skanpage - en to ka translation catalogue (91 entries)

en: New document
ka: ახალი დოკუმენტი

en: Nothing to print.
ka: დასაბეჭდ არაფერია.

en: Previous printing operation still in progress.
ka: წინა ბეჭვდის ოპერაცია ჯერ კიდევ მიმდინარეობს.

en: Document sent to printer.
ka: დოკუმენტი პრინტერზე გადაგზავნილია.

en: No file path given.
ka: ფაილის ბილიკი მითითებული არაა.

en: Nothing to save.
ka: შესანახი არაფერია.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error ocurred while saving: %1.
ka: შეცდომა შენახვისას: %1.

en: Document saved as PDF.
ka: დოკუმენტი შენახულია PDF-ის სახით.

en: Document saved with OCR as PDF.
ka: დოკუმენტი შენახულია OCR-ით, PDF-ის სახით.

en: Document saved as image.
ka: დოკუმენტი სურათის სახითაა შენახული.

en: Failed to save document as image.
ka: დოკუმენტის სურათად შენახვის შეცდომა.

en: Failed to save image
ka: ფაილის შენახვის შეცდომა

en: Multi-page scanning application by KDE.
ka: მრავალგვერდიანი სკანირების აპლიკაცია KDE-ის მიერ.

en: developer
ka: პროგრამისტი

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
ka: Sane-ის სკანერის მოწყობილობის სახელი. სატესტო მოწყობილობისთვის გამოიყენეთ 'test'.

en: device
ka: მოწყობილობა

[ctx: @info]
en: No devices found.
ka: მოწყობილობები ვერ ვიპოვე.

en: Open selected device
ka: მონიშნული მოწყობილობის გახსნა

en: Reload devices list
ka: მოწყობილობების სიის განახლება

[ctx: @info]
en: Searching for available devices.
ka: ხელმისაწვდომი მოწყობილობების ძებნა.

en: Select previous page
ka: წინა გვერდის არჩევა

en: Select next page
ka: შემდეგი გვერდის არჩევა

en: Move selected page up
ka: მონიშნული გვერდის მაღლა ატანა

en: Move selected page down
ka: მონიშნული გვერდის დაბლა ჩამოტანა

[ctx: @info]
en: Processing page...
ka: გვერდს დამუშავება...

[ctx: Page index]
en: Page %1
ka: გვერდი %1

en: Move Up
ka: აწევა

en: Move Down
ka: ჩამოწევა

en: Rotate Left
ka: მარცხნივ შებრუნება

en: Rotate Right
ka: მარჯვნივ შებრუნება

en: Flip
ka: გადაბრუნება

en: Save Page
ka: გვერდის შენახვა

en: Delete Page
ka: გვერდის წაშლა

en: %1 page | %1 pages
ka[0]: %1 გვერდი
ka[1]: %1 გვერდი

en: Reorder Pages
ka: გვერდების გადალაგება

en: Reverse Order
ka: შებრუნებული მიმდევრობით

en: Show Preview
ka: მინიატურის ჩვენება

[ctx: @info]
en: You do not have any images in this document.<nl/><nl/>Start scanning!
ka: თქვენს დოკუმენტში სურათები არ გაქვთ. <nl/><nl/>დაიწყეთ სკანირება!

en: Discard this selection
ka: ამ მონიშნულის მოცილება

en: Add Selection Area
ka: მონისნული ადგილის დამატება

en: Click and drag to select another area
ka: სხვა ადგილის მოსანიშნად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ

en: Split Scan Vertically
ka: სკანირების ვერტიკალურად გაყოფა

en: Split Scan Horizontally
ka: სკანირების ჰორიზონტალურად გაყოფა

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Out
ka: და_პატარავება

en: Zoom Fit
ka: გადიდება ჩატევამდე

en: Zoom 100%
ka: გადიდება 100%

en: Export PDF
ka: PDF-ად გატანა

en: Title:
ka: სათაური:

en: File:
ka: ფაილი:

en: Enable optical character recognition (OCR)
ka: სიმბოლოების ოპტიკური გამოცნობის (OCR) ჩართვა

en: Languages:
ka: ენები:

en: If your required language is not listed, please install Tesseract's language file with your package manager.
ka: თუ თქვენთვის საჭირო ენა ჩამონათვალში არაა, დააყენეთ Tesseract-ის ენის ფაილი თქვენი პაკეტების მმართველით.

en: Save
ka: შენახვა

en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: menu category]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: menu category]
en: Scan
ka: სკანირება

[ctx: menu category]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: Countdown string with time given in seconds]
en: Next scan starts in<nl/>%1 s
ka: სკანირების ახალი პროცესი <nl/>%1 წამში დაიწყება

[ctx: @info]
en: Scan in progress.
ka: მიმდინარეობს სკანირება.

en: Discard All
ka: ყველაფრის მოცილება

en: Save All
ka: ყველას შენახვა

en: Preview
ka: მინიატურა

en: Scan
ka: სკანირება

en: Show Scanner Options
ka: სკანერის პარამეტრების ჩვენება

en: Share
ka: გაზიარება

en: Print
ka: დაბეჭდვა

en: About Skanpage
ka: Skanpage-ის შესახებ

en: Configure Skanpage…
ka: Skanpage-ის მორგება…

en: Configure Keyboard Shortcuts…
ka: კლავიატურის მალსახმობების მორგება…

en: Quit
ka: &გასვლა

[ctx: @option:check a noun, as in 'the default setting']
en: Default
ka: ნაგულისხმები

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Brightness: %1
ka: სიკაშკაშე: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Contrast: %1
ka: კონტრასტი: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Gamma: %1
ka: გამა: %1

[ctx: Unit suffix for bit]
en: bit
ka: ბიტი

[ctx: Unit suffix for microsecond]
en: µs
ka: მკწმ

[ctx: Unit suffix for second]
en: s
ka: წმ

[ctx: Unit suffix for millimeter]
en: mm
ka: მმ

en: Select options for quick access:
ka: აირჩიეთ პარამეტრები სწრაფი წვდომისთვის:

en: Show More
ka: მეტის ჩვენება

en: Configure Visibility
ka: ხილვადობის მორგება

en: Reselect Scanner
ka: სკანერის მოწყობილობის თავიდან არჩევა

en: Configure
ka: მორგება

en: Devices to show:
ka: საჩვენებელი მოწყობილობები:

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners only
ka: მხოლოდ სკანერები

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners, cameras, and virtual devices
ka: სკანერები, კამერები და ვირტუალური მოწყობილობები

en: Default file format:
ka: ფაილის ნაგულისხმები ფორმატი:

en: Default save location:
ka: შენახვის ნაგულისხმები მდებარეობა:

en: Close
ka: დაკეტვა

en: Share as:
ka: გაზიარება, როგორც:
