skanpage - en to ia translation catalogue (97 entries)

en: New document
ia: Nove Documento

en: Nothing to print.
ia: Nihil de imprimer.

en: Previous printing operation still in progress.
ia: Previe operation de imprimer ancora in execution.

en: Document sent to printer.
ia: Documento inviate a imprimitor.

en: No file path given.
ia: Nulle percurso date.

en: Nothing to save.
ia: Nihil de salveguardar.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error ocurred while saving: %1.
ia: Error durante que il salveguardava: %1.

[ctx: indicate status update during saving]
en: Processing page %1 to save the document.
ia: Processante pagina %1 per salveguardar le documento.

en: Document saved as PDF.
ia: Documento salveguardate como PDF.

en: Document saved with OCR as PDF.
ia: Documento salveguardate con OCR como PDF.

en: Document saved as image.
ia: Documento salveguardate como imagine.

en: Failed to save document as image.
ia: Il falleva a salveguardar documento como imagine

en: Failed to save image.
ia: Il falleva a salveguardar imagine.

[ctx: format filter for a file dialog, all formats supported by the application will be displayed]
en: All Supported Files
ia: Omne files supportate

en: Failed to load image!
ia: Il falleva a cargar limagine!

en: Failed to load PDF file!
ia: Il falleva a cargar file PDF!

en: Multi-page scanning application by KDE.
ia: Application de scander pagina multi-paginas per KDE.

en: developer
ia: Disveloppator

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
ia: Nomine de dispositivo de scander Sane. Usa  'test' pro dispositivo de essayar.

en: device
ia: dispositivo

en: A file path in which the options of your scanner device are dumped.
ia: Un percurso de file in le qual tu dispositivo de scander es discargate (dumped).

en: A local image or pdf file that shall be imported. Image formats must be supported by Qt.
ia: Un imagine local o file pdf que essera importate. Formatos de imagine debe esser supportate per Qt.

en: Reload devices list
ia: Recarga lista de dispositivos

[ctx: @info]
en: No devices found.
ia: Necun dispositivo trovate.

en: Open selected device
ia: Aperi dispositivo selectionate

[ctx: @info]
en: Searching for available devices
ia: Cercante le dispositivos disponibile

en: Select previous page
ia: Selige previe pagina

en: Select next page
ia: Selige proxime pagina

en: Move selected page up
ia: Move pagina seligite in alto

en: Move selected page down
ia: Move pagina seligite a basso

[ctx: @info]
en: Processing page...
ia: Processante pagina...

[ctx: Page index]
en: Page %1
ia: Pagina %1

en: Move Up
ia: Move in alto

en: Move Down
ia: Move a basso

en: Rotate Left
ia: Rota a sinistra

en: Rotate Right
ia: Rota a dextera

en: Flip
ia: Colpa

en: Save Page
ia: Salveguarda pagina

en: Delete Page
ia: Dele pagina

en: %1 page | %1 pages
ia[0]: pagina %1
ia[1]: paginas %1

en: Flip Pages
ia: Gira paginas

en: Flip Odd Pages
ia: Gira paginas dispare

en: Flip Even Pages
ia: Gira paginas pare

en: Flip All Pages
ia: Gira omne paginas

en: Reorder Pages
ia: Reordina paginas

en: Reverse Order
ia: Ordine revertite

[ctx: @info:placeholder]
en: This document contains no pages yet
ia: Iste documento non contine ancora alcun paginas

[ctx: @info:placeholder]
en: Click the <interface>Scan</interface> button to add one
ia: Clicca le button de  <interface>Scan</interface> per adder un

en: Zoom In
ia: Zoom In (aggrandir)

en: Zoom Out
ia: Zoom Out (Diminuer)

en: Zoom Fit
ia: Zoom a adaptar

[ctx: @title:window]
en: Export PDF
ia: Exporta PDF

[ctx: @label]
en: Title:
ia: Titulo:

[ctx: @action:button]
en: Save As…
ia: Salveguarda como…

en: Optical Character Recognition
ia: Habilita recognition de character (OCR)

[ctx: @option:check Enable optical character recognition]
en: Enable
ia: Habilita

[ctx: @info:usagetip]
en: If the required languages are not listed, install Tesseract's language file with the system's package manager.
ia: Si tu linguage requirite non es in lista, pro favor tu installa le file de  linguage de Tesseract con tu gerente  de pacchetto.

[ctx: menu category]
en: Scan
ia: Scande

[ctx: menu category]
en: Help
ia: Adjuta

[ctx: Countdown string with time given in seconds]
en: Next scan starts in<nl/>%1 s
ia: Proxime scansion starta in<nl/>%1 s.

[ctx: @info]
en: Scan in progress.
ia: Scander in execution.

en: Discard All
ia: Abandona toto

en: Save All
ia: Salveguarda toto

[ctx: @action:button import existing PDF file]
en: Import
ia: Importa

en: Export PDF
ia: Exporta PDF

en: Preview
ia: Vista preliminar

en: Scan
ia: Scande

en: Cancel
ia: Cancella

en: Show Scanner Options
ia: Monstra Optiones de Scanditor

en: Share
ia: Comparti

en: Print
ia: Imprime

en: About Skanpage
ia: Re Skanpage

en: Configure Skanpage…
ia: Configura  Skanpage...

en: Configure Keyboard Shortcuts…
ia: Configura Vias breve de claviero …

en: Quit
ia: Quita

[ctx: @option:check a noun, as in 'the default setting']
en: Default
ia: Predefinite

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Brightness: %1
ia: Brillantia: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Contrast: %1
ia: Contrasto: %1

en: Select options for quick access:
ia: Selectiona optiones per accesso rapide:

en: Show More
ia: Monstra  plus

en: Configure Visibility
ia: Configura visibilitate

en: Reselect Scanner
ia: Reselectiona le dispositivo de scander

en: Discard this selection
ia: Abandona iste selection

en: New Preview Scan
ia: Nove vista preliminar a scander

en: Add Selection Area
ia: Adde Area de Selection

en: Split Scan Vertically
ia: Divide verticalmente lescansion

en: Split Scan Horizontally
ia: Divide Horizontalmente le  scansion

en: Clear Scan Areas
ia: Netta areas de scander

en: Close Preview
ia: Claude vista preliminar

en: Configure
ia: Configura

en: Devices to show:
ia: Dispositivos a monstrar:

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners only
ia: Solmente scanditores

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners, cameras, and virtual devices
ia: Scanditores, cameras, e dispositivos virtual

en: Default file format:
ia: Formato de file predefinite:

en: Default save location:
ia: Location predefinite ubi salveguardar:

en: Close
ia: Claude

en: Share as:
ia: Comparti como:
