right
eu: Biratu eskuinera

en: Flip
eu: Irauli

en: Save Page
eu: Gorde orrialdea

en: Delete Page
eu: Ezabatu orrialdea

en: %1 page | %1 pages
eu[0]: orrialde %1
eu[1]: %1 orrialde

en: Flip Pages
eu: Irauli orrialdeak

en: Flip Odd Pages
eu: Irauli orrialde bakoitiak

en: Flip Even Pages
eu: Irauli orrialde bikoitiak

en: Flip All Pages
eu: Irauli orrialde guztiak

en: Reorder Pages
eu: Berrantolatu orrialdeak

en: Reverse Order
eu: Alderantzizko ordena

[ctx: @info:placeholder]
en: This document contains no pages yet
eu: Dokumentu honek ez dauka orrialderik oraindik

[ctx: @info:placeholder]
en: Click the <interface>Scan</interface> button to add one
eu: Egin klik <interface>Eskaneatu</interface> botoiari bat gehitzeko

en: Zoom In
eu: Zooma gerturatu

en: Zoom Out
eu: Zooma urrundu

en: Zoom Fit
eu: Zooma doitu

en: Zoom 100%
eu: Zooma % 100

[ctx: @title:window]
en: Export PDF
eu: Esportatu PDF gisa

[ctx: @label]
en: Title:
eu: Titulua:

[ctx: @label]
en: File:
eu: Fitxategia:

[ctx: @action:button]
en: Save As…
eu: Gorde honela...

en: Optical Character Recognition
eu: Karaktereen ezagutze optikoa

[ctx: @option:check Enable optical character recognition]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @info:usagetip]
en: If the required languages are not listed, install Tesseract's language file with the system's package manager.
eu: Beharrezko hizkuntzak zerrendatuta ez badaude, sistemaren pakete-kudeatzailea erabiliz «Tesseract»erako hizkuntza-paketea instalatu.

[ctx: menu category]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: menu category]
en: Scan
eu: Eskaneatu

[ctx: menu category]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: Countdown string with time given in seconds]
en: Next scan starts in<nl/>%1 s
eu: Hurrengo eskaneatzea hasiko da<nl/>%1 s barru

[ctx: @info]
en: Scan in progress.
eu: Eskaneatzen ari da.

en: Discard All
eu: Baztertu dena

en: Save All
eu: Gorde dena

[ctx: @action:button import existing PDF file]
en: Import
eu: Inportatu

en: Export PDF
eu: Esportatu PDF

en: Preview
eu: Aurreikusi

en: Scan
eu: Eskaneatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Show Scanner Options
eu: Erakutsi eskanerraren aukerak

en: Share
eu: Partekatu

en: Print
eu: Inprimatu

en: About Skanpage
eu: Skanpage-ri buruz

en: Configure Skanpage…
eu: Konfiguratu Skanpage…

en: Configure Keyboard Shortcuts…
eu: Konfiguratu teklatuko lasterbideak…

en: Quit
eu: Irten

[ctx: @option:check a noun, as in 'the default setting']
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Brightness: %1
eu: Distira: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Contrast: %1
eu: Kontrastea: %1

en: Select options for quick access:
eu: Hautatu sarbide bizkorrerako aukerak:

en: Show More
eu: Erakutsi gehiago

en: Configure Visibility
eu: Konfiguratu ikusgaitasuna

en: Reselect Scanner
eu: Eskanerra berriz hautatzea

en: Discard this selection
eu: Baztertu hautapen hau

en: New Preview Scan
eu: Eskaneatze aurreikuspegi berria

en: Add Selection Area
eu: Gehitu hautapen azalera

en: Split Scan Vertically
eu: Zatitu eskaneatua bertikalki

en: Split Scan Horizontally
eu: Zatitu eskaneatua horizontalki

en: Clear Scan Areas
eu: Garbitu eskaneatze-eremuak

en: Close Preview
eu: Itxi aurreikuspegia

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Devices to show:
eu: Erakutsi beharreko gailuak:

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners only
eu: Eskanerrak bakarrik

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners, cameras, and virtual devices
eu: Eskanerrak, kamerak, eta alegiazko gailuak

en: Default file format:
eu: Fitxategi-formatu lehenetsia:

en: Default save location:
eu: Gordetzeko kokaleku lehenetsia:

en: Close
eu: Itxi

en: Share as:
eu: Partekatu honela:
