skanpage - en to nb translation catalogue (116 entries)

en: New document
nb: Nytt dokument

en: Nothing to print.
nb: Ingenting å skrive ut.

en: Previous printing operation still in progress.
nb: Forrige utskrift pågår fremdeles.

en: Document sent to printer.
nb: Dokument sendt til skriver.

en: No file path given.
nb: Ingen filadresse oppgitt.

en: Nothing to save.
nb: Ingenting å lagre.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error ocurred while saving: %1.
nb: Det oppstod en feil ved lagring: %1.

[ctx: indicate status update during saving]
en: Processing page %1 to save the document.
nb: Lagrer dokument. Behandler side %1.

[ctx: @info: user message to confirm the save process and the filename]
en: Document saved as '%1'.
nb: Dokument lagret som «%1».

[ctx: @info: user message to confirm the OCR and save process and the filename]
en: Document saved with OCR as '%1'.
nb: Dokument lagret med tekstgjenkjenning (OCR) som «%1».

[ctx: @info: user message to inform that the save process has failed]
en: Failed to save document as '%1'.
nb: Klarte ikke å lagre dokumentet som «%1».

en: Failed to save image.
nb: Klarte ikke å lagre bildet.

[ctx: format filter for a file dialog, all formats supported by the application will be displayed]
en: All supported files
nb: Alle støttede filer

en: Failed to load image!
nb: Klarte ikke å laste inn bildet!

en: Failed to load PDF file!
nb: Kan ikke laste PDF-fila!

en: Multi-page scanning application by KDE.
nb: Skanneprogram for dokumenter på flere sider.

en: developer
nb: utvikler

en: Sane scanner device name. Use “test” for test device.
nb: Sane skannerenhetsnavn. Bruk «test» testenhet.

en: device
nb: enhet

en: A file path in which the options of your scanner device are dumped.
nb: En filadresse der oppsettet for skannerenheten din skal dumpes.

en: A local image or PDF file that shall be imported. Image formats must be supported by Qt.
nb: En lokal bilde- eller PDF-fil som skal importeres. Bildeformatet må støttes av Qt.

en: Year
nb: År

en: Year (00–99)
nb: År (00–99)

en: Month
nb: Måned

en: Day
nb: Dag

en: Hour
nb: Time

en: Minute
nb: Minutt

en: Second
nb: Sekund

en: Full date
nb: Full dato

en: Full time
nb: Full tidsangivelse

en: Reload devices list
nb: Last inn enhetslista på nytt

[ctx: @info]
en: No devices found.
nb: Fant ingen enheter.

en: Open Selected Device
nb: Åpne valgt enhet

[ctx: @info]
en: Searching for available devices…
nb: Søker etter tilgjengelige enheter …

en: Select Previous Page
nb: Velg forrige side

en: Select Next Page
nb: Velg neste side

en: Move Selected Page Up
nb: Flytt valgt side oppover

en: Move Selected Page Down
nb: Flytt valgt side nedover

[ctx: @info]
en: Processing page…
nb: Behandler side …

[ctx: Page index]
en: Page %1
nb: Side %1

en: Move Up
nb: Flytt oppover

en: Move Down
nb: Flytt nedover

en: Rotate Left
nb: Drei mot venstre

en: Rotate Right
nb: Drei mot høyre

en: Flip
nb: Vend

en: Save Page
nb: Lagre side

en: Save Page As
nb: Lagre side som

en: Delete Page
nb: Slett side

en: %1 page | %1 pages
nb[0]: %1 side
nb[1]: %1 sider

en: Flip Pages
nb: Vend sider

en: Flip Odd Pages
nb: Vend oddetallsider

en: Flip Even Pages
nb: Vend partallsider

en: Flip All Pages
nb: Vend alle sider

en: Reorder Pages
nb: Omorganiser sider

en: Reverse Order
nb: Snu rekkefølge

[ctx: @info:placeholder]
en: This document contains no pages yet
nb: Dette dokumentet innholder ingen sider ennå

[ctx: @info:placeholder]
en: Click the <interface>Scan</interface> button to add one
nb: Trykk på <interface>Skann</interface>-knappen for å legge til en

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: Zoom Out
nb: Forminsk

en: Zoom Fit
nb: Tilpass til side

en: Zoom 100%
nb: Ordinær størrelse

[ctx: @title:window]
en: Export PDF
nb: Eksporter PDF

[ctx: @label]
en: Title:
nb: Tittel:

en: Optical Character Recognition
nb: Tekstgjenkjenning

[ctx: @option:check Enable optical character recognition]
en: Enable
nb: Slå på

[ctx: @info:usagetip]
en: If the required languages are not listed, install Tesseract’s language file with the system’s package manager.
nb: Dersom språket som trengs ikke er listet må du installere rett språkfil for Tesseract via systemets pakkebehandler.

en: Save
nb: Lagre

[ctx: menu category]
en: File
nb: Fil

[ctx: menu category]
en: Scan
nb: Skann

[ctx: menu category]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: Countdown string with time given in seconds]
en: Next scan starts in<nl/>%1 s
nb: Neste skanning starter om<nl/>%1 s

[ctx: @info]
en: Scan in progress…
nb: Skanning pågår …

en: Discard All
nb: Forkast alle

en: Confirm Discard
nb: Er du sikker på at du vil forkaste?

en: Discard all documents?
nb: Forkaste alle dokumentene

en: Save All
nb: Lagre alle

en: Save All As
nb: Lagre alle som

[ctx: @action:button import existing PDF file]
en: Import
nb: Importer

en: Export PDF
nb: Eksporter PDF

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Scan
nb: Skann

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Show Scanner Options
nb: Vis skanneroppsett

en: Share
nb: Del

en: Print
nb: Skriv ut

en: About Skanpage
nb: Om Skanpage

en: Configure Skanpage…
nb: Sett opp Skanpage …

en: Configure Keyboard Shortcuts…
nb: Sett opp hurtigtaster …

en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: @option:check a noun, as in 'the default setting']
en: Default
nb: Standard

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Brightness: %1
nb: Lysstyrke: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Contrast: %1
nb: Kontrast: %1

[ctx: Unit suffix for DPI]
en: DPI
nb: PPT

en: Select options for quick access:
nb: Velg oppsett for hurtigtilgang:

en: Show More
nb: Vis mer

en: Configure Visibility
nb: Sett opp synlighet

en: Reselect Scanner
nb: Velg skanner på ny

en: Discard this selection
nb: Forkast dette utvalget

en: New Preview Scan
nb: Skann ny forhåndsvisning

en: Add Selection Area
nb: Legg til utvalgsområde

en: Split Scan Vertically
nb: Del skanningen loddrett

en: Split Scan Horizontally
nb: Del skanningen vannrett

en: Clear Scan Areas
nb: Tøm skanneområder

en: Close Preview
nb: Lukk forhåndsvisning

en: Configure
nb: Oppsett

en: Devices to show:
nb: Enheter som skal vises:

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners only
nb: Bare skannere

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners, cameras, and virtual devices
nb: Skannere, kamera og virtuelle enheter

en: Default file format:
nb: Standard filformat:

en: Default save location:
nb: Standard lagringssted:

en: Title template:
nb: Tittelmal:

en: Preview:
nb: Forhåndsvisning:

en: Show Samples
nb: Vis eksempler

en: Hide Samples
nb: Skjul eksempler

en: Close
nb: Lukk

en: Share as:
nb: Del som:
